Skocz do zawartości

Zdjęcie

C-330 brak mocy

134 odpowiedzi na ten temat

#61 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 11 marzec 2011 - 17:14

C-330 brak mocy No to się mylisz filtr paliwa musi być, większość ludzi leje przez lejek a mają filtry. Ja zmieniam co roku i zawsze jest jakiś syf. A tak na marginesie jak ci się pompa zepsuje od tego syfu to gość który ją robił nie uzna gwarancji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C-330 brak mocy Dzisiaj, 15:54
  •  

#62 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 17:20

C-330 brak mocy W paliwie jest taki drobny syf ze zadne sitko go nie wylapie a tylko filtr i to dokladnego czyszczenia. Metalowy zbiornik dodatkowo wytwarza zanieczyszczenia ktore ida bezposrednio w pompe. A pisanie ze leje czyste i przez sitko to mnie normalnie rozbawilo. Nie chcialbym nikogo urazic ale wg mnie to czysta glupota

#63 Share Jelcyn

Jelcyn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 18:25

C-330 brak mocy Jak sekcje zalepi ten syf to może złapać ,,samolotowe obroty `` i źle się to może skończyć radzę założyć filtry :rolleyes:

#64 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7587 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 18:34

C-330 brak mocy I wszystko. Nie zdziwił bym się jak już sekcje odczuwają brak filtra. Zrób to jak należy, nie niszcz sprzętu bo szkoda twoich pieniędzy i czasu.
KPK Kumurun Team

#65 Share Flaber111

Flaber111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 18:53

C-330 brak mocy A może być jeszcze inna przyczyna?? Bo jak ciągnik został pierwszy raz uruchomiony po remoncie, to już był mułowaty, dławił się, ciężko i powolnie wchodził na obroty.

#66 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7587 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 19:07

C-330 brak mocy Zanim się wszystko dotrze to będzie trochę mulił i może palić olej. Potem musi się uspokoić. Poza tym ważne jest regulacja; Wyprzedzenie wtrysku, zawory. Daj mu trochę czasu.
KPK Kumurun Team

#67 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 11 marzec 2011 - 19:12

C-330 brak mocy plus do tego co kolega wcześniej napisał właściwie sprawna inastalacja paliwowa, pompka zasilająca, pewnośc ze pompa sprawan (czasem zakład nie umie jej ustawić)

#68 Share Flaber111

Flaber111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 19:17

C-330 brak mocy Jeśli się nie mylę, to tam są 2 różne filtry. Który ma być na swoim miejscu, bo gdy kupiłem ciągnik, nie posiadał filtrów. Więc nie wiem dokładnie. Z góry dzięki za odpowiedź.

#69 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7587 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 19:20

C-330 brak mocy Pierwszy zgrubnego oczyszczania jest filcowy a drugi dokładnego papierowy lecąc od strony pompki zasilającej przez filtry do pompy wtryskowej. Niech mnie ktoś poprawi jeśli coś pomyliłem.
KPK Kumurun Team

#70 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 19:20

C-330 brak mocy Na filtrach jest napisane gdzie ktory,chyba ze sa takie czyste ze nic nie widac.

Edytowany przez szczewko, 11 marzec 2011 - 19:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share baks17

baks17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 19:22

C-330 brak mocy Ja bym jeszcze zastanowił sie nad sprawdzeniem głowicy mozliwe ze gniazda jak i same zawory sa juz do wymiany nie utrzymuja szczelnosci. A co do filtra paliwa to lepiej rzeby był ale jak go nie ma to raczej nie wplywa na mułowatosc ciagnika a wrecz odwrotnie bo przeciez jest wiekszy przepływ a i tak w ciagniku jest pompa sekcyjna ktora za pomoca cylinderka i tloczka tloczy paliwo do wtrsykiwaczy tak wiec jaki kolwiek syf powoduje wytarcie sie tych czesci ale nie zapchanie sie. A jak tu kolega pisze czesci te byly po regeneracji czyli wszystko powinno byc dobrze nie jest możliwoscia aby te czesci popsuły sie np po miesiacu uzytkowania (normalnego uzytkowania).A jeszcze moze byc taka mozliwość ze pompka wstepna jest juz na wykonczeniu.

#72 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7587 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 19:28

C-330 brak mocy Bez filtrów paliwa jest taka możliwość. W momencie narobi rys i po zawodach. Zapchać w sumie się nie powinno, coś tam złapie odstojnik, jak przejdzie przez pompę to złapie to filtr szczelinowy we wtryskiwaczu. Ale żeby porysować sekcje to na prawdę nie wiele trzeba.

W każdym razie na razie ciągnik pali więc niech wszystko ustawi na tip-top i spokojnie go dociera.

KPK Kumurun Team

#73 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 12 marzec 2011 - 11:57

C-330 brak mocy Flaber111 zrób fotke prawej strony silnika i wklej tu zobaczymy jakto nie ma tych filtrów.Strasznie jestem ciekaw tego jak to wyglada.Może przez to ze nie ma filtrów coś jest nie tak i jest taki mułowaty........ :o :blink:

#74 Share baks17

baks17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 13:50

C-330 brak mocy Ale jak nie był robiony wał wiec to docieranie za wiele nie pomoże tak mi sie wydaje, wiem bo ostatnio wymienialismy tuleje w c-360 ciagnik pochodzil z 2 godzinki i odrazu do roboty pierw zabronował 4h a potem na drugi dzien do orki, jak do tej pory chodzi elegancko.I nie ma zadnych problemow. A mam jeszcze pytanie jak jest z zapalaniem ciągnika jak sie zachowuje???

#75 Share Flaber111

Flaber111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 19:24

C-330 brak mocy filtrów nie ma w środku... tzn nie było bo już są :) i prawdopodobnie pompa pojedzie do sprawdzenia. A jeśli chodzi o zapalanie to pali bez najmniejszych problemów.

#76 Share BRAMA

BRAMA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 18:36

C-330 brak mocy Po jeździe bez filtrów przydałoby się wlać jakiś STP do czyszczenia układu paliwowego.

#77 Share Ursus328

Ursus328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Rolnictwo

Napisany 16 marzec 2011 - 20:07

C-330 brak mocy wtryski na bodajże 110 sie ustawiało zwiększ mu dawke o 2 obroty na pompie i zobacz jak bedzie szedł mój c-328 miał zwiększona teraz po remoncie musze zmniejszyć bo nie spala ropy i w komin wszystko idzie
a co do czyszczenia pompy to polecam srodek do paliw firmy ceramizer 100 % działa 17 zl kosztuje w strzykawce do aut to zawsze wlewam tak samo do oleju do silników tez ceramizer ale za 68 zl

Edytowany przez Ursus328, 16 marzec 2011 - 20:09.

--- URSUS C-328 ---

#78 Share mundek92

mundek92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 15:48

C-330 brak mocy Witam, posiadam ursusa c330m po kapitalnym remoncie silnika, wymienione praktycznie wszystko, problem jaki z nim mam to brak odpowiedniej mocy( pracowałem na takim ciagniku dość długo i wiem ze jak na taki mały traktor potrafi wykrzesac z siebie wiecej mocy), z tego co zauwazylem to tak, jezeli go odpale jak jest zimny i czekam az kolektor wydechowy zacznie sie grzac, to jest tak ze jego jedna czesc jest ledwo ciepla a druga czesc kolektora jest goraca, tak jakby z jednego tłoka nie było odpowiedniej tempetatury spalin, wnioskuje wiec ze cos jest nie tak ze spalaniem na tym jednym tłoku, pozatym przy dużym obciązeniu strasznie kopci, powiedzcie co to moze byc, wtryski, czy cos innego, z góry dziekuje za pomoc.

#79 Share karol259

karol259

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 16:55

C-330 brak mocy Jak tloki powymieniales to sie dotrzec musi. Dlatego moze jest taki slaby i kopci.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 17:10

C-330 brak mocy Końcówki wtryskiwaczy, zacięta sekcja pompy, spięty zawór,lub nieotwierający się zawór.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.