Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ogólne pytania o remont silnika C-330

554 odpowiedzi na ten temat

#41 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 08 grudzień 2007 - 11:37

Ogólne pytania o remont silnika C-330 No ale czym ta awaria mogła być spowodowana??Przeciążeniem??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ogólne pytania o remont silnika C-330 Dzisiaj, 17:17
  •  

#42 Share Grzesiek44

Grzesiek44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 08 grudzień 2007 - 22:19

Ogólne pytania o remont silnika C-330 głowicę woziłem do regeneracji nie duży koszt mnie wyniósł 30zł cała robota przy awaii wyniosła mnie nie całe150 zł . a spowodowana była przeciążeniem silnika

#43 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 09:02

Ogólne pytania o remont silnika C-330 Grzesiek44-ale napewno awaria byla spowodowana przeciazeniem?? Mnie osobiscie sie to jeszcze nigdy nie zdazylo i wcale nie chcialbym aby tak bylo, jednak wydaje mi sie ze to raczej nie przeciazenie silnika :D

#44 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 11:53

Ogólne pytania o remont silnika C-330 Mojim zdaniem to napewno nie przeciązenie silnika spowodowało ta awarie tylko cos innego. A co wtedy robileś ja Ci sie to stało ????

#45 Share Cezary4514

Cezary4514

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 359 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 12:18

Ogólne pytania o remont silnika C-330 wdety pracowałem z kosiarką rotacyjną

#46 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 13:16

Ogólne pytania o remont silnika C-330 Teraz takie czasy nastały, że każdy klepie co może w stodole i jak już coś nowego sie kupuje to nie ma pewności że jest odpowiedniej jakości.. wały, korbowody bez sprawdzenia nawet nie ma co od razu wstawiać do silnika.. bo potem może sie okazać że jest krzywy, niewyważony i kopyto może wywalić... a potem są takie problemy, że ciągnik mało co po remoncie pochodzi, a już się coś w nim sypie :/

#47 Share and

and

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:nienudzenie się

Napisany 09 grudzień 2007 - 13:27

Ogólne pytania o remont silnika C-330 2 lata temu oddaliśmy pompę pal. od c-330 do regeneracji, sami kupując sekcje, (ale jeśli otworzysz z opakowania to już trzeba wziąć), niewiele to pomogło, waliło paliwo do oleju i w tym roku znów powtórka, narazie dobrze się sprawuje.
P.S. nie wiem też czy może mechanik ze swojej strony był do końca uczciwy :angry: , w efekcie stracił zufanie i klienta...
can do

#48 Share adrys

adrys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 10:44

Ogólne pytania o remont silnika C-330 ja mam c-330 po generalnym remoncie 2 lata i tez jest słaby jak zaliczka oddam niedługo pompe wtryskową do regeneracji bo ciagnik jak jest zimny strasznie jest słaby wolno sie zbiera kopci i przerywa a dopiero jak sie zagrzeje to jest mocniejszy ale w porównaniu do innych c-330 to i tak jest słaby. ponadto bardzo grzeje tłumik czyli chyba dopala w nim paliwo mysle ze to wszystko wina pompy wtryskowej. JAK MYSLICIE????

#49 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 16 marzec 2008 - 15:22

Ogólne pytania o remont silnika C-330 ...albo moze ustawienia początku wtrysku?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#50 Share adrys

adrys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 06:53

Ogólne pytania o remont silnika C-330 sprawdzałem i kombinowałem ale to juz na bank pompa paliwowa bo wymieniłem filtry paliwa i nic nie dało prawie. <_< <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 09:22

Ogólne pytania o remont silnika C-330 Koledzy sprawdzić początek wtrysku paliwa wydaje się że jest zbyt późny Jeżeli silnik się nie zbiera tylko kopci a się nie rozkręca to na pewno wtrysk albo źle zrobiona pompa. Gdyby był problem z pierścieniami to silnik by dymił korkiem wlewu oleju.
Kiedyś miałem taki przypadek że po zalaniu oleju do silnika prawdopodobnie z dodatkiem komponentów olei roślinnych i w motorze powstała taka czarna mazie która zatrzymała pierścienie to wtedy dymiło korkiem i silnik Niechciał dobrze odpalać i brakowało mu mocy po wyskrobaniu tłoków z tego brudu i wymianie pierścieni wszystko wróciło do normy.

#52 Share adrys

adrys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 10:32

Ogólne pytania o remont silnika C-330 próbowałem juz taki manewr ale to bedzie pompa
ale dzieki <_<

Edytowany przez tommy66692, 21 marzec 2008 - 10:33.
Ortografia

#53 Share dronningborg6

dronningborg6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 20:06

Ogólne pytania o remont silnika C-330 Wiecie co mogło się stać w moim silniku w c-330, na jesieni były wymieniane panewki i uszczelka gdyż do oleju szła woda, po pracy w kombajnie ziemniaczanym woda w oleju pojawiła się z powrotem. Co może być przyczyną, czy może coś jest nie tak z blokiem.

#54 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 22:40

Ogólne pytania o remont silnika C-330 I z głowicą. zacznij od zdjęcia głowicy, sprawdzenia uszczelki a potem głowicy. Równie dobrze mogło puścić uszczelnienie tuleja -blok, pęknięta tuleja, no i blok.

#55 Share TomaszKK

TomaszKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 27 kwiecień 2008 - 11:21

Ogólne pytania o remont silnika C-330 Gdzie w 330 może przedostawać się woda do oleju? czy tylko pomiędzy głowicą a blokiem czy gdzieś jeszcze?. B)
bo w moim starym poczciwym ciapku po wymianie uszczelki pod głowicą i połozeniu jej na silikon odnosze wrażenie że olej jest jakiś taki mentny :) .
z góry dzięki za wszelkie porady!
............Tylko przemyślane rozwiązania............

#56 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 27 kwiecień 2008 - 18:39

Ogólne pytania o remont silnika C-330 Może też być uszkodzona ścianka w głowicy... i wtedy woda też będzie się dostawała do oleju

#57 Share TomaszKK

TomaszKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 02 maj 2008 - 21:00

Ogólne pytania o remont silnika C-330 czyli że woda może sie dostawać do oleju tylko pomiędzy głowicą a blokiem( chodzi mi o połączenia za pomocą uszczelek) pomijając ewentualne pęknięcia bloku czy głowicy oki Dzięki. a mam takie pyt. ile możę ksztować regeneracja głowicy do c330? :)

#58 Share max2505

max2505

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 07 maj 2008 - 07:28

Ogólne pytania o remont silnika C-330 najprawdopodobniej zgnił blok w miejscu gdzie jest osadzony dół tulei cylindrowej albo pękła tuleja. Gnijący blok to jest przypadłość ciapków

#59 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 07 maj 2008 - 11:52

Ogólne pytania o remont silnika C-330

Gdzie w 330 może przedostawać się woda do oleju? czy tylko pomiędzy głowicą a blokiem czy gdzieś jeszcze?. :)
bo w moim starym poczciwym ciapku po wymianie uszczelki pod głowicą i połozeniu jej na silikon odnosze wrażenie że olej jest jakiś taki mentny :) .

Od kiedy uszczelkę pod głowicę wkłada się na silikon? :) Trzeba sprawdzić stan siedzisk dolnych tulei, czy nie są skorodowane, jajowate. Regeneracja głowicy to koszt około 180 zł w PMR Przywory.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share TomaszKK

TomaszKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 21 maj 2008 - 17:31

Ogólne pytania o remont silnika C-330 no ja tak zrobiłem bo kilku znajomych tak ma . hm.. a co do przecieku kurna kto wie możliwe może i przykorodowało tam. ja akurat tam nie zaglądałem. oki dziex z rady. :)