JARAS

Ile jestem w stanie obrobić hektarów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JARAS    5

Mam pytanie i jak sadzicie ile jedna osoba pracująca ( jeżdżaca ciagnikiem kombajnem) może mieć obrobić hektarów oczywiście do udoju mieszania paszy ma pracownika lub pracowników ale też tam często zagląda. A w zniwa jakiegoś kierowce do pomocy czy do obornika. Jak sądzicie 300 ha jest w stanie zrobić na dobrym sprzecie mowa o Nh 2012r 190km do tego zetora z turem 90km rocznik 2005 i mf 130 km czonik 2000. Do tego kombajn do zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

z palcem w d... ;). ale to ze sprzętu wiosna lato jesien nie schodzisz:). dla chcącego nic trudnego w szczególnosci na dobrym sprzęcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lech04tr    1

pewnie że jest w stanie z odpowiednią strukturą zasiewów na pewno, jak byś same zboże siał to byś nie wyrobił a rzepak siejesz do końca sierpnia, póżniej zboża, wiosna jakieś mieszanki zbożowe czy coś później kukurydze kwiecień maj i później żniwa rozrzucone w czasie, a nie wszystko na raz i o ot w tym właśnie chodzi żeby był odpowiedni podział i organizacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Tak da radę obrobić ale jak go się z klonuje sam w życiu nie da rady sam to nie 100 ha tylko 300 ha

z teorii to tak ale w praktyce to nie wykonalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

tylko chinczyk albo koreanczyk z polnocy tyle obrobi, bo oni nie potrzebuja swiat, wolnego ani rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qatro44    3

Ale ile sezonów jesteś w stanie tak pracować? Rok,dwa? A kiedy jeść,kiedy spać i w ogóle kiedy żyć? A gdzie czas dla rodziny?

Żona chce na zakupy,dziecko trzeba zawieść do szkoły póżniej odebrać,któreś z rodziców potrzebuje do lekarza i jeszcze tysiąc

innych spraw na które musisz znaleźć czas...a jeśli jesteś sam to dla kogo tak napierniczać?Reasumując-jest to możliwe,ale na

krótką metę-szybko stracisz zdrowie i za żadne pieniądze go nie odkupisz -nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrekk1989
      Tak jak w temacie, jaki ciągnik polecacie? Oczywiście używany.dodamże ma to być ciągnik główny bo narazie mam tylko c-360
    • Przez gibos95
      Witam mam 8ha ziemi klasy 3/4 i 6ha klasy 5 i chciałbym się dowiedzieć przy dobrym nawożeniu ile dałbym rade z tego zboża wykarmić macior i tuczników.
       
    • Przez Hubert21
      Witam mam taki problem może wiecie jak sprawdzić czy działa czujnik licznika hektarów ten który odpowiedzialny jest za wyłączanie licznika gdy maszyna jest uniesiona dokładniej chodzi mi o licznik hektarów w sieczkarni mengele mammut jest to licznik mueller elektronik unimat. Licznik działa tylko nie wyczuwa momentu gdy cheder w maszynie jest uniesiony myślę że może być to wina czujnika ale nie wiem jak mogę to sprawdzić
    • Przez TheRolniczy
      Witam
      Czy mógł by mi ktoś wytłumaczyć obsługę oto takiego licznika hektarów (O ile jest to licznik Ha )

    • Przez Marecki2922
      Witam , może ktoś wypowie się na temat tego licznika , czy warty tych pieniędzy ? wygląda nieźle metalowa obudowa , wyświetla kilka funkcji jednocześnie itp. używa ktoś tego?
      https://www.olx.pl/oferta/licznik-hektarow-arealu-do-kombajnu-sieczkarni-CID757-IDbB6iZ.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj