Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jęczmień jary - herbicyd.

228 odpowiedzi na ten temat

#161 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 724 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 18 maj 2014 - 13:22

Jęczmień jary - herbicyd. Jak czytam owsik to mnie skręca :) , a może owies głuchy ( avena fatua ) , owsiki to są w d... .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jęczmień jary - herbicyd. Dzisiaj, 09:29
  •  

#162 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 18 maj 2014 - 13:31

Jęczmień jary - herbicyd. No nie ,każdy je ma, tak troche dziwne że cie skręca :wacko:

Edytowany przez farmervip, 18 maj 2014 - 13:34.

:) :)

#163 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 18 maj 2014 - 13:33

Jęczmień jary - herbicyd. PUMA - Od 10 lat pryskam na owies gluchy i nigdy mnie nie zawiodla. Skutecznosc 100 procentowa.

#164 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 18 maj 2014 - 13:35

Jęczmień jary - herbicyd. Puma droga i mnie osobiście zawiodła

:) :)

#165 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 724 postów

Napisany 18 maj 2014 - 13:37

Jęczmień jary - herbicyd. @farmervip chodzi o min. profesjonalizmu w nazewnictwie to tak jak z pryskaniem od ziela ( też mnie skręca).

#166 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 18 maj 2014 - 13:38

Jęczmień jary - herbicyd. Axial tańszy i łagodniej się z jęczmieniem obchodzi, Puma może przypalić lekko :)

#167 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 724 postów

Napisany 18 maj 2014 - 13:44

Jęczmień jary - herbicyd. http://www.agrofoto....y-w-jeczmieniu/

#168 Share zimnyt

zimnyt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 18 maj 2014 - 20:21

Jęczmień jary - herbicyd. Witam, po jakim czasie od opryskania jęczmienia siarczanem i Plonvitem Z mogę zastosować Lintur?

#169 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 19 maj 2014 - 19:17

Jęczmień jary - herbicyd. Najpierw powinien pójść lintur a potem odzywki. Możesz zastosować kiedy tylko chcesz tak szczerze mówiąc. Poza tym musisz się śpieszyć lintur do końca krzewienia, poza tym wzmocniłeś chwasty...
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#170 Share dawid35123

dawid35123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 21 maj 2014 - 21:00

Jęczmień jary - herbicyd. Pryskalem jeczmien jary chwastoxem turbo i po jaks 20h zaczelo padac i tak przez pare dni. Bylem zobaczyc czy chwasty bierze ale wogole zadnej oznaki zolkniecia czy zamierania. Nie wiem co robic, czy te deszcze spowodwaly nieprawidlowe zadzialanie srodka? Jezeli tak to czym moge poprawic? Mam zeszloroczny galaper strong ale w tamtym roku jakby zboze troche odczulo po zastosowaniu tego srodka. Prosze o porade.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share zimnyt

zimnyt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 22 maj 2014 - 12:29

Jęczmień jary - herbicyd. Panowie co się stanie gdy opryskam jęczmień jary Linturem po fazie krzewienia?, pogoda nie pozwala wjechać :(

#172 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 22 maj 2014 - 17:55

Jęczmień jary - herbicyd. Dikamba po tej fazie to ryzyko. Może ostro zahamować wzrost zboża, a tym samym zmniejszyć plon, nie jest to wina rejestracji, w każdym kraju dikamba jest w miarę bezpieczna do 29 BBCH. Po tej fazie-przynajmniej ja bym nie ryzykował.

Pryskalem jeczmien jary chwastoxem turbo i po jaks 20h zaczelo padac i tak przez pare dni. Bylem zobaczyc czy chwasty bierze ale wogole zadnej oznaki zolkniecia czy zamierania. Nie wiem co robic, czy te deszcze spowodwaly nieprawidlowe zadzialanie srodka? Jezeli tak to czym moge poprawic? Mam zeszloroczny galaper strong ale w tamtym roku jakby zboze troche odczulo po zastosowaniu tego srodka. Prosze o porade.

Bardzo dziwne że nie widać żadnych oznak działania. Produkt był pełno wartościowy(termin ważności, warunki przechowywania)? Po MCPA pierwsze oznaki widać już po 2dniach zwłaszcza na poziewniku, komosie czy dymnicy. A co do Galapera to wśród odmian zbóż mogą się trafić trochę bardziej wrażliwe na substancje. Jednak u mnie pakiet ten zdał egzamin

#173 Share e2visionamd

e2visionamd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 17:34

Jęczmień jary - herbicyd. czy w jeczmieniu jarym mieszał ktoś z linturem atlantis ? zostało mi trochę miotły pytanie na przyszły rok...

#174 Share jakobek

jakobek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 21 czerwiec 2014 - 10:15

Jęczmień jary - herbicyd. Jaki mogę użyć środek głównie na jednoliścienne pojawiły się również samosiewy rzepaku , jęczmień jest w fazie liścia flagowego

#175 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 23 czerwiec 2014 - 22:12

Jęczmień jary - herbicyd. Na jakie chwasty jednoliścienne?
Zapraszam na swój profil

#176 Share jakobek

jakobek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 23 czerwiec 2014 - 22:48

Jęczmień jary - herbicyd.
Chwastnica jednostronna i perz, jęczmień zaczął się kłosić

#177 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 21:56

Jęczmień jary - herbicyd. Perz to tylko desykacja przed zbiorem lub dopiero po. A chwastnice bez problemu zwalczysz axialem.
Zapraszam na swój profil

#178 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 25 czerwiec 2014 - 14:46

Jęczmień jary - herbicyd. Skoro padło w tym temacie i w obecnym czasie słowo "desykacja", również i ja zabiorę głos. Swego czasu pisałem już w tym temacie, gdy jeszcze nie wiedziałem, jaką odmianę jęczmienia jarego kupić o sytuacji z jesieni. Mianowicie: opryskałem pole, na którym rośnie teraz jęczmień jary Basic herbicydem Roundup TransEnergy, a ponieważ był silny wiatr i w dodatku w kierunku pola Sąsiada, na którym rosło już pszenżyto, cztery metry od tego pola już nie opryskałem, zamknąłem jedną sekcję w opryskiwaczu. Teraz miejscami od strony tego Sąsiada perz przerósł mi jęczmień. W związku z czym, aby nie czekać po żniwach, aż perz odrośnie i aby nie opóźniać zabiegów uprawowych (łącznie z siewem poplonu) pragnę przeprowadzić desykację tej części pola, której nie pryskałem jesienią. Na etykiecie Roundup TransEnergy jest zalecana dawka 1,5-3,2l na hektar, termin: faza dojrzałości woskowej, 10-14 dni przed zbiorem. Zastosuję maksymalną dawkę.

Edytowany przez lukaszm, 25 czerwiec 2014 - 14:47.

#179 Share Jaco0210

Jaco0210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 14:11

Jęczmień jary - herbicyd. Witam. Mam w jęczmieniu jarym straszny rumianek. i mam takie pytanie czy można opryskać go randapem 2 - 3 tyg przed ścięciem. Nie zaszkodzi to bydłu podczas dawania słomy ? z góry dziękuje za odpowiedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share rekamil97

rekamil97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 20:24

Jęczmień jary - herbicyd. Z danych wynikających z karty charakterystyki:
http://www.premiumbo...oundup_max2.pdf

Glifosat - główna substancja tego herbicydu ma czas półtrwania od 2-174 dni - średnio około 30-90 dni. Wszystko zależy od warunków - w wyższej temperaturze rozkłada się szybciej, w niższej - wolniej. Stabilny w wodzie.

Mówiąc prościej: jest to substancja kontrowersyjna i nikt nie udzieli ci stuprocentowo pewnej odpowiedzi na to pytanie. Jednak wzorując się na karcie charakterystyki zdecydowanie nie zalecał bym go stosować 2 tygodnie przed ścinaniem, ponieważ prawie całkowicie jest on zdegradowany dopiero po co najmniej kilku miesiącach.

Niektóre dane (skrajne) podają że pełny czas rozkładu w środowisku to około 25 lat.

Edytowany przez rekamil97, 01 lipiec 2014 - 20:26.

Nawożenie roślin bez wykonanej wcześniej analizy gleby może zachwiać całą równowagę substancji mineralnych w glebie i znacząco pogorszyć plon - pamiętaj o tym! Nie stosuj nawozów w ciemno!