Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ogólne pytania o remont silnika C-330

554 odpowiedzi na ten temat

#261 Share daniello2x2

daniello2x2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 15:23

Ogólne pytania o remont silnika C-330 Witam!!!!!!!!!!
Robię remont generalny silnika i zatrzymałem się na wyjęciu tulei mam z tym ogromny problem ponieważ nie wiem ja się od tego zabrać mechanik, którego pytałem mówił, że do wybicia tulei nie trzeba silnika rozpoławiać. A więc moje pytanie brzmi jak wybić i czym tuleje? oraz czy jest możliwe wyjęcie bez rozpołowienia silnika?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ogólne pytania o remont silnika C-330 Dzisiaj, 11:08
  •  

#262 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 15:44

Ogólne pytania o remont silnika C-330 To nie remont generalny tylko tuleje wymieniasz.

I nie bardzo rozumiem jak można silnik rozpołowić.

Ale do wyjęcia tulei trzeba miską olejową zdjąć, głowicę wyjąć tłoki z korbowodami i wybijasz tuleję.

Ale z tego co widzę to nie masz o tym zielonego pojęcia więc najmij mechanika.

#263 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 06 listopad 2011 - 16:45

Ogólne pytania o remont silnika C-330 Musisz jak kolega wyżej pisze odkręcić głowice miskę korbowody tylko poznacz korbowody ponumeruj bo jak nie wymieniasz panewek to musi każda przyjść w to samo miejsce. Tuleje możesz wybić lub wyciągnąć tak jak to się robi w SW400 trzeba wyciągnąć. Jak to jest c-330 czy c-360 to położyć się pod ciągnik wziąść młotek jakiś wybijak i wybić i po krzyku. Na twoim miejscu sprawdził bym najpierw ciśnienie oleju jakie masz bo jak masz słabe to prawdopodobnie wal będzie trzeba szlifować.

Ja też planuje kapitalkę c-360 i zamierzam sam zrobić.

Zrobiłem ostatnio kapitalkę SW 400 z mechanikiem także myślę że z c-360 sobie poradzę sam

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#264 Share daniello2x2

daniello2x2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 17:53

Ogólne pytania o remont silnika C-330 Już głowicę, korbowody, tłoki i miskę zdjąłem dawno teraz mam pod spodem tylko wał i chce wybić tuleje i wstawić nowe.

#265 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 19:24

Ogólne pytania o remont silnika C-330 Połóż się pod silnikiem weź kołka drewnianego lub rurkę, młotek i wybij je.

#266 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 06 listopad 2011 - 19:43

Ogólne pytania o remont silnika C-330 tylko z tym wybijaniem rurką to uważaj abyś czasem czopów na wale niepoobijał

#267 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 06 listopad 2011 - 20:06

Ogólne pytania o remont silnika C-330 Jeśli ktoś w twojej okolicy robi remonty, to pożycz ściągacz do tulei, będzie łatwiej. Na wiosnę robiłem remont to sam zrobiłem taki ściągacz z części ze starej snopowiązałki.

#268 Share szewek

szewek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 20:07

Ogólne pytania o remont silnika C-330 Wszyscy by tylko młotkami napier.... :huh:
Wystarczy browarek dla tokarza i no stres B)
Dodany obrazek

#269 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 18:34

Ogólne pytania o remont silnika C-330 Zależy jak dawno tuleje były montowane.U nas w tym roku wymienialiśmy po 20 wiosenkach i było bardzo ciężko wybić ale się udało.Przy wyciąganiu leci dużo zanieczyszczeń na wał.Dobrze jest go osłonić .

Edytowany przez krzysztofz14, 09 listopad 2011 - 18:38.

#270 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 19:25

Ogólne pytania o remont silnika C-330 @szewek-narysował(przedstawił)ściągacz fachowy,możecie zrobić ciut prościej-tylko pierścień dotoczyć(czasami na złomowiskach można znaleźć jakąś flansze)do tego pręt gwintowany i nakrętki.
a jak naprawdę nie chce wyjść to prasa,albo palnik-rozgrzać wewnątrz tuleję i podlać wodą-sama wypadnie.
nie radzę wybijać gdy wał nie jest zdemontowany-złe dojście,przez co można blok uszkodzić,waląc byle jak.
ja przy okazji tulei sprawdziłbym panewki,nawet wymienił-bo inaczej to taki remont na raty ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share daniello2x2

daniello2x2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 13:44

Ogólne pytania o remont silnika C-330 ale jak poleje wodą to blok pęknie. Tuleja siedzi bardzo mocno nie mogę nawet ściągaczem zdjąć pomocy!!!!!!

#272 Share daniello2x2

daniello2x2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 13:47

Ogólne pytania o remont silnika C-330 Witam!!!!!
Dodałem jakieś 2 tygodnie temat o wyciągnięciu tulei http://www.agrofoto....-wymiana-tulei/ odpisywaliście, żeby wybić jeden z użytkowników narysował ściągacz, który zrobiłem i nic tuleja ani drgnie proszę dajcie mi jakąś rade bo chyba próbowałem wszystkim zdjąć ją podkreślam, że ta tuleja siedzi w ciągniku już 20 wiosen więc się zapiekła. POMOCY!!!!!

#273 Share kukiteam

kukiteam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 14:41

Ogólne pytania o remont silnika C-330 Daj to do wyjęcia profesjonalistom .

#274 Share Kameleont25

Kameleont25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa, mechanika, rolnictwo, itp. itd.

Napisany 11 listopad 2011 - 14:53

Ogólne pytania o remont silnika C-330 Jak my wymienialiśmy tuleje to pierwsza wyszła ściągaczem a druga nie chciała to naciągneliśmy ściągacz i wtedy od dołu rurką i młotkiem parę razy się puknęło i pomału poszło.

#275 Share daniello2x2

daniello2x2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 14:59

Ogólne pytania o remont silnika C-330 wiesz jak bym chciał oddać profesjonalistom to na pewno bym nie pisał o pomoc na tym forum uwierz. Dlatego czekam na szybkie, konkretne odpowiedzi bo jestem w trakcie roboty.

#276 Share daniello2x2

daniello2x2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 15:01

Ogólne pytania o remont silnika C-330 też tak próbowałem i nic z tego dlatego jestem naprawdę zdziwiony, że nie chce wyjść

#277 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 15:03

Ogólne pytania o remont silnika C-330 jaki ten sciagacz zrobiles??moze za slaby? Naciagnij tuleje sciagaczem i uderz od spodu, jak chcesz moge Ci pozyczyc konkretny sciagacz ;) jak tuleja nie pusci to najwyzej blok, ale pojdzie :lol:

#278 Share Kameleont25

Kameleont25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa, mechanika, rolnictwo, itp. itd.

Napisany 11 listopad 2011 - 15:23

Ogólne pytania o remont silnika C-330 Mój sąsiad mówił mi jak wymieniał tuleje w ursusie 1614 to mówił że jak nie chciła wyjść tuleja to odrobili taki dekielek który pasował na brzeg tulei i podniósł na lewarku i mówi że aż się przód uniósł i mówił że postał tak całą noc i na drugi dzień tulej się wysunęła do góry ale była pęknięta.

#279 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 11 listopad 2011 - 15:24

Ogólne pytania o remont silnika C-330 Na początku wypadało by napisać jakiego silnika to dotyczy. może ty naprawiasz poloneza a tam nie ma tulei tylko się szlifuje blok tak że nie miej pretensji że nikt nie dal dobrej rady.po drugie jak uda ci się zrobić jak ty to nazywasz "remont" to za chwilę znów będziesz pisał POMOCY bo silnik nie chce pracować.

Edytowany przez mercedes250d, 11 listopad 2011 - 15:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share daniello2x2

daniello2x2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 15:30

Ogólne pytania o remont silnika C-330 ściągacz zrobiłem raczej dobry może twój był by lepszy, ale mieszkamy od siebie jakieś 300 km więc nie ma mowy o pożyczeniu. A może macie jakiś inny sposób do zdjęcia próbowałem nawet podnośnikiem od spodu i nic ciągnik się unosi a tuleja w miejscu.

mercedes250d po pierwsze to wkleiłem link o jaki ciągnik chodzi ale specjalnie dla ciebie to jest ursus c330 typ silnika s312.Po drugie takie teksty o polonezie to opowiadaj swoim bliskim a nie dla mnie. po trzecie robię remont bo silnik przestał pracować bo pękł pierścień na tłoku więc postanowiłem zrobić już generalkę, żeby było już na kilka lat a co do remontu to znam się troszkę na tym sprzęcie tylko tuleja nie chce mi wyjść sposobem prawidłowym więc pytam tutaj.