Skocz do zawartości

Zdjęcie

ofeta na jajka opłacalność

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MateuszGutowski

MateuszGutowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 17:28

ofeta na jajka opłacalność siemka mam pytanie od gościa który mi sprzedawał kury dostałem oferte taką że : daje mi stado kur (350) i że mu spłacam je jajkami około 3.5 miecha a po tym okresie kupuje odemnie jajka od 20gr do 40gr za sztuke przyjeżdza i odbiera jajka jak jest conajmiej 2000sztuk tygodniowo i wtedy raz w tygodniu przyjezdza i zabiera je i płaci gotówką do reki oczywiscie kury należą pózniej do mnie jak je daje mają 11miesięcy są to kury rasy zielononóżka i niewiem czy się to opłaca niewiem jakie są to koszty postawienia takiego kurnika na 1m/2 w prawie miesci się 15 kur kurnik oczywiscie trzeba ocieplic prosił bym o propozycje jakiegos kurnika....i najlepiej przypuszczalny koszt. i jak myslicie czy sie opłaca w taki układ wejsc czy nie? z góry dziękuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ofeta na jajka opłacalność Dzisiaj, 05:37
  •  

#2 Share jakubmaliszewski23

jakubmaliszewski23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 19:02

ofeta na jajka opłacalność kolego ale kury też muszą jeść więc należy doliczyć koszt paszy, a przy tej cenie jaką ci oferuje to niewiem czy się zbytnio opłaci trzeba doliczyć jeszcze koszt klatek dla kur

#3 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 19:05

ofeta na jajka opłacalność moim zdaniem przy takiej ilości najlepiej jest wolnowybiegowo trzymać kury i sprzedawać jajka po 40-60 groszy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 marzec 2014 - 19:08

ofeta na jajka opłacalność Witam.

Jedynasto miesięczna kura to już stara kura ,jeżeli była trzymana na fermie bez wybiegu na sztucznej paszy to dużo życia jej nie zostało,40gr za jajko przy tej ilości kur to dobrze będzie jak wyjdzie się na czysto.

#5 Share konrad2662

konrad2662

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 marzec 2014 - 08:49

ofeta na jajka opłacalność ja tez chce hodovac jajka ale z 50ciu kur na poczatek ile to mi da jajek na volnym vybiegu da sie to jakos przeliczyc ? a no i gdzie opchnac potem jajka v okolicach radomia hmm

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share AKS

AKS

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,zootechnika

Napisany 22 marzec 2014 - 00:19

ofeta na jajka opłacalność zielononóżek nie powinno się trzymać w dużych stadach !!!

#7 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 22 marzec 2014 - 11:00

ofeta na jajka opłacalność na Twoim miejscu wolał bym znaleźć swoich klientów stałych i im sprzedawać u tego gościa max za mendel wyjdzie Ci 6 zł a tak możesz sprzedawać po ok 10-12 zł , ja sprzedaje po 10 i zamiast mieć 350 możesz mieć miej kur będzie też mniej jajek ale prawie 2 razy drożej możesz je sprzedać więc na to samo wyjdzie

#8 Share MateuszGutowski

MateuszGutowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 22 marzec 2014 - 19:57

ofeta na jajka opłacalność prawde muwisz juz sie zdecydowalm bede mial 200 kur i wyjdzie mi ok 3300zł na miech to dobry zarbek mi sie wydaje a u niego z 350 kur bym miał 1500 jak dobrze by wyszło i badania na wode wszystko a satłych kupców mam

#9 Share MPiotr

MPiotr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 17:40

ofeta na jajka opłacalność zielononozki nie powinno trzymac sie w klatkach i w duzych stadach a pozatym skladaja mniej jajek ale sa drozsze bo zdrowsze podobno
kolego konrad2662 licz ze bedziesz mial od 20 do 35 jaj dzienie ja sprzedaje po 80 gr mam swoich stalych klijetow i zadko jem jajka:(( bo wszystko sprzedaje od reki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 16:40