Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 5245 rozbiegane kola przednie

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share piratadam21ch

piratadam21ch

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 18 marzec 2014 - 18:30

Zetor 5245 rozbiegane kola przednie Witam! jest to mój pierwszy temat na AF.

Mam problem z ZETOREM 5245, a mianowicie z przednim zawieszeniem. Luzów raczej nie ma, może tylko trochę delikatnie ciężej się skręca w lewo... ale nie tu problem. Jak ciągnik jedzie na pusto jest wszystko ok. Jak zaczepię pługi, lub kosiarke dociążając tył i jadąc trafię na nierówność, i jak gibnie maszyna zaczepioną z tylu to przednie kola gotowe są rozbiec się na wszystkie kierunki świata, dopiero jak przyhamuje, wszystko się uspokaja, aż do kolejnego dołka na jezdni....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 5245 rozbiegane kola przednie Dzisiaj, 11:44
  •  

#2 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 18 marzec 2014 - 18:40

Zetor 5245 rozbiegane kola przednie Nie wiem jak to się nazywa ale przy przedniej osi powinien się znajdować biały siłownik,jeśli nie będzie tam oleju to koła powinny latać na wszystkie strony świata.

#3 Share piratadam21ch

piratadam21ch

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 19:24

Zetor 5245 rozbiegane kola przednie ja mam silownik tylko z jednej strony

#4 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 19:28

Zetor 5245 rozbiegane kola przednie Piotrek chyba masz na myśli ten amortyzator drgań. Masz jakieś obciążniki na przodzie ?? Ja mam ok 140 kg i przodu nie podrywa, fakt 6245 to też jeden gar więcej ;)

#5 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 18 marzec 2014 - 19:31

Zetor 5245 rozbiegane kola przednie Może i amortyzator drgań. ;) Jak by nie było to jeśli przód mu podrywa to koła nie powinny latać,ale mogę się mylić bo mam ciągnik 2WD.

#6 Share piratadam21ch

piratadam21ch

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 19:35

Zetor 5245 rozbiegane kola przednie mam komplet obciążników z przodu i z tylu, a gdzie jest ten amortyzatorek drgań????? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 marzec 2014 - 19:36

Zetor 5245 rozbiegane kola przednie uzupełnij płyn w zbiorniczku od amortyzatora drgan, otworzysz maskę to przy chłodnicy zobaczysz zbiorniczek , podobny do tego od płynu hamulocwego i , bodajże tam trzeba wlać płyn hamulcowy

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#8 Share piratadam21ch

piratadam21ch

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 18:35

Zetor 5245 rozbiegane kola przednie nie ma zadnego zbiorniczka na płyn koledzy....

#9 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 19:21

Zetor 5245 rozbiegane kola przednie Musisz zdjąć prawą plastikową kratkę w masce i tam powinieneś mieć taki zbiorniczek jak kolega FINN napisał, ja jak swojego kupiłem miałem go zalanego płynem takim jak do układu wspomadania i cały czas taki jest. Amortyzator drgań masz z prawej strony za nim jest już tylko przedni napęd.

Tak on wygląda - http://allegro.pl/tl...4072383574.html

#10 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 22:05

Zetor 5245 rozbiegane kola przednie starosc nie radosc-mialem taki przypadek i cos naprawialem ale za cholere nie pamietam co, chyba ktoras galka sie wyrobila lub w silowniku serwa zawor sterujacy sie poluzowal,

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#11 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 marzec 2014 - 10:55

Zetor 5245 rozbiegane kola przednie lub tak może być jak @jacus mówi, że gdzieś jest luz, a bardzo prawdopodbne, że na końcówkach na drązkach , sprawdz wszystkie, jesli maja kalmitki to na smaruj, jesli to wina koncówke, to problem zniknie do póki bedzie smar... a druga możliwośc to z siłownikiem, na końcu siłownika przy kabinie jest taki przewód który wchodzi pionowo do końcówki siłownika, i jesli można go reka ruszać to znaczy że tu leży wina...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share duszek32

duszek32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 16:59

Zetor 5245 rozbiegane kola przednie panowie model 5245 niema takiego amortyzatora i tu jest problem bo niema gdzie przykrecic silownika przerabiajadz z serwa na orbitrol czekam na propozycje.