Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem a opryskiwaczem

67 odpowiedzi na ten temat

#21 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 22:23

Problem a opryskiwaczem Najprościej jak się da:
jakie masz ciśnienie przy tych 250l/ha? obstawiam ponad 14bar (wywala ci uszczelki) jakie masz ciśnienie?
masz stare ceramiczne jeżeli takie jak na foto 1,0 to one maja bardzo małą przepustowość i żeby dobic do tych 250l musisz mieć duże ciśnienie
wymień na szczelinowe żółte lub niebieskie ciśnienie spadnie wydatek ciut wzrośnie
twoja pompa ma wydajność 40-60l/min przy 540obr/min dlatego szału niema
wymień manometr na lepszy glicerynowy a najpierw wykręć ten i sprawdź ilość oleju pod nim w membranie
podłącz dolne mieszadło jak trzeba
powietrznik :
-kompresorem z 6 bar jest ogranicznik membrana wytrzyma szczelny wentyl konieczny
-jak już będziesz miał dobre rozpylacze nalej wody ustaw wydatek- ciśnienie jakie ci potrzebne z włączonym mieszadłem
-powiedzmy że przykładowo 4 bar patrzysz na manometr jak nie drży i niema wahań nic nie robisz, jeżeli takowe są naciskasz minimalnie wentyl upuszczając powietrza, upuszczasz do skutku czyli aż zaniknie pulsacja jak puściłeś za dużo dopompuj i od nowa. Opryskiwacz musi pracować w tym czasie to najskuteczniejsza metoda regulacji jeśli efekt zanika lub w ogóle go niema,walnięta membrana musisz wymienić koszt niewielki.
Zaworki sprawdzałeś? Jeśli będziesz wymieniał weź z nierdzewnymi sprężynkami...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem a opryskiwaczem Dzisiaj, 02:03
  •  

#22 Share Agronim

Agronim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 23:24

Problem a opryskiwaczem Ten opryskiwacz to atestu na pewno nie ma. Jakie ciśnienie uzyskujesz, to jest ważne(na manometrze). Z prawej strony jest pokrętło do regulacji, od tego zacznij. Powinno być tak do 3,5. Do tego wymień dysze na szczelinowe. Kolor oznacza wydajność, dla ciebie prawdopodobnie najlepsze będą niebieskie. Pod manometrem musi być olej, jakiś rzadki. Jeśli jest mętny to znaczy że mieszek jest pęknięty i trzeba wymienić. W powietrzniku pompy nad membraną musi być ciśnienie równe połowie stosowanego w zabiegach. Płyn z dolnego króćca pod filtrem ciśnieniowym na mieszadło hydrauliczne, a z pierwszego zaworu rozdzielacza do rozwadniacza. W pompie olej musi być i jeśli nie jest mętny to jest ok i powinieneś go tylko co jakiś czas wymienić, najlepiej hipol. To początek.

#23 Share januszsamiec

januszsamiec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 21:45

Problem a opryskiwaczem A gdzie podlaczyc ten filter jesli nie mam mieszadla

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Agronim

Agronim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 00:01

Problem a opryskiwaczem Wydajność już złapałeś? Podłącz jak na foto u asharot. Mieszadło musisz kupić bo wykonane samodzielnie może nie działać prawidłowo.

#25 Share januszsamiec

januszsamiec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 20:36

Problem a opryskiwaczem Sprawdzilem membrane i jest dobra, trzyma powietrze

#26 Share Kalka

Kalka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 12:23

Problem a opryskiwaczem Jeżeli nie masz gdzie podłączyć wyjścia z filtra to pozostaje Tobie jedynie je zaślepić lub zrobić wejście do zbiornika, żeby swobodnie ciecz wpadała.
Robisz dodatkowy odpływ miejmy nadzieję, że w tym przypadku wydajność pompy wystarczy jak będziesz chciał większe ciśnienie uzyskać.

#27 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 14:59

Problem a opryskiwaczem Membrana powietrznika nie ma nic wspólnego z ciśnieniem pompy.Jest tylko po to aby przy małych obrotach pompy ciecz nie wylatywała z dysz pulsacyjnie.Zresztą rzadko kiedy kto ma tą membrana szczelną,a różnicy praktycznie gołym okiem nie widać.
Mieszadło dolne musi być oryginalne,jest tam dysza o odpowiedniej średnicy.Jeśli wrzucisz wąż do zbiornika to całe ciśnienie pójdzie na ten wąż a nie na lance dlatego ważne jest aby było oryginalne mieszadło.
Otworu na mieszadło tam nie ma bo to jest beczka starego typu tam było inne rozwiązanie.
Taki otwór można zrobić w 10-minut tylko trzeba chcieć a nie siedzieć z założonymi rękami.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#28 Share dwojakowski

dwojakowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 19:39

Problem a opryskiwaczem mam wode w oleju pompa dwusekcyjna pilmet co należy wymienić prosze o podpowieć

#29 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 07:22

Problem a opryskiwaczem jak masz wodę w oleju to membrana odeszła w zaświaty. Jak już rozbierzesz to wymień też i zaworki przeciwzwrotne.

#30 Share dwojakowski

dwojakowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 13:32

Problem a opryskiwaczem

jak masz wodę w oleju to membrana odeszła w zaświaty. Jak już rozbierzesz to wymień też i zaworki przeciwzwrotne.

dziękuje za podpowieć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Agronim

Agronim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 23:43

Problem a opryskiwaczem W starych typach też były mieszadła. Jak nie wiesz jak zainstalować to podejrzyj gdzieś u innego opryskiwacza. Musi być dosyć nisko żeby mieszało od dołu(strumień do dołu i z ukosa). A pompa daje wydajność czy nie? Aha, im mniej opiłków w zbiorniku tym lepie. Ciekawe jakie masz filtry?

#32 Share januszsamiec

januszsamiec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 18:05

Problem a opryskiwaczem Pompa przy 2 tys obr/min daje cisnienie 10 bar (idzie jeszcze troche zwiekszyc) a jakie powinno byc? Jak zamkne jedna lance do cisnienie urosnie do 15 bar, zastanawiam sie czy jak bym zamknol jeszcze jedna to czy na rozdzielaczu nie wysadzi mi uszczelek z powodu wysokiego cisnienia? Czy jest jakies zabezpieczenie?

#33 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 06:39

Problem a opryskiwaczem januszsamiec ja mam może trochę brutalne pytanie, ale co Ty wiesz o pryskaniu? Na szkoleniu byłeś? Mówi Ci coś tabela wydatków? Nie dość, że opryskiwacz to "wynalazek" to wydaje mi się, że nie masz zielonego pojęcia o tym jak się powinno zabiegi wykonywać. Nie zrozum mnie źle, nie jestem złośliwy, po prostu podpowiadam Ci abyś uzupełnił podstawowe wiadomości z zakresu stosowania ŚOR bo zaszkodzisz sobie, swoim uprawom, środowisku i portfelowi jeśli bez przeszkolenia zabierasz się za opryski. W dzisiejszych realiach nie da się daleko zajść na metodach pryskania sprzed 20 lat "na oko", dawka musi być precyzyjna. Idź na kurs albo poczytaj sobie książeczki odnośnie oprysków dostępne na stronach ODR - forum choć fajne i pomocne szkolenia Ci nie zastąpi.

#34 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 18:29

Problem a opryskiwaczem Coś mi się zdaje że ten opryskiwacz zaraz wybuchnie.
Masz jakieś zdjęcie jak to podłączyłeś?

#35 Share januszsamiec

januszsamiec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 20:42

Problem a opryskiwaczem Zdjecia akurat nie mam. Podłaczony jest tak jak mi radziliscie z tym ze wąz od filtra jest zaslepiony. Jezdzac drugim biegiem przy obrotach 2 tys wylatuje 250 l/ha. Ale zeby jezdzic"3" plynu leci malo

#36 Share Agronim

Agronim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 21:27

Problem a opryskiwaczem Przy tych ciśnieniach możesz sady pryskać bez wentylatora. Tak na poważnie to mam nadzieję, że przy tych wartościah nie wykonujesz zabiegów i podobnie jak maniek83 zastanawiam się nad poziomem twojej wiedzy o chemizacji. Przecież to nie musi być 250l, wystarczy 200 pod warunkiem że równo pryska. Do tego potrzebne są dobre dysze, oczywiście szczelinowe dobrane wg tabeli wydatków. Prawdopodobnie to będą dla ciebie niebieskie. Jeżeli nie masz kołpaków bagnetowych to pamiętaj o lekko skośnym ustawieniu strumieni końcówek tak aby wachlarze cieczy nie stykały się ze sobą.

#37 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 20:19

Problem a opryskiwaczem

Podłaczony jest tak jak mi radziliscie z tym ze wąz od filtra jest zaslepiony.

Z zaślepionym wężem od filtra opryskiwacz nigdy nie będzie pracować prawidłowo.

#38 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisany 17 wrzesień 2014 - 19:14

Problem a opryskiwaczem Jak wyczyścić dolne mieszadło w tad lenie, zabrudziło się i nie chce nic lecieć W skotarku przepchałem drutem i było ok. Tad len ma inaczej nie idzie przebić drutem. Odkrecać całkowicie nie chcę ponieważ wtedy ciężko będzie mi od środka przydusić i czasem będzie skraplała się ciecz. Jakieś propozycje macie?

#39 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów

Napisany 22 wrzesień 2014 - 13:02

Problem a opryskiwaczem

spróbuj może jakąś chemią do czyszczenia opryskiwaczy, jeśli coś tam jest zaschnięte to możesz drutem nie przetkać, ale są środki, które rozpuszczają takie rzeczy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share 1490

1490

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 28 wrzesień 2014 - 12:31

Problem a opryskiwaczem

Witam mam problem a może tylko pytanie wymieniłem dysze na  antyznoszeniowe kolor żółty takie były też zwykłe i zauważyłem że zamiast mgiełki z dysz leci jakby strumień czy to normalne czy mam problem pozdrawiam [dysze eżektorowe z agroplastu]

Dodaj odpowiedź