Polecane posty

Karol94    0

Witam.

 

Mam pytanie czy ktoś z posiadaczy tego modelu może mi podpowiedzieć czy w zbiorniku wyrównawczym który znajduje się w okolicach tylnego lewego błotnika powinien znajdować się olej bo u mnie jest taki problem iż w zbiorniku nie ma oleju a podnośnik działa i wyjścia hydrauliczne również. proszę o podpowiedź jestem posiadaczem tego ciągnika od tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jumzd65m    13

Może tam powinien się znajdować olej podczas pracy na nierównościach lub przy za dużej ilości oleju w układzie i służy wtedy jako rezerwa przy ew. wyciekach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol94    0

no nie wiem sprawdzę jeszcze przy wywrocie przyczepy czy podnosi do końca.

 

a czy ktoś moze mi podpowiedzieć czy ten model Ciągnika bierze olej ze skrzyni biegów do hudrauliki czy jest jakiś osobny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Te ciągniki mają osobny olej do hydrauliki. W tym zbiorniku powinien być olej. Podnośnik działa gdyż olej jest w bloku podnośnika i widocznie jest w wyrównawczym tylko miarka nie sięga. Jeżeli jest to oryginalny zbiornik to posiada on dodatkowy filtr oleju w tym zbiorniku (lub coś ktoś wykombinował). Rurka łącząca blok ze zbiornikiem na górze z tył to przelew, a pompa zasysa olej ze zbiornika wyrównawczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol94    0

czyli mam uzupełnić olej w tym zbiorniku. najlepiej by było tamten olej zlac a zalać wszystko jednakowym-pytanie jakim i ile- i w jaki sposób zlać ten stary olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na jesieni robiliśmy Case'a 845 gdzie nie było podnośnika ani hydrauliki, kompletnie nic. Był też taki wielki zbiornik z tyłu po lewej stronie, dużo większy niż u mnie w 955. Okazało się że od spodu pękł korpus podnośnika i olej z podnośnika zleciał do skrzyni. Zakleiliśmy korpus, wywaliliśmy ten dodatkowy zbiornik i śmiga jak ta lala. Do tego przy turze i jakoś oleju nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol94    0

u mnie hydraulika działa to moze korpus chyba cały :D

 

a mam pytanie odnośnie olejów bo w case mam nowy olej hydrauliczny a przyczepe ciągałem c-360 na najtanczym oleju przekladniowym i teraz jakbym chciał ją kiprowac case to oleje sie wymieszają czy to w czymś przeszkadza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilianoso    0

Jeśli ciągnik ma suche sprzęgło to nie za bardzo przeszkadza, chociaż taka mikstura w skrzyni też nie będzie dla niego zbyt zdrowa. W przypadku mokrych sprzęgieł, to nie lubią one kąpieli w takich miksturach, w niedługim czasie może się to dla nich tragicznie skończyć - spaleniem wskutek poślizgu.

 

A w zasadzie to te Case'y z suchym sprzęgłem mają też i mokre - WOMu.

Tak czy inaczej mikstury niewskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MacRolMF
      Witam, tata dołożył do ciągnika (kubota l5450) 3 dodatkowe sekcje hydrauliczne, po podłączeniu wszystkiego i wlaniu oleju nic nie działa, podnośnik który wcześniej działał dobrze, podnosi tylko wtedy gdy kręci się kierownicą.
      Proszę o pomoc, będę bardzo wdzięczny!
       
    • Przez bny
      Witam
      Zakupiłem Koparkę budowlaną Białoruś i mam problem.
      Podczas kopania, po kilku cyklach pracy osprzętem koparkowym, wywala uszczelkę pod główną pompą, która znajduje się od strony zbiornika oleju.
      Czy ktoś się spotkał z takim problemem, bądź ma pomysł co może być powodem?
      Pozdrawiam
      Andrzej
       
    • Przez grzech9931
      Witam,
      Mam problem z hydrauliką w ciągniku John Deere 4050. Po powrocie z pola, na drugi dzień nie działa hydraulika (ramiona, przedni tuz i zewnętrzne gniazda oraz wspomaganie). Zostały wymienione filtry oraz olej. 
      Ciągnik jak postoi dłuższy czas to po odpaleniu słabo ale delikatnie podniesie. Ale po opuszczeniu już drugi raz nie daje rady. Tak jakby brakowało oleju...
      Co mogę zrobić? ;(
    • Przez lukasztusin123
      Witam.
      Valtra Valmet 8150, gdzie zamontowana jest pompa, która odpowiada za ciśnienie oleju w skrzyni biegów?  Czy ta sama pompa odpowiada za skrzynię biegów, oraz za całą resztę hydrauliki w traktorze? (wspomaganie, podnośnik itd.)
    • Przez Suchorski_15
      Witam, mam pytanie odnośnie ładowarki teleskopowej jcb 526-55 kupiliśmy ja okolo roku temu I od początku był Z nią problem, 
      Jeden z nich to właśnie hydraulika. Chodzi o to że gdy naladujemy pełną łyżkę (2.20m) np obornikiem to ma ciężko podnieść, lecz gdy wychylimy trochę łyche do wysypu odrazu podnosi Z lzejszymi ladunkami nie ma problemu. 
       
      Drugi problem jest taki że gdy uruchomimy skręt na wszystkie koła I chwilę pojezdzimy to skręty się zacinaja w sensie ze tylne koła są skręcone w prawo A przednie na wprost I trzeba od nowa je regulować co może przyczyna tych problemów? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj