Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pneumatyczne otwieranie i zamykanie rozsiewacza co potrzeba ?

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share maxx20

maxx20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 18:09

Pneumatyczne otwieranie i zamykanie rozsiewacza co potrzeba ? Witam planuje w swoim rozsiewaczu założyć pneumatyczne zamykanie i otwieranie co będzie mi do tego potrzebne jakiś zawór elektro-pneumatyczny złączka do hamulców jakiś przewód do powietrza .Chciałbym to zrobić na przycisk żeby ten zawór wysuwał i wsuwał siłownik . Mógłby mi ktoś to naświetlić i wytłumaczyć co i jak oraz jaki elektrozawór pneumatyczny zastosować oraz jaki siłownik z góry dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pneumatyczne otwieranie i zamykanie rozsiewacza co potrzeba ? Dzisiaj, 05:26
  •  

#2 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 18:32

Pneumatyczne otwieranie i zamykanie rozsiewacza co potrzeba ? Bedzie ci potrzebna tez sprężyna lub drugi siłownik żeby po otwarciu spowrotem go zamknąć

#3 Share maxx20

maxx20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 19:20

Pneumatyczne otwieranie i zamykanie rozsiewacza co potrzeba ? To akurat wiem . czy taki elektrozawór się sprawdzi http://kunert.abstor...4,p1057,pl.html

Edytowany przez maxx20, 20 marzec 2014 - 22:08.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 22:43

Pneumatyczne otwieranie i zamykanie rozsiewacza co potrzeba ? musza być według mnie dwa zawory
jeden który odetnie zasilanie z węża
a drugi który wypusci powietrze z siłownika bo w węzu cały czas jest ciśnienie wiec jakos je trzeba wypuscić

#5 Share maxx20

maxx20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 21 marzec 2014 - 06:38

Pneumatyczne otwieranie i zamykanie rozsiewacza co potrzeba ? A jeżeli bym zastosował elektrozawór z fortschritta 323 który ma możliwość upustu powietrza

#6 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 21 marzec 2014 - 07:10

Pneumatyczne otwieranie i zamykanie rozsiewacza co potrzeba ? A po co dwa? Otwieranie na sprężynę a zamykanie siłowe na powietrze. A do tego wystarczy jakikolwiek trójdrożny zawór choćby zwykły ręczny hydrauliczny.
Tak samo działa zamykanie hydrauliczne. Zamykasz ciśnieniem a otwiera sprężyna.
KPK Kumurun Team

#7 Share maxx20

maxx20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 21 marzec 2014 - 07:21

Pneumatyczne otwieranie i zamykanie rozsiewacza co potrzeba ? Czyli co jeden elektrozawór wystarczy tylko z czego go zastosować. A jeżeli chciałbym zrobic sterowanie ręczne czy wystarczy taki zawór http://allegro.pl/za...Pozostałe-18843

Edytowany przez maxx20, 21 marzec 2014 - 08:14.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 21 marzec 2014 - 11:16

Pneumatyczne otwieranie i zamykanie rozsiewacza co potrzeba ? Jeśli mnie pamięć nie myli to ten zawór po zamknięciu spuszcza powietrze z zamkniętego obiegu. Był by dobry.
KPK Kumurun Team

#9 Share maxx20

maxx20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 21 marzec 2014 - 12:14

Pneumatyczne otwieranie i zamykanie rozsiewacza co potrzeba ? Czyli chyba się zdecyduje na zawór ręczny a czy będzie on wspólpracował z siłownikiem pneumatycznym dwustronnego działania

#10 Share stas

stas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 21 marzec 2014 - 20:53

Pneumatyczne otwieranie i zamykanie rozsiewacza co potrzeba ? Zastosuj taki elektrozawór http://washservice.p...ub-12V,-24V/109
Kup taki na 12V i będzie on obsługiwał siłownik dwustronnego działania przez jakikolwiek przełącznik elektryczny.
U mnie w galerii masz sterownik PESeN, zbudowany na takich elektrozaworach i obsługujący do czterech siłowników. Jestem już po pierwszych testach polowych z rozsiewaczem do nawozu i siewnikiem zbożowym i wszystko śmiga, aż miło :) .
,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

#11 Share maxx20

maxx20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 21 marzec 2014 - 21:03

Pneumatyczne otwieranie i zamykanie rozsiewacza co potrzeba ? Dzięki kolego stas za info taki elektrozawór właśnie zakupie poszukam jeszcze tylko siłownika dwustronnego działania kupię przewód do powietrza jakiś przełącznik i poskładam to wszystko do kupy. Jak myślisz czy taki siłownik będzie działał z tym elektrozaworem http://tablica.pl/of...28-ID1LtQb.html

Edytowany przez maxx20, 21 marzec 2014 - 21:17.

#12 Share stas

stas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 21 marzec 2014 - 21:40

Pneumatyczne otwieranie i zamykanie rozsiewacza co potrzeba ? W rozsiewaczu mam tego typu słownik i działa bez problemu. Nie wiem jakiej średnicy jest tłoczysko w tym siłowniku, co podałeś w linku, bo u mnie jest 40 mm i ma więcej siły niż ja w rękach, więc pewnie 30 mm by wystarczyło. Ale lepiej więcej siły, niż by miał nie dawać rady.
,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share maxx20

maxx20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 22 marzec 2014 - 06:36

Pneumatyczne otwieranie i zamykanie rozsiewacza co potrzeba ? Oki coś poszukam o średnicy tłoka około 40

Dodaj odpowiedź