Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ogólne pytania o remont silnika C-330

554 odpowiedzi na ten temat

#161 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 09 sierpień 2009 - 09:56

Ogólne pytania o remont silnika C-330 0.60 to chyba w czołgu mają ale nie w 30. To chociaż się pochwal co się stało to jak inni będą mieli ten problem to nie będą znów o to samo pisać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ogólne pytania o remont silnika C-330 Dzisiaj, 15:57
  •  

#162 Share mateusz430

mateusz430

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 09 sierpień 2009 - 12:31

Ogólne pytania o remont silnika C-330 koledzy problem był smieszny w złym miejscu ustawiłem zawory takze zawory ssace sie nie domykały i był duzy pobór powietrza a ciagnik nie miał wcale mocy

#163 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 04 wrzesień 2009 - 16:00

Ogólne pytania o remont silnika C-330 jakimi metodami posługujecie się przy montażu i demontażu tulei cylindrowych w ciapaju?(dla czerwonych: w szukajce nie znalazłem podobnego tematu)
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#164 Share Przemcioo

Przemcioo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 04 wrzesień 2009 - 16:19

Ogólne pytania o remont silnika C-330 Ja u sziebie jak montowalem nowe tuleje to wlozylem je na kilka godz do zamrazaki aby sie troche skurczyly, a potem wszystko ladnie weszlo i w miare lekko

#165 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 04 wrzesień 2009 - 17:29

Ogólne pytania o remont silnika C-330 stare wybijam takim prostokątnym kawałkiem aluminjum żeby nic innega tam nie uszkodzić... A nowe smaruje oringi na dole tulei tawotem i uszczelke miedzianą na górze też, wkładam w blok dokąd dadzą się reka wcisnać następnie dębowy klocek na tuleje i młotem 10 kilowym raz czy dwa pukne w klocek i siedzą jak powinny :)

#166 Share mrursus

mrursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 29 październik 2009 - 20:45

Ogólne pytania o remont silnika C-330 mam pytanie czy tłoki i tuleje z 330 pasują do 328?
zbieram na mf255

#167 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 29 październik 2009 - 22:10

Ogólne pytania o remont silnika C-330 o ile skleroza nie pożarła mojego mózgu w całości to tak, tylko panewki, dźwigienki zaworowe, pokrywa klawiatury, obudowa rozrządu i chyba tulejka wałka rozrządu :D
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#168 Share mrursus

mrursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 29 październik 2009 - 22:19

Ogólne pytania o remont silnika C-330 pokrywa klawiatury pasuje na 100% tylko ma wlew oleju a w 28 wlew oleju jest kolo pompy wtryskowej ale przerobie to tak jak jest w 30 :D
zbieram na mf255

#169 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 29 październik 2009 - 22:24

Ogólne pytania o remont silnika C-330 nie przerabiaj wlewu oleju niech bedzie koło pompy, sam mam c-330 i przerobiłem wlew żeby był tak jak w c-328 koło pompy wtedy jak masz już przedmuchy to tak nie wywala oleju jak u góry by był:D

#170 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 29 październik 2009 - 22:26

Ogólne pytania o remont silnika C-330 nie pisałem czy pasuje czy nie, właśnie chodziło o ten wlew oleju :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 29 październik 2009 - 22:30

Ogólne pytania o remont silnika C-330 po co chcesz przerabiać??, żeby w przypadku jak pojawią się przedmuchy mieć cały silnik obrzygany olejem??
w 330 jest wlew jak jest chyba dlatego, że taniej było zrobić dziure w pokrywie zaworów niż wlew koło pompy wtryskowej

heheh chyba więcej osób na to narzeka

#172 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 29 październik 2009 - 22:36

Ogólne pytania o remont silnika C-330 właśnie koło pompy jest najlepiej!!! nawet jak pojawią się przedmuchy to tak wyganiać nie bedzie i silnik czysty

#173 Share mrursus

mrursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 30 październik 2009 - 15:20

Ogólne pytania o remont silnika C-330 ale właśnie chodzi o to że chce remont zrobić bo mocno już dmucha wymienię tuleje i tłoki+panewki powinno to coś dać :D
zbieram na mf255

#174 Share mrursus

mrursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 30 październik 2009 - 18:21

Ogólne pytania o remont silnika C-330 nie ma ktoś przypadkiem rozdzielacza na błotnik do 330 :D
zbieram na mf255

#175 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 30 październik 2009 - 18:50

Ogólne pytania o remont silnika C-330 jak wymieniasz tuleje, tłoki i panewki to jeszcze szlif wału i powinien gadać, nie zapomnije też wyczyścić kanałów olejowych w wale, bo firmy czasem zapominają

inne tłoki i cylindry ma tylko 325 bo mniejszej średnicy , skok tłoka jest ten sam, ale może otwory w bloku są te same, nie wiem bo nie miałem jeszcze do czynienia z 325

"Roki212" wlew lepszy jest przy pompie wtryskowej niż na pokrywie głowicy, coś chyba do końca nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi

#176 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 30 październik 2009 - 18:55

Ogólne pytania o remont silnika C-330 "rafff24" to wypowiedz sie dokładniej wtedy napisze czy zrozumiałem czy nie

#177 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 31 październik 2009 - 17:23

o ile skleroza nie pożarła mojego mózgu w całości to tak, tylko panewki, dźwigienki zaworowe, pokrywa klawiatury, obudowa rozrządu i chyba tulejka wałka rozrządu :D

nie tulejka walka rozrządu a tulejki bo jest ich trzy ..... ! A pasują bo nie ma ma różnicy ....... , jedyna istotna różnica między silnikami to panewki i pompa wtryskowa ... o pierdolach typu odma to szkoda gadac .......

#178 Share mrursus

mrursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 31 październik 2009 - 19:05

Ogólne pytania o remont silnika C-330 orientuje się ktoś jak jest z pompą wtryskową czy od 330 podejdzie do 328
zbieram na mf255

#179 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 01 listopad 2009 - 15:59

orientuje się ktoś jak jest z pompą wtryskową czy od 330 podejdzie do 328

Podejdzie bez problemu .....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share masato

masato

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 21 maj 2010 - 22:29

Ogólne pytania o remont silnika C-330 Witam.

Jako, że my zakładaliśmy chyba wszystko co jest możliwe do c 330 i pochodnych... to powiedzieć mogę jedno... słabe zestawy naprawcze to jedno, a dwa pierścienie zgarniające olej to drugie.
Mianowicie mieliśmy już kilka przypadków, że c 330 wytrzymywały około 100 mh na kompletach. Mieliśmy różne, od najtańszych po najdroższe. czeskie itd. Wszystkie były do bani.

W tej chwili przeprowadzamy test... nie zakładamy drugiego pierścienia zgarniającego olej. Już drugi ciągnik tak robimy, właśnie kończę następną 30 stkę.
Jak na razie pierwsza z jednym pierścieniem, oleju nie bierze praktycznie wcale. A remont był około rok temu.
Pamiętać należy, że silnik powinien oleju od wymiany do wymiany troszkę wziąć.

Po założeniu kompletów z dwoma pierścieniami zgarniającymi, oleju praktycznie wcale nie bierze... i tu może być problem.

P.s

Gdzie kupić dobre zestawy naprawcze do 330, bo przynajmniej w c 360 takie problemy się nie dzieją.