Skocz do zawartości

Zdjęcie

Budowa obory 60 sztuk środki własne czy z PROW 2014/2020

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ReKoRd022

ReKoRd022

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 17:23

Budowa obory 60 sztuk środki własne czy z PROW 2014/2020 Witam mam gospodastwo rolne o powierzchni 42 ha nastawione na produkcje mleczno 32 krowy mleczne no i tu się rodzi moje pytanie chcę zwiększać produkcje a nie ma gdzie dodatkowych sztuk adoptować
no i właśnie potrzebny jest budynek planuje oborę na 60 sztuk,
i tu mam pytanie do forumowiczów czy lepiej i taniej jest budować w własnym z zakresie i z własnych środków czy czekać i budować za pomocą unijnych funduszy (z tego co się orientuje ma być zwrot do 500 000 zł)
też słyszałem że z środków unijnych nie idzie nic zrobić w własnym zakresie ani zaoszczędzić.
, planowaną oborę bym chciał żeby była w systemie wolnostanowiskowym z halą udojową myślę że przy tej ilości sztuk już jest lepszym wygodniejszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem od uwięziowej którą obecnie posiadam.
Z budynkiem planuje już w przyszłym roku startować ;) Oraz nie mam pojęcia jaki system podłoża byłby lepszy ściółkowy czy na rusztach, jak zapytać to ile ludzi tyle wersji.
Byłbym wdzięczny za pomoc i podpowiedź ewentualne doradzenie forumowiczów co do obory czas leci szybko a jakieś kroki trzeba powoli podejmować w tym kierunku ;)
Pozdrawiam rekord022

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Budowa obory 60 sztuk środki własne czy z PROW 2014/2020 Dzisiaj, 18:12
  •  

#2 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 18:57

Budowa obory 60 sztuk środki własne czy z PROW 2014/2020 tak zwrot ma być 500tys ale musisz najpierw włożyc 1mln złotych a po pewnym czasie zwrot 50% lub 40%

jak czytacie programy rozporządzenia to czytajcie również wymogi itd. a nie tylko rzut okiem ile kasy mozna szarpnąć i koniec tematu a apropo mleka na razie jest dobrze a zanim postawisz budynek i dołożysz kolejne sztuki czy to z własnej hodowli czy kupne to takze z jakies 2lat minie i sie mozesz zdziwic co do ceny i moze tak byc ze wypłata z tej obsady co masz aktualnie moze byc porównywalna co póżniej.
A to z reszta decyzja kazdego z osobna ale dzis otrzymałem pismo z mleczarni i tam była taka notka pokazana o ile% wiecej mleka produkuja poszczególne kraje UE do miesiaca analogicznego. I nic dziwnego pisze ze kazde kraje zwiekszaja produkcje mleka najwiecej irlandia 27% wiecej !! Polska o ile dobrze pamietam to chyba 14% wiec sporo
A wiec wielce prawdopodobne ze ceny mleka spadna nawet o 30-40% niestety :(

#3 Share ReKoRd022

ReKoRd022

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 21:06

Budowa obory 60 sztuk środki własne czy z PROW 2014/2020 Wymogi wszystko jest mi znane i zdaję sobie sprawę z tego i wiadomo że ceny mleka nie zawsze są stabilne i nie ma co liczyć że wiecznie będą wysokie
i masz rację kilka lat temu była sytuacja że mleko było poniżej złotówki ;)
tylko mnie zastanawia czy z pomocą PROW po zwrocie będzie dużo taniej jakbym sam z własnych środków budował wiadomo że samemu zawsze można
taniej zawsze coś znaleźć, wyposażenie itd,,i to mnie zastanawia jakby lepiej było a produkcja jak większa i się uda to zawsze
łatwiej na rynku się utrzymać , a ryzyko zawsze jest i nic nie poradzi na to, taki żywot rolnika ;)

#4 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 612 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 11:11

Budowa obory 60 sztuk środki własne czy z PROW 2014/2020 ja to rozumię inaczej ,,,, na prow można budowac mury betony plyty obornickie, dachy , ale np dojarke uzywana hale udojowe rownież zbiornik ....tak nalezaloby kalkulowac wg mnie , i do pracy 1 muraz z papierami i jego ekipa oglonie mowiac ze jeden to postawil

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 18:08

tak zwrot ma być 500tys ale musisz najpierw włożyc 1mln złotych a po pewnym czasie zwrot 50% lub 40%

jak czytacie programy rozporządzenia to czytajcie również wymogi itd. a nie tylko rzut okiem ile kasy mozna szarpnąć i koniec tematu a apropo mleka na razie jest dobrze a zanim postawisz budynek i dołożysz kolejne sztuki czy to z własnej hodowli czy kupne to takze z jakies 2lat minie i sie mozesz zdziwic co do ceny i moze tak byc ze wypłata z tej obsady co masz aktualnie moze byc porównywalna co póżniej.
A to z reszta decyzja kazdego z osobna ale dzis otrzymałem pismo z mleczarni i tam była taka notka pokazana o ile% wiecej mleka produkuja poszczególne kraje UE do miesiaca analogicznego. I nic dziwnego pisze ze kazde kraje zwiekszaja produkcje mleka najwiecej irlandia 27% wiecej !! Polska o ile dobrze pamietam to chyba 14% wiec sporo
A wiec wielce prawdopodobne ze ceny mleka spadna nawet o 30-40% niestety :(

500 000 zł – w przypadku pozostałych celów, przy czym na inwestycje niezwiązane bezpośrednio z budową, modernizacją budynków inwentarskich lub adaptacją innych istniejących w gospodarstwie budynków na budynki inwentarskie, nie może przekroczyć 200 tys. złotych.

Jak rozumieć ten zapis?
1. hodowca może dostać max 500k zwrotu, z czego 300 na budynki a reszta na maszyny
2. hodowca może dostać max 500k zwrotu z czego całość może przeznaczyć na budynki, ewentualnie część przeznaczyć na maszyny ale nie więcej niż 200k.
?

#6 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 12 maj 2014 - 18:22

Budowa obory 60 sztuk środki własne czy z PROW 2014/2020 wersja nr 2 :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share dotacja_info

dotacja_info

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 15 październik 2015 - 16:06

Witam wszystkich

Zapraszam do kontaktu na priv lub emailem dotacja@dotacja.info w sprawach naboru do modernizacji gospodarstw rolnych.

Zweryfikuje plany, przeliczę możliwe punkty i jeśli okaże się, że warto zapropnuję przygotowanie wniosku o dotacje z modernizacji. 

Tu są linki do istotnych informacji o naborze i samego rozporządzenia http://dotacja.info/...row-2014-2020-1

Pozdrawiam

-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

dotacja.info