gadget

Obracanie pługa a grubość przewodów hydraulicznych

Polecane posty

gadget    1

Posiadam pług marki fenet (4 obrotowy) ciągam go Renault 133.14 , podnośnik działa ładnie na wolnych obrotach szybko podnosi pług do góry lecz problem tkwi w obrocie..tzn wolno obraca w jedną stronę po zmniejszeniu szerokości orki..( nie ma takiej przeciw wagi ) i zdarza się że płóg zatrzymuje się na środku obrotu i wraca z powrotem..Zauważyłem że siłownik mam większy niż w większości ,,obrotówek" a węże natomiast cieńsze niż w innych pługach. Moje pytanie brzmi czy jeśli zmienię przewody na grubsze to szybkość obrotu się poprawi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Węże raczej nie mają nic wspólnego raczej zastanowiłbym się czy to nie jest 2+1 a ktoś z ułańską fantazją dorzucił jeszcze 4 korpus znami taki przypadek i nie chciał się pług obrócic co do szybkości może to kwestia regulacji przepływu oleju na wyjściu ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadget    1

grubsze przewody (o większej przepustowości) powinny sprawić że olej sprawniej będzie napełniał siłownik...tak mi się wydaje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

A rozdzielacz (taka kostka prostokatna do której podłączone sa przewody) na pługu działa dobrze, bo skoro w jedna idzie dobrze to oleju jest wystarczająco, U mnie w akpilu KM180 czasem jak postoi pług dłurzej w pozycji do połowy obruconej to kilka razy trzeba raz za razem obrucić bo rozdzielacz sie zapowietrza i wariuje obraca pług do połowy i wraca czy też prostuje go w nieodpowiednim momencie.

 

A rozdzielacz (taka kostka prostokątna do której podłączone są przewody) na pługu działa dobrze, bo skoro w jedna idzie dobrze to oleju jest wystarczająco, U mnie w akpilu KM180 czasem jak postoi pług dłużej w pozycji do połowy obróconej to kilka razy trzeba raz za razem obrucić bo rozdzielacz się zapowietrza i wariuje obraca pług do połowy i wraca czy też prostuje go w nieodpowiednim momencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Przewody nic nie zmienią ja nieraz zakładam dławik o otworze 1mm i pług obraca musisz poszukać takiego dławika w swojej hydraulice może być w którejś redukcji lub bezpośrednio w zaworze to by rozwiązało problem z wolnym obrotem pod warunkiem że to nie jest wina ciągnika lub przedtem spróbuj z innym ciągnikiem bo może to papaj niedomaga..Druga sprawa to szczelność siłownika i zaworu bo to główny roblem gdy pług nie obraca .Spróbuj pominąć kostkę i jak jest taka możliwość podłącz przewody bezpośrednio do tłoka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroTuning    7

Wszystko fajnie ale jak zdemontuje dławik to może być za szybko a to już nie dobrze. Ja bym raczej zmierzył ciśnienie na wyjściach, jak jest ok to zainteresował się kostką obrotu albo rozdzielaczem. Zmiana szerokości nie powinna przeszkadzać w obrocie. Nawet jeśli jest dołożony korpus to tym bardziej "macha" pługiem. Vario składają się do obrotu do osi i też je fika. Ja dodałem nawet dodatkowy siłownik to składania i nie mam problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

.

Edytowano przez Vrykoulakas

Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jedrysekjarek
      Witam wszystkich
       
      Zakupiłem 2 rozdzielacze hydrauliczne monoblokowe. Myślałem ze wystarczy podłączyć je szeregowo ale się myliłem. Rozdzielacze maja wejścia oznaczone literami N , T , P. I podobno trzeba cos wkrecic w litere N ale nie wiem co i jak . Moze ktos to juz robił i mi pomoze. Dowiedziałem sie tez ze z kazdego rozdzielacza musi byc osobny waz do zbiornika
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam serdecznie
      Planuje zakup pługa używanego. Obecnie mam 3 skibowego Nimeyera 3x40 ale brak mi już do niego cierpliwości... boszka do rąk i ciąć Zainteresował mnie model VD z kvernelanda na "śrubowych" odkładniach. Z tego co wyczytałem bardzo ładnie orze, regulowana szerokość orki, konstrukcja mocna a zarazem niska waga, no i niskie zapotrzebowanie na moc podobno 4 skiby 90KM daje radę. Mam Renault Ares 550 95KM + turbo tego nimeyera wcale nie czuje spokojnie poradziłby sobie z 4 skibą z przodu komplet obciążników nic nie buja itp. i teraz mam pytanie lepiej kupić 3 skibowy czy 4 skibowy. Jeśli 4 to raczej vd85 a jak 3 to vd100 ziemie mam mozaikowate trochę górek, glina, lżejsza ziemia, trochę "złota" ogólnie 3 i 4a klasa. Doradźcie mi bo sam już nie wiem 3 czy 4 czy sobie ares poradzi ???
       
       
      Pozdrawiam
    • Przez Przemek077
      Witam
      Zastanawiam się nad przeróbką pługa UG 3. A mianowicie czeka mnie kapitalny remont pługa i zastanawiam się nad sposobem wstawienia zabezpieczeń śrubowych na korpusy oraz wstawienie większych, półśrubowych odkładnic. Macie jakieś pomysły, propozycje?? Jest to realne?
    • Przez podol21
      Witam Ma ktos moze na sprzedanie pogłebiacze do pługa dwójki uni?
    • Przez matix1065
      Witam,
       
      Posiadam pług Unii-Grudziąc 3 skiby (1) , chce mu wymienić odkładnie na większe (2), i tu jest pytanie , czy c-360 ( zwykła ) uciągnie ? I ile by kosztowała mnie ta wymina ?
       
       
      Pozdrwiam


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj