Skocz do zawartości

Zdjęcie

C-330 brak mocy

134 odpowiedzi na ten temat

#21 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 14 sierpień 2008 - 21:43

C-330 brak mocy ściągnij końcówkę wężyka, który leci od baku, Podłącz sprężarkę, odkręć korek od baku i puść ciśnienie. Powinno ostro zabulgotać. Następnie opuść wężyk poniżej poziomu baku i zobacz jak leci. Jak kapie, to powtórz czynności, a jak leci pełnym strumieniem to dokręć wężyk, pod pompuj pompką i odpal ciągnik.

Powinno pomóc ;)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ursus C330M w bardzo dobrym stanie

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 15900.00 PLN
  • Wczoraj, 20:18
Ursus C-360 3P

• 15500.00 PLN
  • 19 cze 2017
Ursus 1224 Oryginał 1994 rok

• 45000.00 PLN
  • 19 cze 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C-330 brak mocy Dzisiaj, 03:43
  •  

#22 Share bolo12121

bolo12121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 14 sierpień 2008 - 21:47

C-330 brak mocy ja miałem to samo jechałem z wywrotką i nie miał siły jej ciągnąć przyczyną była pompa wtryskowa
kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

#23 Share damiannooc360

damiannooc360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 21:55

C-330 brak mocy moim zdaniem jak tak sie Ci robi to jest pompka zasilająca. Bo ja tak mialem to uszedl kawałek i gasł i nie ważne czy zimny czy ciepły ;)

#24 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i mechanika ;)

Napisany 21 sierpień 2008 - 19:47

C-330 brak mocy Może wtryskiwacze już bardzo dużo widziały i są już do wymiany? A odpala dobrze? Aha i jeszcze coś a propos kranika, jak kupiłem kiedyś nowy kranik razem z nowym bakiem, założyłem i z niego kapało to pojechałem go wyminięć do sklepu dali mi inny i dalej kapało, założyłem stary kranik ten co był przy starym baku i nie kapie do dziś ;) Morał z tego taki że nie wszystko co nowe jest lepsze ;) Ale jak chcesz to kup nowy może tobie nie będzie kapało ;)
:D

#25 Share V12

V12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Zainteresowania:motocykle motoryzacja sprzęt audio

Napisany 21 sierpień 2008 - 20:52

C-330 brak mocy Sprawdź drożność przelewu głownego i tego od wtrysków
Być moze zaworek zwrotny ma dośc lub pompka zasilajaca nie domaga
Piszesz ze filtry nie były dawno zmieniane może syfy sie przedostały do pompy wtryskowej a w orce to mozliwe bo sie robi wir w baku
pozdr
Motocykliści to jedna rodzina :)
Honda CBR 900RR

#26 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 21 sierpień 2008 - 21:43

C-330 brak mocy A nie przegrzales silnlika przy tej robocie czasem?? przylapalo ci tloki. ????? Zatarles go????
Dla pewnosci jezeli juz robisz uklad zasilajacy w paliwo. Odzaluj ok 50 zl i kub ok potrzebna ilosc fachowego weza do paliwa. Do zego kilka opasek zaciskowych+ garsc odpowiednich podkladek miedzianych, filtry paliwa. I od zbiornika do pompy paliwa zmien na nowe. Kilka lewych babelkow powietrza moze zrobic niezly bigos.

To sprawa do przeanalizowania. Ale wg. mnie sa wlasnie 2 mozliwosci.
1 Przegrzales= zatarl sie silnik.
2. Nieszczelny uklad paliwowy.

Boje sie o ta 1 ewentualnosc.

#27 Share miscola

miscola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 12 listopad 2008 - 22:18

C-330 brak mocy

Witam.

Mam problem tego typu że jakiś tydzień temu podczas orki ciągnik nagle zaczął tracić moc,z chodził z obrotów aż wreszcie zgasł. Myśleliśmy że może filtry paliwa są zapchane bo już dawno nie były wymieniane ale po wymianie filtrów przeczyszczeniu osadnika przy pompce paliwa i przeczyszczeniu wężyka który idzie do pompki paliwa wraz jest to samo. Przejechałem jakieś 200m i wracając do domu ciągnik tracił obroty aż wreszcie znowu zgasł. I mam pytanie co może być nie tak z ciągnikiem,jaka może być usterka?? :D ;) Chciałbym dodać że to jedyny ciągnik w gospodarstwie i potrzebuje szybkich i trafnych porad.

Panowie ja wiem, że to już nie aktualne, ale może komuś jeszcze podpowiem. Dlaczego nie pamiętacie o banalnych sprawach. Może po prostu zatkany jest otworek w korku wlewu paliwa. Wtedy dmuchajcie jak chcecie, a ciągnik ujedzie z 200 metrów i stop. A paliwo hmmmm, jeżdziłem na rzepaku z domieszką ON w stosunku 7:3 i 30 szła. One spalają prawie wszystko hehe.
Pozdrawiam!

#28 Share aaa07

aaa07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 19:10

C-330 brak mocy Witam

Jako że nastała zima pasuje cos zrobić z moja 30. Sprawa wyglada tak ze od poczatku sezonu chyba po wymianie filtrow paliwa, oleju, wymiany oleju, wyczyszczeniu filtru powietrza(nie byl czyszczony chyba od 10lat) ciagnik stal sie mulowaty. Problemy zaczynaja sie juz przy odpaleniu,Kreci chwile i tak nie chce lapac. Pozniej jak dam caly gaz ciagnik wolno nabiera obrotow przy okazji kopcac. To by jeszcze mozna bylo podarowac jednak jak wyjezdzam z garazu 4, mam lekko pod gorke to mam wrazenie ze ciagne za soba jakies 2 tony. Pelen gaz a ciagnik kopci i prawie wcale nie nabiera obrotow. Dla porownania dodam ze dawniej jak kosilem duza trawe rotacyjna to ciagnik pod gore szedl na 4 biegu. Co prawda pod koniec juz brakowalo mocy ale nigdy nie redukowalem. W tym sezonie na tym samym polu przy duzo mniejszej trawie pod gore jechalem 3 i w polowie byla redukcja na 2. ;) Dodam ze po takiej mece w polu gdy ciagnik sie nagrzeje dziala juz lepiej ale dalej to nie jest to co bylo ;)

Nie wiem moze warto jeszcze wspomniec ze kiedys na wiosne calkowicie zablokowalem walek i mialem problem z wyrzuceniem biegu , jednak nie pamietam czy wtedy juz ciagnik byl mulowaty czy jeszcze nie.

Czym moze byc spowodowana taka obnizka mocy? Co powinienem zrobic zeby to naprawic?

#29 Share bolo12121

bolo12121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 19:40

C-330 brak mocy Końcówki wtryskiwaczy po 1wsze po 2gie radzę pompę wtryskową sprawdzić , jak wałek zablokowałeś ??????? ale pompa wtryskowa tez podejrzewam będzie do roboty bo trochę jeszcze pojezdzisz i nawet sam się nie uciągnie ten traktorek przerabiałem to samo w swojej 330 ;)
kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

#30 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1377 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 20:35

C-330 brak mocy u mnie jak słabo odpalał (ale też wylatywał już olej korkiem od wlewu oleju) zrobiłem mu kapitalny remont. Wymieniłem też końcówki wtrysków i zrobiłem głowicę-oczywiście pali bez zarzutów teraz. U Ciebie pewnie będzie tak jak mówił "bolo12121"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share bolo12121

bolo12121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 20:49

C-330 brak mocy Jak olejem wali z pod korka to już przedmuch ma i silnik do remontu się nadaje można jezdzić ale więcej oleju wywali na marne
kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

#32 Share aaa07

aaa07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 22:58

C-330 brak mocy Hmm remont byl jakies 12 lat temu. Szlifowany wal itp, juz nawet nie pamietam. Pompa paliwowa byla wtedy wymieniona .(heh pamietam ze wtedy po remoncie ciagniczek calkiem inaczej chodzil a jak sie jechalo 5 pod jakas gorke to mialem wrazenie ze wyrwie asfalt spod kol ;) )

Co do oleju to nigdzie nie wylatuje;)
A co do tych koncowek wtryskiwaczy to one mogly sie przytkac albo cos? Dodam ze nie leje nigdy oleju opalowego ani paliwa z niepwnych zrodel:)

Co do walka to kiedys wyciagalem drzewo wycigarka, ciezko szlo i cos tam strzelilo w wyciagrce tak ze walek calkowice stanal w miejscu ale Ciagnik nie zgasl.

Kiedys jakies 2 lata temu mialem taka akcje ze odkrecil mi sie wiatrak i uderzyl w chlodnice i ja przecial skutkiem czego bylo calkowite wylanie wody. I Ciagnik tak chodzil na wyskoch obratach jakies pol godiny. Pozniej jak go zgasilem to blok silnika byl tak goracy ze jak go oplulem to slina w mgnieniu oka zaminila sie w pare ale po tym bylo wszytsko oki. Pozniej caly sezon chodzil bez zarzutow.

#33 Share Rokes

Rokes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 23:13

C-330 brak mocy I właśnie dlatego czasem warto looknać na wskaźnik temperatury. A co do Twojego problemu wtryskiwacze i pompe oddaj do sprawdzenia. Wtedy będziesz miał pewność, że możesz wykluczyć te rzeczy. Pozdrawiam kolejnego posiadacza C - 330 ;)

#34 Share bolo12121

bolo12121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 12:54

C-330 brak mocy Koncówki wtryskiwaczy się nie przytykają tylko zużywają się i leją a nie rozpylają to to jest powodem małej mocy kopcenia ciężkiego odpału 2 koncóweczki to koszt około 70zeta z podkładkami + ustawienie jak nie masz aparatu to sam nie ustawisz zdemontować i założyć założysz ale trzeba ustawić żeby to fajnie grało , a co do tego wentylatora dlaczego natychmiast nie zgasiłeś ciągnika ??????
kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

#35 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 24 grudzień 2008 - 16:50

C-330 brak mocy Te końcówki kup oryginalne po 48 zł jedna.Bo ja raz kupiłem te po 15 zł to ciągnik ledwo palił i nie miał siły.A co do tego wentylatora to się dziwię że Ci tłoki nie popuchły ;) .I Ty o tym wiedziałeś że Ci się odkręcił czy nie?Raczej wiedziałeś toż to był huk pewnie.

#36 Share aaa07

aaa07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 20:06

C-330 brak mocy To po swietach zrobie z tymi koncowkami. Znajomy mechanik mowil mi ze wlasnie w nich moze tkwic problem ale chcialem sie jeszcze upewnic.

Co do wentylatora to wtedy wlasnie kosilem trawe rotacyjna i na pelnych obrotach naprawde nie bylo nic slychac wiec jezdzilem dalej az resztka wody nie zaczela parowac. Co do wskaznika to tez za bardzo nie pokazal. Nie wiem co sie mu stalo ale po calym zajscu nie pokazywal juz nic i byl do wymiany wraz z calym zegarem ;)

Ciagnik jest z 76roku wiec moze wtedy byly wytrzymalsze materialy i dlatego nic nie zatralem hehe ;)

#37 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 21:55

C-330 brak mocy Jak jest mułowaty to raczej końcówki wtryskiwaczy i pompa paliwowa tak jak mówia koledzy...

#38 Share sygala

sygala

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 08:47

C-330 brak mocy Witam
Jako że w moim ciapku (c328) silnik wymagał już remontu kapitalnego po podliczeniu ile to by kosztowało stwierdziłem że lepiej bedzie kupic drugi silnik od c-330, wiadomo do 28 niektórych czesci sie nie dostanie niektóre sa bardzo drogie. Więc kupiłem silnik od 330 pracował on w agregacie prądotworczym i stał nieodpalany przynajmniej 4 lata, silnik fajny, zero wycieków, ciśnienie ok.tylko przy odpalaniu po nocy bardzo kopci białym dymem gdy już odpali chwileczke pracuje na jeden cylinder gdy jade z niewielkim obciążeniem kopci na czarno a gdy pracuje na wolnych obrotach to ciężko rozpoznać czy są to białe czy niebieskie spaliny. prócz tego że kopci silnik nie ma pełnej mocy. sprawdzili mi wtryski sa ok wymieniłem filtry paliwa, wyczysciłem filtr powietrza, zawory ustawiłem, jeszcze planuje sprawdzić ciśnienie sprężania tylko narazie nie mam przyżadu (jakie powinno być?) co jeszcze mam zrobić?

#39 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 08:55

C-330 brak mocy No to sprawdz te cisnienie i praopodomnie tloki, cylindry, pierscienie etc masz do wymiany...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share sygala

sygala

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 09:25

C-330 brak mocy A nie wiesz jakie powinno być??
i co sądzisz gdybym zmierzył ciśnienie jakie daje pompa paliwa na wtryski ?