Skocz do zawartości

Zdjęcie

C-330 brak mocy

134 odpowiedzi na ten temat

#101 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2401 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 21:20

C-330 brak mocy Wtryski do sprawdzenia zawory do ustawienia i dobrze ustawić kąt wtrysku a nie wstawiać pompę na krzywy ryj i pisać że nie ma się pojęcia a za chwilę że sprawdziłem. :P Szybszy jak błyskawica. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C-330 brak mocy Dzisiaj, 13:47
  •  

#102 Share KamilC-360

KamilC-360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 21:29

C-330 brak mocy

Wtryski do sprawdzenia zawory do ustawienia i dobrze ustawić kąt wtrysku a nie wstawiać pompę na krzywy ryj i pisać że nie ma się pojęcia a za chwilę że sprawdziłem. :P Szybszy jak błyskawica. :D

Zawory są ustawione i kąt wtrysku też.

Wtryski do sprawdzenia zawory do ustawienia i dobrze ustawić kąt wtrysku a nie wstawiać pompę na krzywy ryj i pisać że nie ma się pojęcia a za chwilę że sprawdziłem. :P Szybszy jak błyskawica. :D

Zawory są ustawione i kąt wtrysku też.

#103 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 05 marzec 2014 - 18:23

C-330 brak mocy A są szczelne?

#104 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 19:16

C-330 brak mocy A wtryski sprawdzałeś nie leją

#105 Share 2701

2701

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 19:31

C-330 brak mocy Sprawdz jeszcze pompke zasilajacą moze ona szwankuje...

#106 Share KamilC-360

KamilC-360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 13:11

C-330 brak mocy Nic sie nie leja a pompka zasilająca jest nowa.

#107 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 07 marzec 2014 - 13:21

C-330 brak mocy

A jak tam sie ustawia kąt wtrysku? ponieważ nie bardzo się orientuje

Zasadniczo po tym poście mam wrażenie, że nie masz pojęcia na temat silników i jak się za to zabrać.

#108 Share dylu

dylu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 marzec 2014 - 20:25

C-330 brak mocy Witam!
Mam problem z moim ursusem c330 dziś przy bronowani w polu ciągnik stanoł, bardzo wolno wchodzi w obroty, wciskam pedał na maksa i nie osiaga maksymalnych obrotów, sam siebie nie mógł uciągnąć, zauważyłem ze z pod głowicy dmucha lekko powietrzem (wcześniej tez tak było ale chodził normalnie), odkręciłem filtr powietrza obroty były juz troche lepsze ale dymił na biało,(jak jedzie to dymi na lekko na czarno).Proszę o porade co może być przyczyną że ciągnik tak chodzi.Pozdrawiam

#109 Share johnyc330

johnyc330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 marzec 2014 - 21:13

C-330 brak mocy Pewnie to nie pomoże ale jak nie ma siły to można zajrzeć i wyczyścić odstojnik przy pompie ;)

#110 Share kamil927

kamil927

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 21 marzec 2014 - 21:40

C-330 brak mocy Pewnie wymyć bak trzeba, sprawdzić drożność przewodów paliwowych, wyczyścić albo wymienić filtr powietrza jak obecny bardzo sfatygowany a jak nie pomoże to ingerować dalej aa i jak dmucha z pod głowicy to nie dziw się że kopci na biało, od razu uszczelkę zmieniaj

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 25 marzec 2014 - 15:55

C-330 brak mocy może pompka zasilająca pada.

#112 Share rafal1989

rafal1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza

Napisany 26 marzec 2014 - 19:13

C-330 brak mocy c 335 i c355 to są inne ciągniki. C355 to starsza wersja c360 a c335 t wersja eksportowa popularnej "trzydziestki" (rużnice między c330 a c335 to w c335 zastosowano zupełni inny podnośnik z regulacją siłową a przez to inną obudowe tylnego mostu, podobno c335 miał też wydajniejszą pompe paliwa ale nie jestem tego pewny)

Jeżeli pomogłem to kliknij zieloną strzałkę  

#113 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2401 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 19:38

C-330 brak mocy Człowieku odpowiadasz na temat z 3,5 roku temu :blink:

#114 Share sylverlkr

sylverlkr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 19 wrzesień 2014 - 14:38

C-330 brak mocy

Witam i wszystkich pozdrawiam to muj pierwszy raz więc proszę o wyrozumiałość . Problem jest tego rodzaju że moja c 330 jest po remońcie kapitalnym całego silnika , do 30 mth nie pracowała wcale na polu tylko przejażdzki i czasem furkę ciągnęła z drzewem pózniej dopiero powoli do cięższej pracy , teraz ma 75 mth od remontu i brakuje mocy jak by go coś trzymało , wymieniłem filtry paliwa , kranik ,olej w silniku , założyłem nowe końcówki wtrysków WZM , pompkę zasilającą przy pompie , i dalej coś go trzyma . Dodam że jak porobiłem glebogryzarką na wysokich obrotach to przez chwilę odzyskał moc i wszystko było super pózniej po jakimś czasie znowu to samo , mechanik ustawiał zapłon i nic , nie mam już siły do tego wszyskiego , dodam że zestawy naprawcze założone jakieś polskie z czeskim tłokiem . Jeszcze tak jak by zapiekał się rozdzielacz od podnośnika i ciężko pracuje a podnośnik nisko podnosi , obecnie jest założony po regeneracji 4ty przez dwa lata , czy może to być wina oleju w skrzyni bo słyszałem o jakimś oleju co spotrafi zapiec nawet łożyska i i wtedy skrzynia do remontu a nie wiem co mechanik nalał po remoncie to była jakaś przezroczysta bańka i tyle zadnych nalepek ,trochę sie rozpisałem ale już nie mam zdrowia i kasy na szukanie , poradżcie co jeszcze popatrzyć .

#115 Share dawid2m

dawid2m

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:Mechanika rolnicza, silniki i skrzynie biegów ciągników rolniczych

Napisany 19 wrzesień 2014 - 14:56

C-330 brak mocy Czy dobrze wchodzi na obroty na luzie? Pompa wtryskowa byla regenerowana? Remont silnika robil Ci mechanik czy sam?

#116 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 19 wrzesień 2014 - 20:29

C-330 brak mocy

Pewnie pompa jak nie ma mocy , dymi , jak dymi ? jaki kolor i czy duzo ? Jak pompa byla regenerowana  to mogl dac za mala dawke paliwa i jest zamulony , mialem to samo tyle ze w c 360 , przeregulowalem i ciagnik rakieta

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#117 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 09 październik 2014 - 23:45

C-330 brak mocy

Gdybać to tu sobie możemy...przyczyn może być setki.

ja też się narobiłem koło silnika bo jaja były jak fiks po remoncie.

Ale najważniejsza zasada to składać pomału a z głową i dokładnie i nie oszczędzać na częściach tylko wstawiać te najlepiej polecane.

#118 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 10 październik 2014 - 07:34

C-330 brak mocy odkrec srubke dawki paliwa,bedzie chodził,chyba ze cos zatrzymuje silnik

#119 Share SchwammalTM

SchwammalTM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 12:22

C-330 brak mocy

Serdecznie witam wszystkich forumowiczów!

Mam pewien problem ze swoim C330, rok produkcji 1976. Mianowicie, przez koło pierwsze 2-3 minuty pracy na zimnym silniku nie ma on w ogóle mocy, przy próbie ruszenia samym ciągnikiem np. z 4 dławi się, na biegu jałowym tak samo bardzo słabo reaguje na gaz. Po wspomnianych 3 minutach, gdy silnik lekko się rozgrzeje, sytuacja się poprawia, ale żeby ruszyć z zaczepionymi maszynami trzeba długo trzymać na półsprzęgle, żeby się jako tako zebrał. Na zimnym silniku lubi puścić trochę czarnego dymu z komina.

Po rozgrzaniu do 80 stopni w ogóle nie dymi, natomiast znowu cierpi na brak mocy przy niskich obrotach - moc jako taka wraca gdzieś od około 1400 obr/min, co powoduje, że np. w orce na 4 żeby ruszyć trzeba go zerwać - w przeciwnym razie ślamazarnie wlecze się do przodu a na cięższej glebie gaśnie. Nie występuje problem ciężkiego odpalania na zimnym silniku.

Co do samego silnika, to nie wiem czy kiedykolwiek był remontowany, ale nie wyrzuca oleju, oleju nie przybywa ani nie ubywa. Na pompie wtryskowej widoczne są jeszcze plomby. Olej i komplet filtrów był wymieniany zaraz po zakupie i renowacji, jakieś 1.5 roku temu. Obstawiałbym jakiś problem z układem paliwowym, ale nie wiem od której strony się zabrać za problem i co może być ewentualną przyczyną tej sytuacji.

Bardzo dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share toobek

toobek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip