Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zaniedbana łąka- jak doprowadzić do użytku

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share SebastianP

SebastianP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 18:02

Zaniedbana łąka- jak doprowadzić do użytku Witam!
Wydzierżawiłem kawał łąki pod pastwosko.
Rzecz w tym, że jest zaniedbana i nieużywna około 6 lat.
Trawa sięga mii do kolana i jest gęsta jak skur#^!@n. Wypalenie nie wchodzi w grę bo domy są blisko.
Coś mi mówił sąsiad żeby przekosić, zgrabić i np. do scielenia czy cos takiego, tylko nie mam ciągnika o tak dużej mocy, żeby to ogarnąć.
Macie może jakieś propozycje? Bo chcił bym tą łąkę posypać nawozem i ewentualnie dosiać trochę trawy po dzikach :).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zaniedbana łąka- jak doprowadzić do użytku Dzisiaj, 02:46
  •  

#2 Share ursusikc330m

ursusikc330m

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 18:07

Zaniedbana łąka- jak doprowadzić do użytku Wydaje mi się że najlepiej będzie skosić zebrać i podsiać nową trawę a z tym wypalaniem to uważaj bo mogą ci dopłaty zabrać.

#3 Share michal1014

michal1014

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 18:09

Zaniedbana łąka- jak doprowadzić do użytku Najlepiej zrób tak jak sąsiad mówi skosić jak będzie sucho badyle albo do ścielenia albo gdzieś może ktoś by chciał a potem przesiać zwałować i nawozić :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 24 marzec 2014 - 18:09

Zaniedbana łąka- jak doprowadzić do użytku Żeby to skosić to nie trzeba ciągnika dużej mocy. ;) Jedynie co to taka trawa będzie się owijać na bębnach kosiarki i trzeba kosić tylko na pół kosiarki albo kosić na cało szerokość a przy owijaniu podnosić kosiarkę i gaz w podłogę.

#5 Share SebastianP

SebastianP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 18:12

Zaniedbana łąka- jak doprowadzić do użytku Dopłaty to był by mały piuś, przy tej łące znajduje się pare domów i stodół ( niektóre jeszcze drewniane) :|

#6 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 18:15

Zaniedbana łąka- jak doprowadzić do użytku Z drewnianych to by tylko popiół został. :unsure:

Chyba na forsie śpisz że ci dopłaty nie potrzebne. :blink:

Edytowany przez Piotruniu25, 24 marzec 2014 - 18:16.

#7 Share SebastianP

SebastianP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 18:25

Zaniedbana łąka- jak doprowadzić do użytku Jak pogoda dopisze to się w piątek po połudnniu za nią wezmę.

Jak pogoda dopisze to się w piątek po połudnniu za nią wezmę. O dopłaty się nie boję, bo już nie korzystam. Jak gospo będzie przepisane na mnie to dopiero wezmę dopłaty na modernizację dla młodych rolników i ustawię się w kierunku krów. Teraz uprawiam ogórki i rzodkiewki w szklarniach i zboże na własne potrzeby, a z bydła mam obornik do szklarni i na pola :D. Na mleku też trochę zarobię, bo sery sprzedaję po 13zł/kg a mleko po 3zł/l.

#8 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 18:36

Zaniedbana łąka- jak doprowadzić do użytku To gdzie to mleko sprzedajesz po 3zł? :blink:

Chyba masz tylko ty krowy na całą wieś i ludzie od ciebie odbierają to możesz mieć taką cenę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share SebastianP

SebastianP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 18:44

Zaniedbana łąka- jak doprowadzić do użytku Mleko jest sprzedawane 2 razy w tygodniu na rynku

Między inymi dlatego nie biorę dopłat. Po co mam sprzedawać mleko z nikczemnym zarobkiem za marne grosze, jak mogę smiało sprzedać mlego z dobrym zyskiem, za który mogę się utrzymać a nawet zbierać na inwestycje.

#10 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 10 czerwiec 2015 - 20:55

Witam,

jak można przywrócić do ładu łąkę nieuprawianą już ponad 10 lat? Czy stosowanie oprysków na dwuliścienne chwasty oraz kilkakrotne wykoszenie bijatykówką będzie wystarczające aby po jakimś czasie łąka wróciła do lepszego stanu?

#11 Share Bamber310

Bamber310

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 10 czerwiec 2015 - 21:03

Zaniedbana łąka- jak doprowadzić do użytku Sebastian to nie czasem Ty z zachodniopomorskiego? I znów się chwalisz a ludziom nie płacisz.

PS:JAK połączyć post lub usunąć, czy poprosić Moderatora o nie karanie punktami ostrzeżeń?

Edytowany przez Bamber310, 10 czerwiec 2015 - 22:04.

#12 Share Bamber310

Bamber310

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 10 czerwiec 2015 - 21:40

Zaniedbana łąka- jak doprowadzić do użytku Witam zdradzę coś Wam o nim zatrudnia ludzi i nie płaci, a jeżdził Mercedesem teraz nie wiem, młody a już ma mega dużo negatywnych opinii także od własnej wsi nie mówiąc o pracownikach z całej Polski ostrzegam.
A tu jego mleko po 3 złote.i artykuł:http://m.gs24.pl/app...RGARD/743158366 Przepraszam ale chciałem podzielić się potwierdzonymi informacjami.Jeśli ktoś nie wierzy niech się zatrudni u niego.

PS: PROSZĘ niech mu to ktoś wklei niech wie że niektórzy go znają.Mnie wyrzuciło z tego tematu i znikł , nie wiem czemu
Edytowany przez Bamber310, Dzisiaj, 21:31.http://www.wrp.pl/wi...mnie-nie-okrada

Edytowany przez Bamber310, 10 czerwiec 2015 - 21:51.

#13 Share Bamber310

Bamber310

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 10 czerwiec 2015 - 22:23

Witam,
jak można przywrócić do ładu łąkę nieuprawianą już ponad 10 lat? Czy stosowanie oprysków na dwuliścienne chwasty oraz kilkakrotne wykoszenie bijatykówką będzie wystarczające aby po jakimś czasie łąka wróciła do lepszego stanu?

Przepraszam omyliłem post o jeden wyżej.Jak najbardziej tak jak piszesz glifosat + osobiście bym zaorał i zwałował.

Edytowany przez Bamber310, 10 czerwiec 2015 - 22:24.

#14 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 11 czerwiec 2015 - 20:48

Bamber nie wiem co ty brałeś, ale straszne bzdury o tym mleku żeś powymyslal :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share SebastianP

SebastianP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 21:27

Witam zdradzę coś Wam o nim zatrudnia ludzi i nie płaci, a jeżdził Mercedesem teraz nie wiem, młody a już ma mega dużo negatywnych opinii także od własnej wsi nie mówiąc o pracownikach z całej Polski ostrzegam.
A tu jego mleko po 3 złote.i artykuł:http://m.gs24.pl/app...RGARD/743158366 Przepraszam ale chciałem podzielić się potwierdzonymi informacjami.Jeśli ktoś nie wierzy niech się zatrudni u niego.

PS: PROSZĘ niech mu to ktoś wklei niech wie że niektórzy go znają.Mnie wyrzuciło z tego tematu i znikł , nie wiem czemu
Edytowany przez Bamber310, Dzisiaj, 21:31.http://www.wrp.pl/wi...mnie-nie-okrada

Bamber310 Z kimś mnie myli... Ja jestem z centralnego mazowsza, nigdy nie zatrudniałem ludzi (chyba ze rodzina i znajomi do pomocy) i prowadzę z rodzicami małe gospodarstwo rolno-ogrodnicze.