Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przekładka silnika ursus c385

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Staryrapacho

Staryrapacho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 15:21

Przekładka silnika ursus c385 Witam... posiadam ursus c385 i zastanawiam się nad czymś większym i akurat znajomy dał mi namiary na silniczek 6 cylindrowy od ursusa... i pytanie brzmi jakie koszty bym musiał jeszcze ponieść <nie licząc silnika> żeby dokonać takiej zamiany, co trzeba będzie wymienić a co nie?:) I jakie koszty?:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przekładka silnika ursus c385 Dzisiaj, 23:34
  •  

#2 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 15:25

Przekładka silnika ursus c385 nie wiem jak sprzegło ale 6stka bez napedu to raczej słaby koń. wydłuzy ci sie ptzy czym skrecanie bedzie utrudnione..

#3 Share Staryrapacho

Staryrapacho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 15:28

Przekładka silnika ursus c385 Przedni napęd też dostanie... chciałem zakupić ursusa 1224 z końcówki roku bądź renaulta 133.54 albo 120.54 ale dość niedawno ciągniczek odnowiłem i szkoda mi go... opony nowe... maska i kabina nowa... wszystko w stu procentach sprawne a że nadażyła się okazja na taki silnik to może o wiele tańszym kosztem zrobiłbym z tego jakieś cudo:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 20:22

Przekładka silnika ursus c385 Sprzęgło może zostać, nic się nie dzieje. Płaskowniki są dłuższe, można przeciąć na środku i dospawać 20 cm. Rurki od serwa, drążek kierowniczy, zbiornik i łoże pod nim, kawałek maski, inna chłodnica szersza, musisz ją zmienić, bo na 8385 3 km nie zrobisz, wodę wywali.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 25 marzec 2014 - 18:26

Przekładka silnika ursus c385 a więc , do wymiany filtr powietrza, chłodnica, zbiornik , maska( jesli założyłeś typ finski), boczne listwy, rurka od wspomagania i zbiorniczek, drążek kierowniczy, rozrusznik( choć bez problemu odpala na 12v) i polecam od razu zamontowanie orbitrola.. wtedy kierowanie z 4x4 to bajka ;) i nie wiem czy nie lepiej bedzie się opłacało kupic drugi ciagnik, bo wtedy zawsze będziesz miał jedne do mniejszych prac a drugi do cięższych ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)