Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obracanie pługa a grubość przewodów hydraulicznych

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gadget

gadget

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 12:12

Obracanie pługa a grubość przewodów hydraulicznych Posiadam pług marki fenet (4 obrotowy) ciągam go Renault 133.14 , podnośnik działa ładnie na wolnych obrotach szybko podnosi pług do góry lecz problem tkwi w obrocie..tzn wolno obraca w jedną stronę po zmniejszeniu szerokości orki..( nie ma takiej przeciw wagi ) i zdarza się że płóg zatrzymuje się na środku obrotu i wraca z powrotem..Zauważyłem że siłownik mam większy niż w większości ,,obrotówek" a węże natomiast cieńsze niż w innych pługach. Moje pytanie brzmi czy jeśli zmienię przewody na grubsze to szybkość obrotu się poprawi???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obracanie pługa a grubość przewodów hydraulicznych Dzisiaj, 07:34
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 marzec 2014 - 14:01

Obracanie pługa a grubość przewodów hydraulicznych Węże raczej nie mają nic wspólnego raczej zastanowiłbym się czy to nie jest 2+1 a ktoś z ułańską fantazją dorzucił jeszcze 4 korpus znami taki przypadek i nie chciał się pług obrócic co do szybkości może to kwestia regulacji przepływu oleju na wyjściu ???

#3 Share gadget

gadget

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 14:10

Obracanie pługa a grubość przewodów hydraulicznych grubsze przewody (o większej przepustowości) powinny sprawić że olej sprawniej będzie napełniał siłownik...tak mi się wydaje..

#4 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 20 marzec 2014 - 14:37

Obracanie pługa a grubość przewodów hydraulicznych A rozdzielacz (taka kostka prostokatna do której podłączone sa przewody) na pługu działa dobrze, bo skoro w jedna idzie dobrze to oleju jest wystarczająco, U mnie w akpilu KM180 czasem jak postoi pług dłurzej w pozycji do połowy obruconej to kilka razy trzeba raz za razem obrucić bo rozdzielacz sie zapowietrza i wariuje obraca pług do połowy i wraca czy też prostuje go w nieodpowiednim momencie.

A rozdzielacz (taka kostka prostokątna do której podłączone są przewody) na pługu działa dobrze, bo skoro w jedna idzie dobrze to oleju jest wystarczająco, U mnie w akpilu KM180 czasem jak postoi pług dłużej w pozycji do połowy obróconej to kilka razy trzeba raz za razem obrucić bo rozdzielacz się zapowietrza i wariuje obraca pług do połowy i wraca czy też prostuje go w nieodpowiednim momencie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 21 marzec 2014 - 08:02

Obracanie pługa a grubość przewodów hydraulicznych Przewody nic nie zmienią ja nieraz zakładam dławik o otworze 1mm i pług obraca musisz poszukać takiego dławika w swojej hydraulice może być w którejś redukcji lub bezpośrednio w zaworze to by rozwiązało problem z wolnym obrotem pod warunkiem że to nie jest wina ciągnika lub przedtem spróbuj z innym ciągnikiem bo może to papaj niedomaga..Druga sprawa to szczelność siłownika i zaworu bo to główny roblem gdy pług nie obraca .Spróbuj pominąć kostkę i jak jest taka możliwość podłącz przewody bezpośrednio do tłoka .

#6 Share AgroTuning

AgroTuning

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 21 marzec 2014 - 21:48

Obracanie pługa a grubość przewodów hydraulicznych Wszystko fajnie ale jak zdemontuje dławik to może być za szybko a to już nie dobrze. Ja bym raczej zmierzył ciśnienie na wyjściach, jak jest ok to zainteresował się kostką obrotu albo rozdzielaczem. Zmiana szerokości nie powinna przeszkadzać w obrocie. Nawet jeśli jest dołożony korpus to tym bardziej "macha" pługiem. Vario składają się do obrotu do osi i też je fika. Ja dodałem nawet dodatkowy siłownik to składania i nie mam problemu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Vrykoulakas

Vrykoulakas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:wszystkim po trochę, komp, bowhunting, nurkowanieitp ;)

Napisany 23 marzec 2014 - 11:58

Obracanie pługa a grubość przewodów hydraulicznych .

Edytowany przez Vrykoulakas, 23 marzec 2014 - 13:00.

Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie