SebastianP

Zaniedbana łąka- jak doprowadzić do użytku

Polecane posty

SebastianP    2

Witam!

Wydzierżawiłem kawał łąki pod pastwosko.

Rzecz w tym, że jest zaniedbana i nieużywna około 6 lat.

Trawa sięga mii do kolana i jest gęsta jak skur#^!@n. Wypalenie nie wchodzi w grę bo domy są blisko.

Coś mi mówił sąsiad żeby przekosić, zgrabić i np. do scielenia czy cos takiego, tylko nie mam ciągnika o tak dużej mocy, żeby to ogarnąć.

Macie może jakieś propozycje? Bo chcił bym tą łąkę posypać nawozem i ewentualnie dosiać trochę trawy po dzikach :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że najlepiej będzie skosić zebrać i podsiać nową trawę a z tym wypalaniem to uważaj bo mogą ci dopłaty zabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Najlepiej zrób tak jak sąsiad mówi skosić jak będzie sucho badyle albo do ścielenia albo gdzieś może ktoś by chciał a potem przesiać zwałować i nawozić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3162

Żeby to skosić to nie trzeba ciągnika dużej mocy. ;) Jedynie co to taka trawa będzie się owijać na bębnach kosiarki i trzeba kosić tylko na pół kosiarki albo kosić na cało szerokość a przy owijaniu podnosić kosiarkę i gaz w podłogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SebastianP    2

Dopłaty to był by mały piuś, przy tej łące znajduje się pare domów i stodół ( niektóre jeszcze drewniane) :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3162

Z drewnianych to by tylko popiół został. :unsure:

 

 

Chyba na forsie śpisz że ci dopłaty nie potrzebne. :blink:

Edytowano przez Piotruniu25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SebastianP    2

Jak pogoda dopisze to się w piątek po połudnniu za nią wezmę.

 

Jak pogoda dopisze to się w piątek po połudnniu za nią wezmę. O dopłaty się nie boję, bo już nie korzystam. Jak gospo będzie przepisane na mnie to dopiero wezmę dopłaty na modernizację dla młodych rolników i ustawię się w kierunku krów. Teraz uprawiam ogórki i rzodkiewki w szklarniach i zboże na własne potrzeby, a z bydła mam obornik do szklarni i na pola :D. Na mleku też trochę zarobię, bo sery sprzedaję po 13zł/kg a mleko po 3zł/l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3162

To gdzie to mleko sprzedajesz po 3zł? :blink:

 

 

Chyba masz tylko ty krowy na całą wieś i ludzie od ciebie odbierają to możesz mieć taką cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SebastianP    2

Mleko jest sprzedawane 2 razy w tygodniu na rynku

 

Między inymi dlatego nie biorę dopłat. Po co mam sprzedawać mleko z nikczemnym zarobkiem za marne grosze, jak mogę smiało sprzedać mlego z dobrym zyskiem, za który mogę się utrzymać a nawet zbierać na inwestycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Witam,

jak można przywrócić do ładu łąkę nieuprawianą już ponad 10 lat? Czy stosowanie oprysków na dwuliścienne chwasty oraz kilkakrotne wykoszenie bijatykówką będzie wystarczające aby po jakimś czasie łąka wróciła do lepszego stanu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamber310    4

Sebastian to nie czasem Ty z zachodniopomorskiego? I znów się chwalisz a ludziom nie płacisz.

PS:JAK połączyć post lub usunąć, czy poprosić Moderatora o nie karanie punktami ostrzeżeń?

Edytowano przez Bamber310

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamber310    4

Witam zdradzę coś Wam o nim zatrudnia ludzi i nie płaci, a jeżdził Mercedesem teraz nie wiem, młody a już ma mega dużo negatywnych opinii także od własnej wsi nie mówiąc o pracownikach z całej Polski ostrzegam.
A tu jego mleko po 3 złote.i artykuł:http://m.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110620/STARGARD/743158366 Przepraszam ale chciałem podzielić się potwierdzonymi informacjami.Jeśli ktoś nie wierzy niech się zatrudni u niego.

PS: PROSZĘ niech mu to ktoś wklei niech wie że niektórzy go znają.Mnie wyrzuciło z tego tematu i znikł , nie wiem czemu
Edytowany przez Bamber310, Dzisiaj, 21:31.http://www.wrp.pl/wiem-%C5%BCe-nikt-mnie-nie-okrada

Edytowano przez Bamber310

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamber310    4

Witam,

jak można przywrócić do ładu łąkę nieuprawianą już ponad 10 lat? Czy stosowanie oprysków na dwuliścienne chwasty oraz kilkakrotne wykoszenie bijatykówką będzie wystarczające aby po jakimś czasie łąka wróciła do lepszego stanu?

Przepraszam omyliłem post o jeden wyżej.Jak najbardziej tak jak piszesz glifosat + osobiście bym zaorał i zwałował. Edytowano przez Bamber310

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SebastianP    2

Witam zdradzę coś Wam o nim zatrudnia ludzi i nie płaci, a jeżdził Mercedesem teraz nie wiem, młody a już ma mega dużo negatywnych opinii także od własnej wsi nie mówiąc o pracownikach z całej Polski ostrzegam.

A tu jego mleko po 3 złote.i artykuł:http://m.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110620/STARGARD/743158366 Przepraszam ale chciałem podzielić się potwierdzonymi informacjami.Jeśli ktoś nie wierzy niech się zatrudni u niego.

 

PS: PROSZĘ niech mu to ktoś wklei niech wie że niektórzy go znają.Mnie wyrzuciło z tego tematu i znikł , nie wiem czemu

Edytowany przez Bamber310, Dzisiaj, 21:31.http://www.wrp.pl/wiem-%C5%BCe-nikt-mnie-nie-okrada

 

Bamber310 Z kimś mnie myli... Ja jestem z centralnego mazowsza, nigdy nie zatrudniałem ludzi (chyba ze rodzina i znajomi do pomocy) i prowadzę z rodzicami małe gospodarstwo rolno-ogrodnicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj