ursusikc330m

osłony przy chłodnicy

Polecane posty

Mam pytanie czy można gdzieś dokupić tą ramkę co jest pomiędzy chłodnicą wody a siatką w Bizonie z056 szukałem na różnych stronach i nigdzie niema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Tego lub innych gdzie w ogłoszeniach mają bizona na części i coś znajdziesz...

A katalog masz? Mój gdzieś rzucony i nie chce mi się teraz szukać. Jeżeli występuje jako oddzielny element to zadzwoń np. do Agromy, podasz co i jak i Ci powiedzą czy dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Katalogu nie mam a używkę kupić to będzie pewnie takie samo badziewie jak moje,a gdzie kupiłeś taki katalog?

Edytowano przez ursusikc330m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Obecnie to na allegro jest pełno. Przydaje się często chociaż teraz w sklepach maja katalogi na miejscu i nie ma problemu z częściami. Ale z katalogiem zawsze jak coś rozkręcasz grubszego to i widzisz co i jak na rysunkach. Zaznaczysz co potrzebujesz i do sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mareczek78
      Posiadam Z056 i chodzi mi o zmniejszenie podatności na przegrzewanie się silnika.
      W tamtym roku o sasiada pracował bizon, który na wlocie (siatce) do chłodnicy była przykręcona osłona. Z początko nie zwracałem na to większej uwagi. Potem dowiedziałem się, ze wtedy siatka tak nie zachodzi plewami. Podobno 1-2 razy na dzień tąsiatkę czyści.
      Ja kombajn kupiłem w tym roku. Znalazłem gościa, który załatwił mi takią osłonę.
      Jest to powyginana blacha ocynkowana, która odstaje od siatki na jakieś 25 cm, wyprofilowana na coś w rodzaju skrzynki.
      otwarta jest jedynie góra.
      Na chłopski rozum powietrze zostaje zasysane jedynie z góry, tak, że plewy z hedery nie przykleją się do siatki. Wpadnie jedynie to, co wzleci ponad kombajn. Aha ta skrzynia ma dolną ścianę w postaci zasówy, tak, żemożna ją wyjąć i wszystkie plewy i śmieci spadną na dół po jej otworzeniu.
      w komplecie jest też zabudowa do filtra powietrza - na podobnej zasadzie działa. Jak zamontyje zrobię fotki i podeślę zainteresowanym bądź wrzycę do galerii.
      Mama pytanie - czy ktoś stosyje takie urzączenie na swoim bizonie. W galerii u nikogo nie widziałem. No i jeżeli ktoś to ma, to jak to się sprawuje. Tak jak wspomniałem - podobno nie zachodzi plewami siatka, wloty powietrza...
    • Przez jar123
      Witam poszukuje bocznych osłon na silnik do Ursusa 1224 lub Zetora 12245 może wiecie kto ma lub macie jakieś namiary ? :mellow:
    • Przez Ludwik_53
      Witam,
       
      Jak wszyscy wiemy wkońcu zaczął się sezon na koszenie traw a ja mam problem z osłoną u kosiarki. Otóż kiedy jeszcze ją miałem był duży problem z koszeniem na rogach (mam małe łąki ale dużo) i mimo osłony często mi wybijało szyby. Kolejnym powodem było to że kosiłem 30-tką i ciężko miał podnośnik więc ją zdjąłem. Gdy zakupiłem 3P pomyślałem że nie warto jej przykręcać bo to duzo roboty ale niestety w ubiegłym roku 3 szyby poszły, przednia, tylna, i na końcu boczna. Udało mi się jednak dokosić i wymienić przednią. Teraz znowu niewiem co robić kupe koszenie niema czasu przykręcać i do tego z osłoną kiepsko się kosi po rogach... Macie jakieś pomysły ? macie osłony na swoich kosiarkach prosze o szybką odpowiedź
    • Przez kombinator18
      Panowie co lejecie do chlodnic w waszych bizonach ?
      Dalem do regeneracji polatali dziurki poprostowali ladnie i co najwazniejsze wyczyscili.
      I Teraz dylemat zwykla woda,destylowana czy jakos tak czy moze sie szarpnac i plynem zalac ?
    • Przez KOSTEK12
      Witam,mam pytanie czy jak silnik jest zgaszony to powinno dać się obracać za wentylator chłodnicy ręką bo u mnie w JX100U silnik IVECO8045 tak się właśnie dzieje co prawda jest pewien opór ale się obraca mimo że koło pasowe jest zatrzymane przez prawidłowo napięty pasek :blink: dodam tylko że łożysko wydaje się być dobre,nie ma też wibracji bocznych
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj