Zaloguj się, aby obserwować  
maxx20

Pneumatyczne otwieranie i zamykanie rozsiewacza co potrzeba ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maxx20    2

Witam planuje w swoim rozsiewaczu założyć pneumatyczne zamykanie i otwieranie co będzie mi do tego potrzebne jakiś zawór elektro-pneumatyczny złączka do hamulców jakiś przewód do powietrza .Chciałbym to zrobić na przycisk żeby ten zawór wysuwał i wsuwał siłownik . Mógłby mi ktoś to naświetlić i wytłumaczyć co i jak oraz jaki elektrozawór pneumatyczny zastosować oraz jaki siłownik z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Bedzie ci potrzebna tez sprężyna lub drugi siłownik żeby po otwarciu spowrotem go zamknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

musza być według mnie dwa zawory

jeden który odetnie zasilanie z węża

a drugi który wypusci powietrze z siłownika bo w węzu cały czas jest ciśnienie wiec jakos je trzeba wypuscić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxx20    2

A jeżeli bym zastosował elektrozawór z fortschritta 323 który ma możliwość upustu powietrza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A po co dwa? Otwieranie na sprężynę a zamykanie siłowe na powietrze. A do tego wystarczy jakikolwiek trójdrożny zawór choćby zwykły ręczny hydrauliczny.

Tak samo działa zamykanie hydrauliczne. Zamykasz ciśnieniem a otwiera sprężyna.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxx20    2

Czyli co jeden elektrozawór wystarczy tylko z czego go zastosować. A jeżeli chciałbym zrobic sterowanie ręczne czy wystarczy taki zawór http://allegro.pl/zawor-powietrza-odcinajacy-zamykajacy-m-22x1-5-i4028768710.html?utm_source=archiwum_allegro&utm_medium=Offers&utm_campaign=Product&utm_term=Motoryzacja-3_Cz%C4%99%C5%9Bci+samochodowe-620_Uk%C5%82ad+hamulcowy-18834_Pozosta%C5%82e-18843

Edytowano przez maxx20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jeśli mnie pamięć nie myli to ten zawór po zamknięciu spuszcza powietrze z zamkniętego obiegu. Był by dobry.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxx20    2

Czyli chyba się zdecyduje na zawór ręczny a czy będzie on wspólpracował z siłownikiem pneumatycznym dwustronnego działania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stas    7

Zastosuj taki elektrozawór http://washservice.pl/pl/p/Elektrozawor-52-4V210-14-cala-do-silownikow-230V-lub-12V%2C-24V/109

Kup taki na 12V i będzie on obsługiwał siłownik dwustronnego działania przez jakikolwiek przełącznik elektryczny.

U mnie w galerii masz sterownik PESeN, zbudowany na takich elektrozaworach i obsługujący do czterech siłowników. Jestem już po pierwszych testach polowych z rozsiewaczem do nawozu i siewnikiem zbożowym i wszystko śmiga, aż miło :) .


,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxx20    2

Dzięki kolego stas za info taki elektrozawór właśnie zakupie poszukam jeszcze tylko siłownika dwustronnego działania kupię przewód do powietrza jakiś przełącznik i poskładam to wszystko do kupy. Jak myślisz czy taki siłownik będzie działał z tym elektrozaworem http://tablica.pl/oferta/silownik-pneumatyczny-tlok-dwustronnego-dzialania-CID628-ID1LtQb.html

Edytowano przez maxx20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stas    7

W rozsiewaczu mam tego typu słownik i działa bez problemu. Nie wiem jakiej średnicy jest tłoczysko w tym siłowniku, co podałeś w linku, bo u mnie jest 40 mm i ma więcej siły niż ja w rękach, więc pewnie 30 mm by wystarczyło. Ale lepiej więcej siły, niż by miał nie dawać rady.


,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ciapekc328
      Od czego zacząć remąt ? Wie ktoś coś na ten temat
    • Przez lary97
      witam
      jak w temacie potrzebuje pomocy przy wyborze rozsiewacza będzie on pracował na =/- 50 ha ładowność 1000-2000 hydrauliczne otwieranie oraz możliwość granicznego wysiewu. wiem że to kolejny temat tego typu ale proszę o wyrozumiałość z góry dziękuje za odpowieź
    • Przez proxima64
      Witam panowie. Jako że posiadam siewnik zbożowy Amazone d7 special II typ 30 chciałbym zacząć (a właściwie zacząłem) wykonywać nim ścieżki technologiczne. Pierwsze próby zrobiłem wiosną na małym kawałku. W tedy ścieżki robiłem zamykając zasuwki w siewniku ręcznie. Jednak wiadomo jest to dość uciążliwe gdyż musiałem wysiadać z ciągnika po przejechaniu przejazdu raz do o koła (jadąc w jedną stronę robię ścieżkę na jedno koło, a wracając na drugie). Na jesień chciałem to udogodnić i zrobiłem zamykanie zasuwek na sprężynie, a otwieranie zasuw miało odbywać się za pomocą linki którą pociągałem z kabiny (plan końcowy był taki aby sterowanie odbywało się za pomocą silniczka el. od wycieraczek ale się nie wyrobiłem). Na sucho wszystko chodziło bez problemu jednak po zasypaniu skrzyni ziarnem pojawiły się problemy. Pierwszą ścieżkę udało się jeszcze jakoś wykonać ale kolejne to była katorga ponieważ w prowadnicę zasuwek wpadały ziarna i nie można było ich zamknąć ponieważ się klinowały (nawet rękoma było trudno). I teraz nie wiem czy jest sens bawić się w te wszystkie przeróbki jeżeli to nie będzie chciało chodzić? choć jest dużo takich przeróbek na af. A może ma ktoś jakiś inny pewny i sprawdzony sposób na wykonywanie takich ścieżek (rozłączanie rolek odpada). Wszystkie pomysły mile widziane .
       
    • Przez kotek12321
      Witam,
       
      Mam problem po remoncie przyczepy niemieckiej i chęci jej zarejestrowania z DMC 8t potrzebowałem zrobić w niej hamulce pneumatyczne. Elementy instalacji zakupione w komplecie do przyczepy D-47, wszystko nowe. Niestety nie działa. Traktor ma wszystko w porządku z racji tego iż współpracuje z innymi przyczepami.
       
      Problem polega na tym iż w jednoobwodowej instalacji jaką wykonałem nie działa odsprężanie hamulców, tz. jak nacisnę pedał hamulca to przyczepa stoi, jak puszczam to też stoi.... nie puszczają hamulce. Przyczepa ma hamulce na dwie osie. Wszystko jest podłączone według schematu ze sklepu internetowego.
       
      Proszę o pomoc.
    • Przez TheZielonyJohny
      Witam
      Poszukuję opinii na temat rozsiewacza Kverneland Exacta TL GEOspread. Chodzi mi o efektywność działania GPS, wagi itp. Oraz o jakość wykonania i trwałość materiałów ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj