Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jęczmień jary - herbicyd.

228 odpowiedzi na ten temat

#61 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 26 maj 2013 - 15:56

Jęczmień jary - herbicyd. To nie wina oprysku tylko choroba go atakuje,w tym roku prawie każde pole jęczmienia jest porażone chorobą.
Jęczmień się odmłodzi ale odbije się to na wysokości plonu.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jęczmień jary - herbicyd. Dzisiaj, 17:45
  •  

#62 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 26 maj 2013 - 17:48

Jęczmień jary - herbicyd. Tak się przyglądam i czy jest coś innego na chwastnicę i owies głuchy w jęczmieniu jarym?
Rok temu braliśmy Pumę 069EW (obecnie 135zł za litr), zamienniki to Fantom i Foxtron (jutro podzwonię poszukam po ile mają).
Wiem że jęczmień trochę przyłapie ale nie mam zamiaru walczyć potem z owsem przy roślinie następczej ani męczyć się z koszeniem przez chwastnicę.

Jest coś lepszego? Jak cenowo u was te środki się kształtują?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#63 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 26 maj 2013 - 20:06

Jęczmień jary - herbicyd. Dobry jest axial, ma inna substancje aktywna, z chwastnicą i owsem bez problemu sobie poradzi.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 26 maj 2013 - 21:48

Jęczmień jary - herbicyd. Pryskacie jęczmień jary na grzybka? Przez te chłody mocno jest osłabiony (pewnie wzrost idzie w korzeń, ale głowy za to nie dam), widać w nim nieco jakiegoś choróbska (nie pamiętam dokładnie czego, na polu byłem z 3 dni temu) mimo użycia bardzo dobrej zaprawy (baytan). Moim zdaniem jak się ociepli to odbije aż miło, ale chciałbym poznać Waszą opinię. :)

#65 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:Cześć mam na imię Wojtek i prowadzę z Rodzicami gospodarstwo rolne o pow. 11 ha. Zajmujemy się produkcją roślinną i zwierzęcą, mieszkam w woj. Lubelskim, powiat Lubelski, gm. Bychawa.
    Uprawy które siejemy to pszenica, jęczmień, buraki cukrowe, koniczyna czerwona, ziemniaki. Moje gospodarstwo jest trochę małe ale się rozwijamy i zmieniamy park maszynowy na maszyny nowoczesne i dokupujemy ziemie na ile pozwalają środki finansowe

Napisany 27 maj 2013 - 14:14

Koledzy u mnie po oprysku Pumą (1l/ha) i Chwastoxem Turbo 2l/ha) jęczmień cały żółty. Liście do połowy są całkowicie żółte. Jestem przerażony. Miałem piękny jęczmień. Teraz wchodzi grzyb na te żółte liście. Dałem Falcon + odżywka. Co można jeszcze zrobić. Pozostaje chyba czekać i mieć nadzieję że nie padnie całkowicie. Takie dawki są proponowane przez producenta PUMY. Ale najwyraźniej są za duże.

Na jęczmień dawka PUMY to 0,8 l.
Dałeś 1 litr - zżółknie, ale później nic mu nie będzie. ;)

#66 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 28 maj 2013 - 06:43

Jęczmień jary - herbicyd. Ja dałem 1l Pumy i 1,75 Chwastoxu Trio i jest super. Nie widać żadnych uszkodzeń, a chwasty leżą. Z tym, że po oprysku w pierwszy dzień jak skończyłem to deszcz polał po 2 godzinach, a w następny jak kończyłem opryski to znów polało w nocy.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#67 Share kondek

kondek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 12:40

Jęczmień jary - herbicyd. pumo do jakiej fazy można pryskać w jeczmieniu jarym. bo już ma 3 kolanko a tak nalalo że nie wjade ze 2 dni w pole

#68 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 21:46

Jęczmień jary - herbicyd. przyłączam się do pytania kondek do kiedy można pryskać jęczmień jary pumą bo mój już zaczyna wyrzucać liść flagowy

#69 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 07 czerwiec 2013 - 05:59

Jęczmień jary - herbicyd. http://www.bayercrop...a_puma_2009.pdf
do liścia flagowego zbóż ale w tej fazie łan jest duży i może nie dotrzeć do wszystkich chwastów zakrytych przez roślinę uprawną. Na wyrośnięte chwasty dałbym maksymalną dawkę.
A najlepiej pryskać jak jęczmień ma 1-2kolanka ze względu na zakrycie chwastów ale też nie za wcześnie bo czasem owies głuchy późno kiełkuje i może wyrosnąć po zastosowaniu herbicydu

#70 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 czerwiec 2013 - 06:23

Jęczmień jary - herbicyd. Witam, mam mieszankę owsa z jęczmieniem, pojawiła mi się chwastnica jednostronna, macie pomysł czym ją zwalczyć?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 08 czerwiec 2013 - 00:44

Jęczmień jary - herbicyd. Oj raczej nie. żeby to był sam jęczmień, to axial czy puma i masz po problemie. Ale ewidentnie musiałeś coś schrzanić, chwastnica wymaga ciepła i kiełkuje później niż zboża jare (chyba że siałeś późno). Kolejna sprawa to gęstość siewu. Zboża szczególnie jare sieje się dość gęsto, i te zboża powinny całkowicie zdominować tą chwastnicę. Chyba że ten jęczmień jest bardzo niski to chwastnica może go przebić. Ale owies dość szybko zakrywa glebę i zacienia łan utrudniając wzrost chwastów.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#72 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 czerwiec 2013 - 09:31

Jęczmień jary - herbicyd. Właśnie chwastnica wyszła tam gdzie jest przewaga jęczmienia i tak jak mówisz było to późno siane, ponieważ nie było warunków aby wcześniej to zrobić.

Edytowany przez kamil123472, 08 czerwiec 2013 - 09:36.

#73 Share stefek1991

stefek1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 13:58

Jęczmień jary - herbicyd. ja w tym roku zastosowałem na owies głuchy w jeczmieniu Fantom 069 EW niesety pumy ie było facet mi mowił ze to jest to samo zabaczymy jaki bedzie efekt

#74 Share sygi100

sygi100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 15:57

Jęczmień jary - herbicyd. A czy można jeszcze pryskać na owies głuchy gdy jęczmień w fazie liścia flagowego, przed kłoszeniem?

#75 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 08 czerwiec 2013 - 22:05

Jęczmień jary - herbicyd. jak długo puma musi leżeć na głuchym owsie nie tknięta przez deszcz żeby zadziałała ???

zaledwie 4 godziny po zabiegu przeszła buza szykowac sie na poprawki ???

czym moge teraz prysnac ??

Edytowany przez PROXIMAMICHAL, 09 czerwiec 2013 - 16:55.

#76 Share doropkiewicz

doropkiewicz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 22:50

Jęczmień jary - herbicyd. mam podobny problem czy mozna jescze pryskać pumą gdy widoczne są miejscami pierwsze ości w jęczmieniu nie wiem czy to widac dobrze na zdjęciu po lewej widoczny jęczmień widac liść flagowy, po prawej owsik już dobrze rozwinięty i przebija wysokością jęczmień, pryskane bylo przed deszczami nie wiem co zrobiłem nie tak, dodam jak wspominałem, ze na niektorych jęczmionach pojawiają się ości, proszę o szybką podpowiedź

A czy można jeszcze pryskać na owies głuchy gdy jęczmień w fazie liścia flagowego, przed kłoszeniem?

Załączone miniaturki

• 2013-06-09 19.07.06.jpg

#77 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:Cześć mam na imię Wojtek i prowadzę z Rodzicami gospodarstwo rolne o pow. 11 ha. Zajmujemy się produkcją roślinną i zwierzęcą, mieszkam w woj. Lubelskim, powiat Lubelski, gm. Bychawa.
    Uprawy które siejemy to pszenica, jęczmień, buraki cukrowe, koniczyna czerwona, ziemniaki. Moje gospodarstwo jest trochę małe ale się rozwijamy i zmieniamy park maszynowy na maszyny nowoczesne i dokupujemy ziemie na ile pozwalają środki finansowe

Napisany 15 czerwiec 2013 - 09:55

Jęczmień jary - herbicyd. Z opryskiem to już za późno niestety

#78 Share AstronomObcy

AstronomObcy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 21 czerwiec 2013 - 10:59

Jęczmień jary - herbicyd. Pierwszy raz siałem jęczmień :) i prysnąłem tylko sekatorem w odpowiednim czasie, i można powiedzieć że nie ma owsika :)

#79 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 21 czerwiec 2013 - 11:59

Z opryskiem to już za późno niestety

no niby tak.
Mieliśmy w podobnej fazie jęczmień dwa lata temu chyba. Zależało zniszczyć owies głuchy (wylazł taki klin z owsem niewiadomo skąd) nawet kosztem zmniejszenia plonu jęczmienia. Znajomy powiedział tak "zamknij oczy i pryskaj". Jęczmień odchorował niestety ale owies wzięło. Tylko że my pryskaliśmy klin gdzie kiedyś kopano i teraz zawsze jakieś chwasty wyłażą. Zniżka plonu w jęczmieniu była ale nie taka straszna.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 21 czerwiec 2013 - 12:03

Jęczmień jary - herbicyd. A wcześniej owsik występował na tym polu? Jeżeli tak to w jakich uprawach?
Przed opryskiem sekatorem było na polu więcej owsika?
Pytam bo byłoby to cudowne zastępstwo dla drogich herbicydów na owsik

Nie pryskając można sobie strasznie zapuścić pole. Szczególnie chwastem o takich możliwościach kiełkowanie jak owies głuchy. Pryskam nawet łubin gdzie szkodliwość pojedynczych roślin jest niewielka ale na pewno zapełniają bank nasion. Zresztą nie ważne jaki to chwast nawet po oprysku jakaś roślina przeżyje, jak nie na swoim polu to u sąsiada i gatunek przetrwa ;[ :D

Edytowany przez gwozd, 21 czerwiec 2013 - 12:10.