rafar91

Jęczmień jary - herbicyd.

Polecane posty

gwozd    104

No ten facet co kupował mówił że sekator bierze głuchy owies i wspomaga tym samym pumę, a było to w sklepie w bychawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Nie bierze żadnego owsa i nie wspomaga pumy. Po prostu można stosować oba i wtedy mamy na dwu i jedno liścienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek8244    7

No ten facet co kupował mówił że sekator bierze głuchy owies i wspomaga tym samym pumę, a było to w sklepie w bychawie

 

 

Na Podzamczu w Bychawie? Tam mojemu ojcu tak mówili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

a nie lepiej popryskac axialem?


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Axial troche tańszy od pumy stosowałem go w tamtym roku z chwastoxem turbo w pszenżycie jarym i jęczmieniu to nawet dobrze zadziałało


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nawet? Piszesz tak jakbyś był zaskoczony że zadziałało :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Nawet!! bo inny kawałek opryskałem pumą i efekt był gorszy, gdzie niegdzie owsik stał


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Można mieszać pume z chwastoxem trio?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Niby na etykiecie pisze tylko że z Turbo, ale ja po doświadczeniach szwagra sam w tamtym roku spróbowałem i nie było żadnych problemów, wiadomo że po całej dawce pumy jeczmień trochę przyżółkł, ale to normale. Tak więc z dośwadczenia wiem że nic się nie będzie działo, a Trio więcej chawstów bierze.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Dzięki kolego. A ostrożnia bierze?? Bo na etykiecie go nie ma, a w internecie w kilku broszurach patrzylem to w kazdej co innego pisze.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaki będą skutki oprysku pumą na jary jęczmień w początkowych fazach suszy od miesiąca zero opadów pryskałem tydzien temu na dwu liscienne i efekt bardzo mizerny 3/4 zielska stoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228
Napisano (edytowany)

Prędzej czy póżniej położy zielko. Jakby popadało to efekt byłby szybszy. Ale spokojnie. U mnie tez susza jak diabli, ziemia spekana i rosliny mizerne. Tylko w ozimych widać trochę wilgoci w łanie. Nie mówie tu o piachach bo tam jest porażka na całej lini. Pozwijane, poskręcane i małe roślinki pszenicy. Pszenżyto lepiej sobie radzi. A deszczu nie było od 3 maja, kiedy to grad przeszedl i sciagnal kilka dachow...

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to moge pumą pryskac???? jeczmienia nie spale jeczmien az tak zle nie wyglda ale za tydzien bez deszczu bedzie kiepsko, puma w czasie lekkiej suszy zwalczy owies w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228
Napisano (edytowany)

Nie powinno spalić. Jęczmień odchoruje trochę pume, ale nie uszkodzi go. Środki spalą to zielsko co wyszło już. W tamtym roku też bylo sucho i opryskałem. Wszystkie trawki nie wyrosły więc po deszczu powychodziło i mi przyklepało strasznie jęczmień na ok 40 arach koło domu. Ja dzisiaj mam zamiar po południu pryskać pumą i chwastoxem trio. Ale zobaczymy jak będzie bo coś się chmurki wyciągają :)

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Panowie, stosował ktoś izoproturon w jęczmieniu jarym? Bo mam kłopot z chwastnicą i miotłą, myślę o mieszance izoproturonu z 3g gleanu/ha, ewentualnie o samym gleanie 3g/ha. Pryskałem już jarki granstarem, ładnie wziął dwuliścienne, ale podczas oprysku zauważyłem wychodzące pierwsze chwasty jednoliścienne, ojciec nie ma zamiaru kupować nic na jednoliścienne, ale ja wiem jak się może skończyć ekspansja jednoliściennego syfu w jęczmieniu, głupi przed szkodą i po szkodzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

Strsznie pożółkł mi jęczmień po oprysku pumą a nawet można powiedzieć ze koncówki liści są zeschnięte . Pole z daleka wygląda strasznie. Ciekawe czy jęczmień odbije, już tydzień po oprysku . W jaki sposób można zniwelować skutki oprysku? Odżywka, nawozy azotowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

No nie wiem czy mu przejdzie właśnie tydzień już wczoraj minął a on coraz gorszy. Czy odżywka pomogłaby mu albo coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Spróbuj jakąś miedź mu dać. U mnie w tamty roku po takim oprysku odzyskał wigor.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

A może miałeś dużo owsa w jęczmieniu i to on tak żółknie???? Sąsiad w tamtym roku tak miał (70% owsa) i pole wyglądało jak po randapie. On twierdził że przypalił a mi wydawało się że tyle owsa było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Jest i taka możliwość. Koledzy, jaka temperatura musi być żeby bezpiecznie opryskać puma i chwastoxem trio?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

opryskalem dzisiaj jakas odzywka plus falcon bo oprocz porazenia opryskiem widac grzyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj