Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ogólne pytania o remont silnika C-330

554 odpowiedzi na ten temat

#281 Share daniello2x2

daniello2x2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 15:33

Ogólne pytania o remont silnika C-330 podnośnikiem próbowałem, najpierw podnośnik był od dołu a u góry ściągacz i nic, potem postawiłem go na samym podnośniku stał tak ok 1h i nic nawet 1mm się nie ruszyła tuleja

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ogólne pytania o remont silnika C-330 Dzisiaj, 09:44
  •  

#282 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 11 listopad 2011 - 17:06

Ogólne pytania o remont silnika C-330 kolego to się wybija dębowym kołkiem ale skoro mówisz, że u ciebie takie zapieczone to weź gruby kawał metalu typu łyżka do kół albo jakiś przecinak tylko tak jak mówię żeby było grube co by nie drgało ustaw na jednej stronie tulei i mocno uderz kilka razy musi puścić

#283 Share daniello2x2

daniello2x2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 17:33

Ogólne pytania o remont silnika C-330 gucik131 co ty nie powiesz dębowym kołkiem naprawdę nie wiedziałem ja wbijałem grabiami albo widłami. Piszcie sensowne odpowiedzi bo to, że dębowym kołkiem to jest to oczywiste

#284 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 11 listopad 2011 - 17:50

Ogólne pytania o remont silnika C-330 Pierwszy raz słyszę aby ktoś robił remont jak to nazwałeś "generalkę" na silniku który jest zamontowany do ciągnika.(praktycznie niemożliwe) odkręć go. wymontuj wał, odwróć na szpilki weż do ręki coś jak podpowiadają koledzy,rurkę lub dębowy kołek odpowiedni młot jeden celny strzał i tuleja wyjęta. a ty się z tym miętolisz już jak pisałeś 2-gi tydzeń. sam wspomniałeś że się troszkę znasz na tym (remont kapitalny polega na rozmontowaniu silnika na jego części składowe,weryfikaćja owych części regeneracja lub wymiana montarz) życzę owocnej pracy.

#285 Share daniello2x2

daniello2x2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 18:12

Ogólne pytania o remont silnika C-330 ale wał bym wymieniany rok temu więc po co mam wymieniać wał? Tak dla jasności ja odziedziczyłem ursusa po dziadku i nie rozumiem dlaczego tylko wymieniał wał.

#286 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 11 listopad 2011 - 18:16

Ogólne pytania o remont silnika C-330 a masz problem z wybiciem obu tulei czy juz jedną wybiłeś a z drugą nie idzie

#287 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 11 listopad 2011 - 18:21

Ogólne pytania o remont silnika C-330 nikt ci nie każe wymieniać wału rozbierz go wymień co trzeba wymyj i wycyść bardzo dokładnie poskładaj to do kupy i napewno będzie dobrze. bo wyjmowanie tulei na zamontowanym silniku?? wszystki syf spadnie na wał dokładnie tego nie usuniesz.

#288 Share daniello2x2

daniello2x2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 18:35

Ogólne pytania o remont silnika C-330 Mam problem z dwiema. Aby wyjąć silnik potrzeba sanie do tego a ja ich nie posiadam dlatego tego nie ruszam.

#289 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 11 listopad 2011 - 18:39

Ogólne pytania o remont silnika C-330 danielo widocznie wybijasz grabkami bo jeszcze nikt nie wybijał tulei 2 tygodnie :D Ja przynajmniej zawsze wybiłem :) weź dobrze młotkiem uderz i musi wyjść a nie głaskasz to tymi grabiami czy jak.

#290 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 11 listopad 2011 - 18:43

Ogólne pytania o remont silnika C-330 Kup se jakiś dobry środek penetrujący w aerozolu lub płynie i poprzez kranik nalej tam większą ilośc tak aby rozpłynoł sie naokoło tulei i niech tak postoi.
A co do wału to sam robie remonty i nigdy do wymiany tulei nie wyciągałem wału, nakrywa sie wał aby syf na niego nie leciał i robi sie co trzeba

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share 2701

2701

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 20:00

Ogólne pytania o remont silnika C-330 Myślę,że bez wymontowania silnika się nie obejdzie.Tuleję unieruchomił kamień kotłowy lub była wklejona.Przy próbie wybicia wykręć szpilki i postaw blok na solidnych deskach-balach.Wymontowanie wału dużo pomoże będziesz mógł uderzac osiowo do tulei.Jeśli to nic nie da pewnie tylko prasa...powodzenia

#292 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 22:28

Ogólne pytania o remont silnika C-330 to weź ten cholerny palnik i rozgrzej-kto ci takich bajek naopowiadał że blok pęknie-przecież nie rozgrzewasz do czerwonego i nie w miejscu osadzenia,tylko w miejscu płaszcza wodnego,chluśniesz wodą i tuleja strzeli,w miejscu osadzenia będzie pajęczyna pęknięć-i będziesz mógł przez kijek i to wcale nie dębowy czy bukowy stukać i to wcale nie młotem.dla przykładu-rozgrzanie silnika suchego i zalanie go wodą też powoduje pęknięcie tulei(robisz to na podobnej zasadzie) i jakoś bloki nie pękają.
albo wlej jakiegoś penetrującego w płaszcz wodny i z góry w szczelinę tulei,napręż ściągaczem i zostaw na niedzielę-no może dociągniesz,i zobacz w poniedziałek.

#293 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 23:05

Ogólne pytania o remont silnika C-330 dokładnie nawet oblej czymś blok(tylko nie benzyną) i podpal jak nie masz palnika , wystarczy jak blok bedzie miał 60 stopni, a w środek tulei skieruj butle z dwutlenku węgla z migomatu skierowaną na ścianke tulei odkręć zawór butli i po chwili lekko puknij od dołu w tuleję, musi iść, kamień to tylko kamień odpadnie
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#294 Share daniello2x2

daniello2x2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 12:09

Ogólne pytania o remont silnika C-330 Próbowałem podgrzewać i nic nie dało, środkiem też pryskałem nic stało tak z 2h i nic

#295 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 12:14

Ogólne pytania o remont silnika C-330 podgrzewać-rozgrzać trzeba-pryskałeś i tak dwie godziny-to się na dobę zostawia co najmniej.

#296 Share kamil666p

kamil666p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 14:50

Ogólne pytania o remont silnika C-330 Witam, dało by się zrobić całkiem nowy silnik do ciapka??? Jaki był by koszt,dało by się to zrobić samemu??? proszę o wasze sugestie.

#297 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 14:58

Ogólne pytania o remont silnika C-330 Wszystko się da ale po co koszt takiego silnika kupowany po części pewnie przewyższył by 50% kosztu ciągnika a te nowe części często chińskie nie są najlepszej jakości jeśli już komuś potrzeba kompletny silnik to lepiej będzie kupić jakiś stary i zrobić mu remont i będzie hulał ładnych parę lat ...

#298 Share ursusc914

ursusc914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 15:23

Witam, dało by się zrobić całkiem nowy silnik do ciapka??? Jaki był by koszt,dało by się to zrobić samemu??? proszę o wasze sugestie.

Tutaj masz blok z wałem,tłokami:link
Cena 4699 zł.Reszta pewnie będzie kosztować drugie tyle!

#299 Share leszcz8

leszcz8

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 156 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 16:10

Tutaj masz blok z wałem,tłokami:link
Cena 4699 zł.Reszta pewnie będzie kosztować drugie tyle!

To całość będzie kosztować ok 10000 zł czyli połowa ceny c 330 .
Moim zdaniem się nie opłaca kupować nowego silnika .

Edytowany przez leszcz8, 22 listopad 2011 - 16:13.

Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share 2701

2701

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 17:13

Ogólne pytania o remont silnika C-330 oczywiście że tak tylko jest to chyba nieopłacalne.Sam robiłem to jakieś 10 lat temu i wyniosło mnie ok. 4tyś Wał korbowy i rozrządu został stary,wszystkie obudowy nowe,sprzęgło etc.