Polecane posty

kamil496    39

Witam, w moim ferdku z odmy pojawił się gęsty biały dym ( pachnie jak spalony olej ) i lejący się olej. Silnik ostro stracił na mocy ( jakby się zacierał ) i przy gaszeniu to od razu w miejscu staje. Podejrzewam że gdzieś się na panewce zaciera i przez to tak dymi i ma mało mocy, ale dlaczego się olej leje !?

Temperatura wody była niska, kontrolka zaniku ciśnienia oleju też się nie zaświeciła, więc jak myślicie w czym tkwi problem? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

W takim przypadku to chyba by się coś stukało itp. A tu nie ma żadnych obcych odgłosów

Edytowano przez kamil496

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

W zasadzie chodził narmalnie znajomemu zrobiło sie tak na zimnym silniku gdy ostro szarpał zakopany drugi ciagnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kyristo    0

Pewnie wydmuchało uszczelkę pod głowicą, prawdopodobnie między 1 a 2 cylindrem i kompresja ucieka zaworami, stąd dym i kapiący olej z odmy, a co za tym idzie brak mocy i po robocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Nie, to na pewno nie jest przepalona uszczelka pod głowicą, już kiedyś to przerabialiśmy ( ciągnik praktycznie w ogóle się nie chciał zbierać i strasznie ,, pierdział '') ^^ Brak mocy w tym przypadku spowodowany jest jakimś jakimś tarciem w silniku co powoduję opór że aż olej się spala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stas    7

Tydzień temu miałem to samo i to była wydmuchana uszczelka.


,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Luki1988
      Witam, czy jest jakiś olej hydrauliczny do skrzyni power quad na dolewkę? Nie wiem jaki jest zalany. Kupiłem jd 6300, na bagnecie olej jest czysciutki ale stan na minimum.Chciałem chociaż trochę jeszcze na nim przepracowac.
    • Przez kzt1736
      Witam, ile doleju do silnika Deutz Fahr 6.30tt 7.2 l ?
    • Przez W1tcher
      Witam mam problem z moją 6 turbo  
      Ciągnik został zakupiony jakieś 2 tygodnie temu , po remoncie silnika blacharce itp 
      I otóż sprzedający zapewnił że ciągnik ma założony nowy wał , pierścienie itp wiadomo mówił że po remoncie nie dotarty  to pochodził trochę na sucho na niskich obrotach później  na troszkę wyższych , pojeździłem nim na sucho i teraz przyszła chwila ogarniałem sobie tereny koło pryzymy agregatem 3 m bomet żeby nie miał ciężko  i teraz sprawa wygląda tak  na zimnym silniku na małych obrotach ciśnienie oleju wskazuje 6  a na temp ok 70-80c przy obciążeniu wiadomo nie katuje go 4,5-5  przy czym z odmy wali biały jakiś dym i ciągnik ogólnie strasznie kopci  jak myślicie kwestia dotarcia? może turbina ? chętnie  czekam na opinie i uwagi użytkowników 1614  
      pozdrawiam
    • Przez Kamil723
      Witam,chciałbym wymienić olej w skrzyni w fendzie 304 89r.Zastanawiam się jaki olej wlać,na stronach z doborem oleju jest ich wiele,ale w większości to oleje STOU,czyli do wszystkiego i do niczego.Jaki olej polecacie do tej maszyny?
      Aa i jeszcze jedna sprawa,gdzie znajduje się filtr oleju skrzyni w tym modelu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj