rafar91

Jęczmień jary - herbicyd.

Polecane posty

zimnyt    3

Dołączam się do pytania. A czy Axial można zmieszać z Chwastoxem Turbo w jednym zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Axiala lepiej nie mieszać.

Co polecacie wybrać na owies głuchy 0,3l Axial czy 0,8l Puma? Cena identycznie taka sama u mnie. Przy górnych dawkach 0,45l Axial i 1l Puma to taniej wyjdzie 20zl/ha Puma. Jakie dawki stosujecie?

Puma ma jedna taka zaletę ze czasem lubi lekko przypalić liście. Po axialu takiego efektu nie ma.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnyt    3

Panowie, co byście doradzili. Otóż chciałbym opryskać jęczmień jary Mustangiem Forte, co mógłbym z nim zmieszać na jednoliścienne i owies głuchy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Panowie a co powiecie na taką mieszanke Puma 0,8 + Chwastox Trio + Grodyl. W tamtym roku było bez grodylu i zostało troche przytulii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio124d    7

Co polecacie wybrać na owies głuchy 0,3l Axial czy 0,8l Puma? Cena identycznie taka sama u mnie. Przy górnych dawkach 0,45l Axial i 1l Puma to taniej wyjdzie 20zl/ha Puma. Jakie dawki stosujecie?

 

Ja stosowałem w zeszłym roku i dwa lata temu PUME w dawcę 0,6/l na ha i podziałało bardzo dobrze, ale stosowałem ją oddzielnie i w tym roku zrobię tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

jak miło że ten temat został poruszony.

Jest sobie łącznie 5ha jęczmienia (3 dokupione, 1ha własnego nawiezione obornikiem i 1ha rozbite na ogrodzie). Wszystko pociągnięte helmstarem. Pytanie co dalej.

Bo najbardziej martwi mnie perz, gdzieniegdzie widziałem owies głuchy. Jest jeszcze jeden chyba wyczyniec polny (na dokupionym) i to ponoć axial bierze. Pytanie czy sam zabieg axialem czy coś domieszać?

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

U mnie 0,35l wyczyścił jęczmień z owsa głuchego. Ale wyczyniec na poprzeczniaku został.

 

jak miło że ten temat został poruszony.

Jest sobie łącznie 5ha jęczmienia (3 dokupione, 1ha własnego nawiezione obornikiem i 1ha rozbite na ogrodzie). Wszystko pociągnięte helmstarem. Pytanie co dalej.

Bo najbardziej martwi mnie perz, gdzieniegdzie widziałem owies głuchy. Jest jeszcze jeden chyba wyczyniec polny (na dokupionym) i to ponoć axial bierze. Pytanie czy sam zabieg axialem czy coś domieszać?

Ja bym dał solo Axial bądź Foxtrot/Pumę jeżeli jest owies/wyczyniec, perzu w jęczmieniu nie przyhamujesz ani nie zniszczysz bez uszkodzenia samego jęczmienia. Zwrócił bym uwagę na ochronę jęczmienia przed rdzą- perz jest żywicielem choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

zależy mi na wyczyńcu (stąd axial a nie puma), resztę chwastów obserwuję bo dopiero helmstar zaczyna je kłaść, jesienią i tak pójdzie tam pszenica więc przed pszenicą glifosat zniszczy perz. Zależy mi jednak aby zbiór odbył się bez problemów ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

To na owies głuchy/wyczyniec Axial będzie spoko, u mnie na poprzeczniaku została kępka wyczynca ale on był krótko przed kłoszeniem więc dawka była za mała. Gdyby nie cena z kosmosu to tylko wielbić ten preparat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Nie wiem jak u was, ale u siebie zauważyłem, że puma potrafi przytłumić jęczmień. Przy axialu tego nie stwierdziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

zastosowana w zbyt później fazie rozwojowej jęczmienia jarego owszem przypala go.

Mieliśmy taki jakiś czas temu - wylazł owies - myśleliśmy nawet nad glifosatem bo było go sporo ale znajomy powiedział zamknąć oczy żeby nie było żal jęczmienia i pryskać. Jęczmień przytrzymało i ciut przypaliło ale owies wzięło.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Po ilu dniach od oprysku A minopielikiem można jechać Axiial?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Po około tygodniu. Axial ma szeroki termin zastosowania więc nie ma problemu.

jak miło że ten temat został poruszony.

Jest sobie łącznie 5ha jęczmienia (3 dokupione, 1ha własnego nawiezione obornikiem i 1ha rozbite na ogrodzie). Wszystko pociągnięte helmstarem. Pytanie co dalej.

Bo najbardziej martwi mnie perz, gdzieniegdzie widziałem owies głuchy. Jest jeszcze jeden chyba wyczyniec polny (na dokupionym) i to ponoć axial bierze. Pytanie czy sam zabieg axialem czy coś domieszać?

Perzu w jęczmieniu nie załatwisz, najlepiej go zwalczyć po żniwach lub desykacja jęczmienia.

Nie wiem jak u was, ale u siebie zauważyłem, że puma potrafi przytłumić jęczmień. Przy axialu tego nie stwierdziłem.

Puma zresztą ma taką wzmiankę w etykiecie. Axial jest w pełni selektywny, puma wychodzi na to że chyba nie do końca...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932
Napisano (edytowany)

Zeszłej jesieni pomimo desykacji jęczmienia i tak byłem zmuszony poprawić po zbiorach desykacje. Spaliło część nalistną, korzenia nie wzięło. Teraz mam buraki na tym stanowisku i perzu nie widać.

Edytowano przez donweter1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Po około tygodniu. Axial ma szeroki termin zastosowania więc nie ma problemu.
i dlatego skłaniam się ku niemu a nie puma/fantom. Parę chwastów mi wytępi które biedy narobią w latach późniejszych.

 

Perzu w jęczmieniu nie załatwisz, najlepiej go zwalczyć po żniwach lub desykacja jęczmienia.
myślę właśnie perz zostawić niech sobie rośnie a potem przed koszeniem pojechać glifosatem bo w sumie jest tego jeden pas na opryskiwacz (przy granicy).

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2

czyli puma żle działa na jęczmień ? już mam zakupioną dziś opryskalem mustangiem 306se to za tydzień opryskać puma i dobrze będzie ?

czy może zmniejszyć dawkę pumy do 0,8l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Czasami tak bywa, że trochę przytrzyma jęczmień, ale nie zawsze i w takim stopniu, że jęczmień spokojnie wróci do normy. Jeśli chcesz obniżyć dawkę pumy wskazane było by zastosowanie adiuwantu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonka23    3

witam kupilam chwastox turbo 340sl na jeczmien jary i mieszanke z owsem co o nim sadzicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2

Witam jak zastosowałem mustang w jęczmieniu jarym na dwuliscienne to po ilu dniach mogę prysnoć pumą na owies głuchy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

pryskać dzisiaj mustangiem z 4 liscie ma rozpoczyna sie faza krzewienia ? ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj