Skocz do zawartości

Zdjęcie

połączenie siewnika z agregatem przez hydropak

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 22 marzec 2014 - 14:27

połączenie siewnika z agregatem przez hydropak cześć panowie

Mam drobne pytanko.
dokupiłem w tym roku do siewnika agregat aktywny z hydropakiem i zastanawia mnie jedna kwestia: otóż siewnik ma mocowania dolne sztywne (o takie jak na tym obrazku http://static.landwi...5410/vbig_0.jpg)

Hydropak też nie bedzie miał nigdzie zadnych luzów http://www.bomet.pl/galeria/42-273-l

Czy w sytuacji, gdy to bedzie wszystko tak sztywno szło, to na jakichś przełomach, bruzdach itp nic się nie bedzie tam nadmiernie dugowało czy wręcz gięło?
Jak to jest u was rozwiązane?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
połączenie siewnika z agregatem przez hydropak Dzisiaj, 05:44
  •  

#2 Share maniek201094

maniek201094

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 22 marzec 2014 - 17:20

połączenie siewnika z agregatem przez hydropak Wydaje mi się, że przy siewniku powinny być podłużne dziury, żeby niepotrzebnie nie robić naprężeń i żeby nie było możliwości, że coś może strzelić od tego naprężenia. Chociaż wiele zależy też od tego ile tam będzie się sypać do siewnika.

Według mnie najlepszym rozwiązaniem jest takie coś: http://img703.images...39/40024602.jpg

Ale to jest tylko moja opinia według własnego doświadczenia :)

#3 Share kotlet20

kotlet20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 22 marzec 2014 - 17:26

połączenie siewnika z agregatem przez hydropak O ile widze to w tym hydropaku są siłowniki jednostronnego działania co powoduje swobodne opadanie siewnika na ziemię. W takim przypadku nie są potrzebne ruchome mocowania, ponieważ siewnik będzie swobodnie "pływal" na siłownikach.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 marzec 2014 - 17:41

połączenie siewnika z agregatem przez hydropak utaw dźwignię hyrdauliki w położenie pływające i nic złego nie bedzie sie działo.... ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 marzec 2014 - 18:45

połączenie siewnika z agregatem przez hydropak u mnie niestety materiał za słaby i hydropak wygięty :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 22 marzec 2014 - 21:17

połączenie siewnika z agregatem przez hydropak i tego wygięcia sie obawiam.
Załóżmy, ze brona będzie szła po równym polu za traktorem, natomiast jedno koło siewnika bedzie toczyło sie nie do końca wyrównaną bruzdą i już wszystko sie duguje i napręza.

Juz zdecydowałem, ze tak na sztywno nie zostawie i oddam te odkrecane wieszaki do tokarza, zeby mi w nich fasolki na sworzeń mocujący zrobił i wtedy juz bedzie git.

Dodaj odpowiedź