Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uprawa buraków cukrowych 2014

140 odpowiedzi na ten temat

#41 Share kleine100

kleine100

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 30 maj 2014 - 10:25

Uprawa buraków cukrowych 2014 buraki cukrowe po ostatniej nawałnicy z gradem
Buraki cukrowe po gradobiciu

Buraki cukrowe po gradobiciu

zostały tylko strzępy. Do tego rowy na polu. Grad mocno poobijał także rzepak i pszenicy też się oberwało

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uprawa buraków cukrowych 2014 Dzisiaj, 23:01
  •  

#42 Share androproteam

androproteam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 30 maj 2014 - 12:27

Uprawa buraków cukrowych 2014 Skad jestes?? ze tak buraki załatwiło.. u mnie podobne sa tez po gradzie :(

Edytowany przez androproteam, 30 maj 2014 - 12:29.

#43 Share adams452

adams452

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 30 maj 2014 - 19:43

Panowie warto wchodzić w uprawę buraka? Nie mówię w tym roku ale w przyszłym. Nie mam limitu w moim gospodarstwie uprawę buraków zaprzestano w początkach lat 90tych. Mam IIIb-IVa-IVb ziemie gdzie mógłbym uprawiać buraki. Chodzi mi w szczególności o płodozmian by nie siać co 3 lata rzepaku i przy okazji mieć paszę dla bydła(kiszonka z liści +wysłodki) w okolicy (20km) jest tylko kilku gospodarzy co sieje buraki. Powiedzcie czy Jest jakakolwiek możliwość w dzisiejszych czasach wbić się na rynek? Wiem że cukrownie skupują limity od małych gospodarzy a ja bym się raczej do nich kwalifikował gdyż areał pod buraki by nie przekraczał 5ha. Do cukrowni mam jakies 40km (Miejska Górka) i 70-80km do Świdnicy. Warto sobie zawracać tym głowę?

Zysk jest dużo lepszy niż na zbożu. Pytanie czy cukrownia do której zamierzasz odstawiać buraki sama zajmuje się transportem czy każdy to organizuje we własnym zakresie. Bo jak samemu to już nie jest to takie proste. I tak jak napisałeś masz wysłodki które są bardzo dobre dla bydła szczególnie Tofi.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 30 maj 2014 - 21:01

Uprawa buraków cukrowych 2014 Z tego co wiem to zabiera sama sobie cukrownia.
Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

#45 Share Strazak76

Strazak76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 12:00

buraki cukrowe po ostatniej nawałnicy z gradem

zostały tylko strzępy. Do tego rowy na polu. Grad mocno poobijał także rzepak i pszenicy też się oberwało

A gdzie to tak wymłóciło? ja też z lubelskiego u nas naszczęście gradu nie było ale wody dostatek wczoraj odżywkami jechałem ale w domu drugi ciągnik z liną naszykowałem bo lustro wody przy drodze stoi no ale udało się , a tak na marginesie to 26 wyjazdów do pompowania wody w 4 dni

#46 Share kleine100

kleine100

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 17:43

A gdzie to tak wymłóciło? ja też z lubelskiego u nas naszczęście gradu nie było ale wody dostatek wczoraj odżywkami jechałem ale w domu drugi ciągnik z liną naszykowałem bo lustro wody przy drodze stoi no ale udało się , a tak na marginesie to 26 wyjazdów do pompowania wody w 4 dni

W środkowej części województwa, To szło punktowo, może 2 km szerokości, a kilometr dalej nawet deszczu nie było. A deszcz pada codziennie już od tygodnia, że z niczym się ruszyć nie można.

#47 Share vw141998

vw141998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:!! RoLnIcTwO !! MoToRyZaCjA !!

Napisany 02 czerwiec 2014 - 15:30

Uprawa buraków cukrowych 2014 Witam. Mam problem z burakiem cukrowym. No może też za czesto tam sieje buraki bo dosc duży kawalek ale daje konkretne dawki obornika i nawozu i nie ma mocnych ten burak cos nie rosnie ! na drugim kawalku burak już zakryl redliny a na tym pierwszymy nic !! odzywki poszly dobre, i nie mam pojecia są place że dopiero jagby wychodzil z ziemi. ziemia kl 3 to dobra przeciez. U innych też tak patrzylem że coś jest nie tak a miejscami to lux. Czy może coś poradzicie w tej sprawie ? Jakie polecacie odzywki itp ?

#48 Share androproteam

androproteam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 16:36

Uprawa buraków cukrowych 2014 Robiłes pH gleby przed siewem? bo 2 lata temu tez tak miałem i okazało sie ze w tych miejscach brakowało wapna.

#49 Share michax

michax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 16:39

Uprawa buraków cukrowych 2014 Ja na jednym kawałku też miałem kiedyś takli sam problem i okazało się że ph gleby było za niskie. I niestety tam gdzie było niskie ph to buraki były o połowę mniejsze. A w jednym miejscu to pietruszka urosła a burak ale juz mam pole ładnie wyrównane.

#50 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 16:53

Uprawa buraków cukrowych 2014 u mnie podobnie w tamtym roku była tragedia na nowym polu zachciało mi się buraków, place straszne po zbadaniu gleby się wyjaśniło ;) wapno wapno !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Kris1976

Kris1976

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 17:02

Uprawa buraków cukrowych 2014 Mam pytanie,przed chwila jechałem autem patrze a gość sypie mącznik siewnikiem a tu deszczyk pada,i co poparzyliście buraka czy nie.Jakie wasze zdanie ????

#52 Share kris82

kris82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 17:54

Uprawa buraków cukrowych 2014 Jak pada to nie, gorzej jak po deszczu lub na rosę.

#53 Share vw141998

vw141998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:!! RoLnIcTwO !! MoToRyZaCjA !!

Napisany 02 czerwiec 2014 - 17:56

Uprawa buraków cukrowych 2014 A w moim przypadku dało by cos dolistnie spryskac saletra wapniowa ?

#54 Share Strazak76

Strazak76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 18:12

Uprawa buraków cukrowych 2014 Mącznik dobre HE HE

#55 Share Kris1976

Kris1976

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 19:01

Mącznik dobre HE HE

Widzialem co sieje,bo mial na przyczepie big bag

#56 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 20:39

Uprawa buraków cukrowych 2014 Nie ma czegoś takiego jak Mącznik.

#57 Share maciek31

maciek31

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 20:43

Uprawa buraków cukrowych 2014 u mnie tak samo jak u kolegów buraki w ogóle nie rosną.czy mogę cos zrobić? prosze o pomoc

#58 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 21:16

Witam. Mam problem z burakiem cukrowym. No może też za czesto tam sieje buraki bo dosc duży kawalek ale daje konkretne dawki obornika i nawozu i nie ma mocnych ten burak cos nie rosnie ! na drugim kawalku burak już zakryl redliny a na tym pierwszymy nic !! odzywki poszly dobre, i nie mam pojecia są place że dopiero jagby wychodzil z ziemi. ziemia kl 3 to dobra przeciez. U innych też tak patrzylem że coś jest nie tak a miejscami to lux. Czy może coś poradzicie w tej sprawie ? Jakie polecacie odzywki itp ?

Miałem podobny problem. 8 dni temu dałem na 5 ha odżywki.
P 8kg 60 %
K 10 kg 40%
Cumansa z Dalgety 10 kg,
jakaś na rzepak z 10 kg,
i amonowy octan cynku, 4 l w Dalgety to jest Rout, z Agry Patron Gold za około 100 zł/l a w Chemirolu kupiłem po 54 zł/l Dynamic Cresco
Adiuwant,
Zapomniałem dodać Boru.
i 300 l wody/ha
Burak tak wystartował że już zaczyna rzędy kryć.

#59 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 21:30

Uprawa buraków cukrowych 2014 kolego miałem taką sytuację 3 lata temu też buraki nie rosły miejscami było pole wzięte 1 rok w dzierżawę i nie dałem wapna po sprawdzeniu odczynu okazało się że w tych miejscach była kwaśna ziemia, nic nie pomagało odżywki i nawozy po pewnym czasie buraki nic nie rosły tylko wygineły
ale w następnym roku dałem dość dużo wapna i teraz są git zakryły ziemię, widzę że rosną dość dobrze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share wskpiotrus125

wskpiotrus125

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 259 postów
  • Zainteresowania:John Deere ,Interesuje się Rolnictwem, motoryzacją, mechaniką,modelarstwem rolniczym

Napisany 06 czerwiec 2014 - 20:43

Uprawa buraków cukrowych 2014 witam panowie polecicie jakiś srodeke chwastobujczy skuteczny na rdest ptasi po ostatnich deszceach wywalilo go sporo w buraku cukrowym