X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Alternator-lampka się pali

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share stachu1991

stachu1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 19:15

Alternator-lampka się pali Ładuje 15V i pali się lampka w zależności od obrotów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Alternator-lampka się pali Dzisiaj, 11:18
  •  

#2 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 19:32

Alternator-lampka się pali Temat przeniesiony do działu Elektryka i elektronika w rolnictwie

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#3 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 20:28

Alternator-lampka się pali W nowszych papajach tak ma być, jak zgaśnie to oznacza awarię alternatora bądź pęknięcie paska.

#4 Share stachu1991

stachu1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 18:38

Alternator-lampka się pali Jak się pasek urwie to lampka się pali.
sprawdzałem voltomierzem napięcie wysokich obrotach wynosi 15V,
Lampka raz się pali raz gaśnie od obrotów, pali się na wolnych obrotach dodając obroty przygasa a dodając jeszcze więcej zapala się znowu. ;)

#5 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 21:23

Alternator-lampka się pali Masz regulator napiecia do wymiany. nie gazuj tak dlugo bo popsujesz akumulator.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 21:54

Alternator-lampka się pali to masz starszą wersję, w nowej ciągle pali się kontrolka.

#7 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 22:33

Alternator-lampka się pali @Karola44 chyba ma racje. Regulator szwankuje. Wraz ze wzrostem obrotów rosna także wibracje i może to powodować w regulatorze przerywanie luźnego styku. Podaj dokładnie rok traktora i jaki masz alternator(podaj jesgo moc 300W czy 700W). W starszych traktorach instalacja alternatora była barzdziej rozbudowana, później została znacznie uproszczona.

#8 Share jacol

jacol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 19:42

Alternator-lampka się pali Witam nie koniecznie musi być uszkodzony regulator może być uszkodzona któraś z diód wzbudzenia wewnątrz alternatora to są takie małe diody.

#9 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 19:59

Alternator-lampka się pali ;) .
Przejzalem mnostwo watkow na AF, elektrodzie, ppr. Wszystkie z ciekawoscia przeczytalem w szczegolnosci o alternatorach. I z tych porad tam przeczytanych, jak i z mojej praktyki polecam zdecydowanie zapomniec o ruskim alternatorze w szczegolnosci gdy ma 300W jak kolega wczesniej pisal. Dla 700W jeszcze mozna sie pobawic.
Czasami naprawde warto zainwestowac np 50-70 zl i kupic uzywanego Boscha lub Mangeti, Delco , Lukasa, O mocy minimum 600-700W. Latwo dostepnych czesciach i wcale ni edrogich w naprawach.
I wreszcie zapomniec o klopotach z ladowaniem w ciagnikach.
Ale to tylko moje delikatne sugestie. Kolega pyta o przyczyne i sposob rozwiazania problemu a ja zniechecam do naprawy. Wybacz. Wciaz utrzymuje ze masz regulator napiecia do wymiany+ ewentualnie trzeba sprawdzic diody wzbudzenia. Jezeli ten alternator takie posiada.
Pozdrawiam.

Przypomnialo mi sie. Koniecznie jak juz zaczniesz cos dzialac przy tym altku, zrob pozadne polaczenie masy miedzy akuu i alternatorem i miedzy regulatorem a masa. To podstwa poprawnego dzialania ukladu ladowania.
Ale tak myslac nat da swiecaca lampka ladowania i porownujac objawy do mojego ostatniego przypadku przy fiacie Tempra. Regulator warto sprawdzic ale na bank trzeba sprawdzic diody wzbudzenia. Wyglada jak co najmniej jedna ma calkowita przerwe. I zamiast pobierac prad z uzwojenia roboczego do wzbudzenia, regulator ciagnie prad z aku przez lampke. Ale to proste jest to naprawienia. Jak ni emasz gdzie kupic takich diod to znajdz jakis stary telewizor albo radio. W okolicach zasilacza na 100% bedzie tam 4 szt minimum 1A diod prostowniczych. Potrzebujesz 3 szt ;).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych