januszsamiec

Problem a opryskiwaczem

Polecane posty

Kalka    7

Jeżeli nie masz gdzie podłączyć wyjścia z filtra to pozostaje Tobie jedynie je zaślepić lub zrobić wejście do zbiornika, żeby swobodnie ciecz wpadała.

Robisz dodatkowy odpływ miejmy nadzieję, że w tym przypadku wydajność pompy wystarczy jak będziesz chciał większe ciśnienie uzyskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Membrana powietrznika nie ma nic wspólnego z ciśnieniem pompy.Jest tylko po to aby przy małych obrotach pompy ciecz nie wylatywała z dysz pulsacyjnie.Zresztą rzadko kiedy kto ma tą membrana szczelną,a różnicy praktycznie gołym okiem nie widać.

Mieszadło dolne musi być oryginalne,jest tam dysza o odpowiedniej średnicy.Jeśli wrzucisz wąż do zbiornika to całe ciśnienie pójdzie na ten wąż a nie na lance dlatego ważne jest aby było oryginalne mieszadło.

Otworu na mieszadło tam nie ma bo to jest beczka starego typu tam było inne rozwiązanie.

Taki otwór można zrobić w 10-minut tylko trzeba chcieć a nie siedzieć z założonymi rękami.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

jak masz wodę w oleju to membrana odeszła w zaświaty. Jak już rozbierzesz to wymień też i zaworki przeciwzwrotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojakowski    6

jak masz wodę w oleju to membrana odeszła w zaświaty. Jak już rozbierzesz to wymień też i zaworki przeciwzwrotne.

dziękuje za podpowieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronim    2

W starych typach też były mieszadła. Jak nie wiesz jak zainstalować to podejrzyj gdzieś u innego opryskiwacza. Musi być dosyć nisko żeby mieszało od dołu(strumień do dołu i z ukosa). A pompa daje wydajność czy nie? Aha, im mniej opiłków w zbiorniku tym lepie. Ciekawe jakie masz filtry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pompa przy 2 tys obr/min daje cisnienie 10 bar (idzie jeszcze troche zwiekszyc) a jakie powinno byc? Jak zamkne jedna lance do cisnienie urosnie do 15 bar, zastanawiam sie czy jak bym zamknol jeszcze jedna to czy na rozdzielaczu nie wysadzi mi uszczelek z powodu wysokiego cisnienia? Czy jest jakies zabezpieczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

januszsamiec ja mam może trochę brutalne pytanie, ale co Ty wiesz o pryskaniu? Na szkoleniu byłeś? Mówi Ci coś tabela wydatków? Nie dość, że opryskiwacz to "wynalazek" to wydaje mi się, że nie masz zielonego pojęcia o tym jak się powinno zabiegi wykonywać. Nie zrozum mnie źle, nie jestem złośliwy, po prostu podpowiadam Ci abyś uzupełnił podstawowe wiadomości z zakresu stosowania ŚOR bo zaszkodzisz sobie, swoim uprawom, środowisku i portfelowi jeśli bez przeszkolenia zabierasz się za opryski. W dzisiejszych realiach nie da się daleko zajść na metodach pryskania sprzed 20 lat "na oko", dawka musi być precyzyjna. Idź na kurs albo poczytaj sobie książeczki odnośnie oprysków dostępne na stronach ODR - forum choć fajne i pomocne szkolenia Ci nie zastąpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia akurat nie mam. Podłaczony jest tak jak mi radziliscie z tym ze wąz od filtra jest zaslepiony. Jezdzac drugim biegiem przy obrotach 2 tys wylatuje 250 l/ha. Ale zeby jezdzic"3" plynu leci malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronim    2

Przy tych ciśnieniach możesz sady pryskać bez wentylatora. Tak na poważnie to mam nadzieję, że przy tych wartościah nie wykonujesz zabiegów i podobnie jak maniek83 zastanawiam się nad poziomem twojej wiedzy o chemizacji. Przecież to nie musi być 250l, wystarczy 200 pod warunkiem że równo pryska. Do tego potrzebne są dobre dysze, oczywiście szczelinowe dobrane wg tabeli wydatków. Prawdopodobnie to będą dla ciebie niebieskie. Jeżeli nie masz kołpaków bagnetowych to pamiętaj o lekko skośnym ustawieniu strumieni końcówek tak aby wachlarze cieczy nie stykały się ze sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Podłaczony jest tak jak mi radziliscie z tym ze wąz od filtra jest zaslepiony.

Z zaślepionym wężem od filtra opryskiwacz nigdy nie będzie pracować prawidłowo.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Jak wyczyścić dolne mieszadło w tad lenie, zabrudziło się i nie chce nic lecieć W skotarku przepchałem drutem i było ok. Tad len ma inaczej nie idzie przebić drutem. Odkrecać całkowicie nie chcę ponieważ wtedy ciężko będzie mi od środka przydusić i czasem będzie skraplała się ciecz. Jakieś propozycje macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

spróbuj może jakąś chemią do czyszczenia opryskiwaczy, jeśli coś tam jest zaschnięte to możesz drutem nie przetkać, ale są środki, które rozpuszczają takie rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam mam problem a może tylko pytanie wymieniłem dysze na  antyznoszeniowe kolor żółty takie były też zwykłe i zauważyłem że zamiast mgiełki z dysz leci jakby strumień czy to normalne czy mam problem pozdrawiam [dysze eżektorowe z agroplastu]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

sprawdź w parametrach dyszy, może wymagają wyższego ciśnienia minimalnego do prawidłowej pracy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

sprawdź w parametrach dyszy, może wymagają wyższego ciśnienia minimalnego do prawidłowej pracy. 

Witam jechałem  2.5 atm póżniej 4 atm i nie widać zamglenia jak przy zwykłych być może tak ma

 być nie mam doświadsczenia z tymi dyszami stąd pytanie dysze  o,2 firmy agroplast pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalka    7

Jeżeli masz eżektorowe to mgiełki jak przy zwykłych dyszach nie będzie z racji grubszych kropli.

Zależy jak ten strumień wygląda, czy między jedną a drugą dyszą pokrywa się? Czy z nich nierówno tryska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Jeżeli masz eżektorowe to mgiełki jak przy zwykłych dyszach nie będzie z racji grubszych kropli.

Zależy jak ten strumień wygląda, czy między jedną a drugą dyszą pokrywa się? Czy z nich nierówno tryska?

 

Witam już mi wyjaśnili że ma być gęstamżawka anie mgła pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Jeżeli masz eżektorowe to mgiełki jak przy zwykłych dyszach nie będzie z racji grubszych kropli.

Zależy jak ten strumień wygląda, czy między jedną a drugą dyszą pokrywa się? Czy z nich nierówno tryska?

 

Witam właśnie zauważyłem że oprysk jest tak jakby pulsacyjny co może być problemem pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Albo upuść powietrza z tej ,,poduszki"

 

Witam  to jakie ciśnienie tam powinno być    .pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozbierz pompę. Sprawdź w jakim stanie są membrany przy rozbieraniu pompy zobacz jak masz pozakładane zaworki jak zdejmiesz górną pokrywę pompy powinieneś w takich gniazdach mieć założone takie plastikowe zaworki ze sprężynkami sprawdź w jakim są stanie. Też to przerabiałem po wymianie zaworków problem zniknął. Tylko zapamiętaj jak są założone. Ja zrobiłem zdjęcie żeby nie pomylić. Kolejna sprawa kup mieszadło i podłącz do tego zaślepionego węża. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Ta poduszka to jest nic innego jak koło zamachowe pompy. Ona tłumi pulsację. Ciśnienie musi być ok. 1/2 wartości na manometrze (oczywiście sprawnym manometrze). Piszę to bo większość manometrów w kraju są nie sprawne. A na zaworki też zwróć uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez arturo69a
      Witam, jestem tu nowy więc proszę o trochę wyrozumiałości mój problem polega na tym że kupiłem opryskiwacz holder IN250 2700l. 21m, z komputerem distron II;. Opryskiwacz jest wyposażony w niezależne lance sterowane przez elektrozawory poprzez sterownik którego niestety nie mam Holder ma lance składane z boku i jest on z 1996r. Jeśli ktoś posiada jakiekolwiek informacje o takim opryskiwaczu o instrukcji obsługi albo o jakiś namiarach z częściami do holdera. Jakieś zdjęcia tego sterownika będę bardzo wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj