Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jęczmień jary - herbicyd.

228 odpowiedzi na ten temat

#21 Share AstronomObcy

AstronomObcy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 15 maj 2013 - 07:02

Jęczmień jary - herbicyd. 20 kwietnia posiałem jęczmień, czyli już mogę pryskać puma+sekator?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jęczmień jary - herbicyd. Dzisiaj, 18:41
  •  

#22 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 maj 2013 - 08:16

Jęczmień jary - herbicyd. Puma droga, ale skuteczna, w zeszłym roku mi plony uratowała, bo gdyby nie ona to zbierałbym chwastnice :)

#23 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:Cześć mam na imię Wojtek i prowadzę z Rodzicami gospodarstwo rolne o pow. 11 ha. Zajmujemy się produkcją roślinną i zwierzęcą, mieszkam w woj. Lubelskim, powiat Lubelski, gm. Bychawa.
    Uprawy które siejemy to pszenica, jęczmień, buraki cukrowe, koniczyna czerwona, ziemniaki. Moje gospodarstwo jest trochę małe ale się rozwijamy i zmieniamy park maszynowy na maszyny nowoczesne i dokupujemy ziemie na ile pozwalają środki finansowe

Napisany 16 maj 2013 - 14:58

Jęczmień jary - herbicyd. Na etykiecie pumy zawarta jest informacja, że jeśli chce się zwalczyc jedno- i dwuliścienne jednym zabiegiem to można zrobić mieszankę: Puma 1l+Sekator 0,1l/ha

#24 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 16 maj 2013 - 16:44

Jęczmień jary - herbicyd. No tak ale ta mieszanina z sekatorem zawierała pół dawki pumy. Nawet kupił sekatora na 2hektary i litr pumy. Poradzi to sobie z owsem głuchym

#25 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:Cześć mam na imię Wojtek i prowadzę z Rodzicami gospodarstwo rolne o pow. 11 ha. Zajmujemy się produkcją roślinną i zwierzęcą, mieszkam w woj. Lubelskim, powiat Lubelski, gm. Bychawa.
    Uprawy które siejemy to pszenica, jęczmień, buraki cukrowe, koniczyna czerwona, ziemniaki. Moje gospodarstwo jest trochę małe ale się rozwijamy i zmieniamy park maszynowy na maszyny nowoczesne i dokupujemy ziemie na ile pozwalają środki finansowe

Napisany 16 maj 2013 - 17:19

Jęczmień jary - herbicyd. Hm. Mojemu ojcu w tamtym roku baba w sklepie wcisnęła kit, że SAM Sekator bierze owies głuchy. Jak się okazało później to była jedna wielka lipa.
Pół dawki Pumy? Nigdy nie próbowałem, więc się nie wypowiem ^^

#26 Share Mateusz93

Mateusz93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 16 maj 2013 - 19:23

Jęczmień jary - herbicyd. Pryskacie już na owies głuchy?

#27 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 16 maj 2013 - 19:59

Jęczmień jary - herbicyd. No ten facet co kupował mówił że sekator bierze głuchy owies i wspomaga tym samym pumę, a było to w sklepie w bychawie

#28 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 16 maj 2013 - 20:05

Jęczmień jary - herbicyd. Nie bierze żadnego owsa i nie wspomaga pumy. Po prostu można stosować oba i wtedy mamy na dwu i jedno liścienne.

#29 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 17 maj 2013 - 16:44

Jęczmień jary - herbicyd.

No ten facet co kupował mówił że sekator bierze głuchy owies i wspomaga tym samym pumę, a było to w sklepie w bychawie

Na Podzamczu w Bychawie? Tam mojemu ojcu tak mówili :)

#30 Share Badi23

Badi23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 17 maj 2013 - 20:19

Jęczmień jary - herbicyd. 0,8 pumy i 1,5 chwastox trio i nie mam owsa w jeczmieniu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 17 maj 2013 - 21:22

Jęczmień jary - herbicyd. a nie lepiej popryskac axialem?

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#32 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 17 maj 2013 - 22:06

Jęczmień jary - herbicyd. Axial troche tańszy od pumy stosowałem go w tamtym roku z chwastoxem turbo w pszenżycie jarym i jęczmieniu to nawet dobrze zadziałało

:) :)

#33 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 18 maj 2013 - 00:40

Jęczmień jary - herbicyd. Nawet? Piszesz tak jakbyś był zaskoczony że zadziałało :D
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#34 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 18 maj 2013 - 07:47

Jęczmień jary - herbicyd. Nawet!! bo inny kawałek opryskałem pumą i efekt był gorszy, gdzie niegdzie owsik stał

:) :)

#35 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 21 maj 2013 - 06:34

Jęczmień jary - herbicyd. Można mieszać pume z chwastoxem trio?
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#36 Share MARAKAM

MARAKAM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 21 maj 2013 - 07:13

Jęczmień jary - herbicyd. Niby na etykiecie pisze tylko że z Turbo, ale ja po doświadczeniach szwagra sam w tamtym roku spróbowałem i nie było żadnych problemów, wiadomo że po całej dawce pumy jeczmień trochę przyżółkł, ale to normale. Tak więc z dośwadczenia wiem że nic się nie będzie działo, a Trio więcej chawstów bierze.

#37 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 21 maj 2013 - 07:25

Jęczmień jary - herbicyd. Dzięki kolego. A ostrożnia bierze?? Bo na etykiecie go nie ma, a w internecie w kilku broszurach patrzylem to w kazdej co innego pisze.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#38 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 21 maj 2013 - 07:59

Jęczmień jary - herbicyd. jaki będą skutki oprysku pumą na jary jęczmień w początkowych fazach suszy od miesiąca zero opadów pryskałem tydzien temu na dwu liscienne i efekt bardzo mizerny 3/4 zielska stoi

#39 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów

Napisany 21 maj 2013 - 08:05

Jęczmień jary - herbicyd. Prędzej czy póżniej położy zielko. Jakby popadało to efekt byłby szybszy. Ale spokojnie. U mnie tez susza jak diabli, ziemia spekana i rosliny mizerne. Tylko w ozimych widać trochę wilgoci w łanie. Nie mówie tu o piachach bo tam jest porażka na całej lini. Pozwijane, poskręcane i małe roślinki pszenicy. Pszenżyto lepiej sobie radzi. A deszczu nie było od 3 maja, kiedy to grad przeszedl i sciagnal kilka dachow...

Edytowany przez master20002, 21 maj 2013 - 08:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 21 maj 2013 - 08:16

Jęczmień jary - herbicyd. to moge pumą pryskac???? jeczmienia nie spale jeczmien az tak zle nie wyglda ale za tydzien bez deszczu bedzie kiepsko, puma w czasie lekkiej suszy zwalczy owies w 100%