Skocz do zawartości

Zdjęcie

C-330 brak mocy

134 odpowiedzi na ten temat

#121 Share massey_ferguson135

massey_ferguson135

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 15:42

C-330 brak mocy albo pompa od paliwa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C-330 brak mocy Dzisiaj, 15:50
  •  

#122 Share Jarecki88

Jarecki88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 16:20

C-330 brak mocy Stawiam na wyrobione sekcje pompy wtryskowej. Nie trzymają ciśnienia.

#123 Share adrian2

adrian2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 12:20

C-330 brak mocy Prawdopodobnie pompa wtryskoea jest wyrobiona i podaje za malo paliwa. U mnie bylo bardzo podobnie byl slaby po odpaleniu prawie wogole ne mial mocy, a nawt jak mu sie dlo gazu to nawet dymku nie puscil podobnie przy dużym obciazeniu. Np przy wyciaganiu to najpierw wkrecalem go na wysokie obroty i dopiero puszczalem sprzeglo bo inaczej to pod obciazeniem nie mogl wejsc na obroty. Co prawda zapalal jako tako ale na obroty tez slabo wchodzil. A po regeneracji pompy inaczej. Wiec najlepiej wymontuj pompe wtryskowa i przy okazji wtryskieacze i daj do sprawdzenia.

Edytowany przez adrian2, 10 kwiecień 2016 - 12:25.

-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

#124 Share MarcinMarcinMarcin

MarcinMarcinMarcin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 12:25

C-330 brak mocy

A może filtr powietrza

#125 Share Michal984

Michal984

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z Rolnictwem

Napisany 10 kwiecień 2016 - 12:40

C-330 brak mocy

Najprawdopodobniej będzie to wina pompy wtryskowej. Taki sam problem miałem w swoim zetorem 7245

#126 Share MF675ursus

MF675ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 17:24

C-330 brak mocy

Miałem to samo. zimą, po odpaleniu z garażu nie miał siły wyjechać, po rozgrzaniu część mocy wracała, jednak i tak słaba była. I tak jak koledzy wyżej napisali- regeneracja pompy wtryskowej pomogła.

Edytowany przez MF675ursus, 10 kwiecień 2016 - 17:26.

#127 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2117 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 29 kwiecień 2016 - 21:05

C-330 brak mocy

Witam wszystkich, mam problem ze swoją 30 ponieważ zregenerowałem pompe wtryskową, ale nierobiłem wtrysków. I gdy ją odpalam na zimnym silniku to ciężko wchodzi na swoje obroty musi chwile pochodzić zeby wskoczyła na obroty ale jak już chodzi normalnie to na wyższych obrotach tak średnio kopci na czarno a na wyższych obrotach silnik zaczyna falować, i jeszcze wczoraj byłem nim kultywatorować i na głębiej spuszczonym kultywatorze dusił się i tracił moc. Mam pytanie czy to może być przyczyna tych wtrysków?

Pompa żle zregenerowana , najprawdopodobniej podciagnieta na sekcjach i zle wyregulowana na dodatek rozklekotany regulator obrotów.To raz a dwa sprawdz i ustaw wtryski , nie zaszkodzi tez ustawić zawory.

Oddaj pompe to warsztatu co maja o tym pojęcie a nie do jakiegos partacza.Jak byś był z południa Polski to jest warsztat co robią perfekcyjnie pompy wtryskowe .ja tam woże i nigdy mnie nie zawiedli, Jak zrobią pompe to silnik chodzi jak nowy.

Edytowany przez KULAWA_KOZA, 29 kwiecień 2016 - 21:08.

#128 Share Mendieta

Mendieta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 08:04

C-330 brak mocy

Witam, Mam pewien problem , mam nadzieje że w dobrym temacie pisze, otóż moja c330 coś osłabła, pod górke większą szóstką spada z obrotów i kopci na czarno . Czy jest to możliwe że przez zmiane ciśnienia wtrysku?  W zimę wymieniłem koncówke jedną wtrysku , mechanik Aut , na stole pobierczym ustawił mi ciśnienie oby dwóch na 165 czy 170atm , mówi że tyle powinno być , a wcześniej było 135 i to dla niego było za mało . Dodam że wcześniej przy normalnym ciśnieniu 135 Ciągnik szedł jak burza , nie spadał z obrotów pod gorę , nie kopcił aż tak. Chcę się upewnić czy mogła to być tego wina skoro przed ustawieniem było dobrze,  Czy takie ustawienie ciśnienia miało by aż tak wyrażne skutki ? Na postoju ciągnik odpala dobrze, szybko się wkręca na obroty i jest ok , ale podczas gory nie jest już tak kolorowo , z 2400 obr spada wyrażnie do 1600obr.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#129 Share max696

max696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 20:56

C-330 brak mocy

Pompa żle zregenerowana , najprawdopodobniej podciagnieta na sekcjach i zle wyregulowana na dodatek rozklekotany regulator obrotów.To raz a dwa sprawdz i ustaw wtryski , nie zaszkodzi tez ustawić zawory.

Oddaj pompe to warsztatu co maja o tym pojęcie a nie do jakiegos partacza.Jak byś był z południa Polski to jest warsztat co robią perfekcyjnie pompy wtryskowe .ja tam woże i nigdy mnie nie zawiedli, Jak zrobią pompe to silnik chodzi jak nowy.

Jeśli możesz to powiedz gdzie regenerują pompy, i jaki jest tego koszt, bo do Olkusza mam "rzut beretem" :D

#130 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2117 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 09 sierpień 2016 - 17:23

C-330 brak mocy

http://zawiercie.cyl...w-10907163.html

wczesniej robiłem w Krakowie.A teraz tylko tutaj.Pompy robią perfekcyjnie.

#131 Share Mendieta

Mendieta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 10 sierpień 2016 - 16:35

C-330 brak mocy

Witam, Mam pewien problem , mam nadzieje że w dobrym temacie pisze, otóż moja c330 coś osłabła, pod górke większą szóstką spada z obrotów i kopci na czarno . Czy jest to możliwe że przez zmiane ciśnienia wtrysku?  W zimę wymieniłem koncówke jedną wtrysku , mechanik Aut , na stole pobierczym ustawił mi ciśnienie oby dwóch na 165 czy 170atm , mówi że tyle powinno być , a wcześniej było 135 i to dla niego było za mało . Dodam że wcześniej przy normalnym ciśnieniu 135 Ciągnik szedł jak burza , nie spadał z obrotów pod gorę , nie kopcił aż tak. Chcę się upewnić czy mogła to być tego wina skoro przed ustawieniem było dobrze,  Czy takie ustawienie ciśnienia miało by aż tak wyrażne skutki ? Na postoju ciągnik odpala dobrze, szybko się wkręca na obroty i jest ok , ale podczas gory nie jest już tak kolorowo , z 2400 obr spada wyrażnie do 1600obr.

Panowie , Proszę o odpowiedz , bo nie wiem od czego się zabrać;/ ,

#132 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 10 sierpień 2016 - 16:46

C-330 brak mocy

no chyba nikt nie eksperymentował... Jak już wyjmiesz wtryski do regulacji na 135 to zmierz sobie kompresje i będziesz miał jasność co do przyczyn

#133 Share Mendieta

Mendieta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 10 sierpień 2016 - 17:04

C-330 brak mocy

No ok, na 135 cisnienie tak jak miałem ? , Powiedz mi tylko czy nowe końcówki jak wymienię muszę je ustawiać??? Bo mam  stare końcówki ne używane i dlatego pytam, Ja jestem laikiem ale Wujo tam działa . Ale powiedz mi , czy to mogło być przyczyną ? bo troszkę mi się nie chce wierzyć, I jeszcze powiedz mi jak możesz jak zmierzyć tą kompresję, z góry dzięki.

#134 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 10 sierpień 2016 - 17:19

C-330 brak mocy

Widać że po twoich postach jestes z zielony z mechaniki to albo się oddaje komuś do zrobienia lub  nie rusza.Masz 30-stkę powinieneś mieć instrukcję a w niej jakie ciśnienie końcówek wtryskiwaczy,lecisz do  dobrego zakładu i prosisz żeby były ustawione takie jakie podał producent i montujesz.Dwa najpierw to ty przejrzyj układ paliwowy czy gdzieś nie jest zblokowany jakiegoś parochu nie ma bo może gdzieś paliwo słabo leci,jeżeli dawno nie były filtry paliwowe zmienione a ciągnik dusi to je wymień.W zasadzie najpierw się sprawdza drożność całego układu paliwowego  potem pompkę zasilająca a prawie na końcu wtryskiwacze i pompę wtryskową.Do twojej wiadomości kompresję sie mierzy specjalnym przyrządem  musisz mieć do tego mieć zegar oraz końcówkę do wkręcenia na miejsce wtryskiwacza kręcisz rozrusznikiem  i dokonuje się w ten sposób   pomiar ciśnienia sprężania a jakie powinieneś mieć ciśnienie  wystarczy w google wpisać model silnika i wszystko będzie opisane tylko chęci i zaangażowania 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#135 Share Ursus-23

Ursus-23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, elektronika

Napisany 15 sierpień 2016 - 10:57

C-330 brak mocy KULAWA_KOZA

Widzę też korzystasz z usług Pana Straszaka :D Do Zawiercia mam raptem 30km i też tam wszystkie pompy zawoziłem i póki co wszystko gra.

Mendieta

Musisz je ustawić, to że nowe nie ma tu znaczenia. Ciśnienie jak wyżej 135-145atm nie więcej, bo 170 to już gruba przesada... Jeżeli regulacja nie pomoże zakładając, że układ jest drożny oddaj pompe do sprawdzenia. Jeżeli na postoju dobrze odpala i łapie od razu na 2 tłoki to kompresja jest raczej ok.