Skocz do zawartości

Zdjęcie

C-330 Wtryskiwacze

46 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mateusz430

mateusz430

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 26 maj 2010 - 07:02

C-330 Wtryskiwacze Witam ma małe pytanie jesli jedną końcówke wymieniłem jakis czas teamu a druga jest stara to czy jak wymienie ta stara to nic sie nie stanie pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C-330 Wtryskiwacze Dzisiaj, 11:08
  •  

#2 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 26 maj 2010 - 08:30

C-330 Wtryskiwacze A co ma się stać? Ale jeżeli dobrze jeszcze rozpyla to nie ma sensu wymieniać z tego powodu że jest stara.

#3 Share mateusz430

mateusz430

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 26 maj 2010 - 10:51

C-330 Wtryskiwacze jednego wymieniłem wczesniej bo zaczał lać podczas orki i nie dało sie jedzić a teraz drugi juz zaczyna szwankowac i dlatego musze wymienić bo zaniedługo sianokosy i pasuje wymienić i stad moje pytanie czy wieminć odrazu 2 czy tylko tego jednego pozdrawiam

#4 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 26 maj 2010 - 12:30

C-330 Wtryskiwacze Końcówki wtryskiwaczy powinno się wymieniać parami, inaczej ciągnik może nie równo pracować.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#5 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 26 maj 2010 - 15:15

C-330 Wtryskiwacze Raczej nic złego nie powinno się stać , zresztą taka operacje już wcześniej zrobiłeś, jak wymieniałeś ten pierwszy, więc sam sobie odpowiedz na to pytanie, czy ciągniczek dobrze chodził ;)

#6 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 26 maj 2010 - 17:46

C-330 Wtryskiwacze ten kto bedzie ustawiał te wtryski to bedzie widział czy wystarczy jedna czy dwie nowe koncówki, jak bedzie rozpylać bez zacięć ip to wystaczy jedna

#7 Share masato

masato

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 00:34

C-330 Wtryskiwacze Przede wszystkim jeśli jedna końcówka była dobra, a druga zła. To wymieniamy zła. Skoro rozpylała ta dobra dobrze to ok.
Tylko, że ważne jest ciśnienie, aby było równe na wtryskach i do tego przydałby się przyrząd, bo na oko to się tego nie ustawia.

Dopuszczalna jest różnica 5 atmosfer.

Wyciągnij obie końcówki, tą nowszą i starą zła. Sprawdź na wierzchu. Wymień zużytą i na obu zrób takie same ciśnienie. Jeśli pompa wtryskowa jest dobra, to ustaw ciśnienie książkowe. Jeśli w opłakanym stanie to około 100 atmosfer powinno wystarczyć.

#8 Share mateusz430

mateusz430

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 15:26

C-330 Wtryskiwacze witam wiec tak wyciagnąłem 2 wtryski wyczysciłem je troche zeby były czyste zawiozłem je do goscia u nas co ma przyrzad do sprawdzania wtrysków wział załozył jednego normalnie cud miód i orzeszki normalnie pieknie rozpylał nastepny założył i przy 120 zaczał lać wiec trzeba było kupić jedna nowa zawiozłem mu załozył nowa koncówke ustawił na 130 bo dokładnie na 132 jest ciezko ustawić załozyłem nowe podkałdki pod wtryski załozyłem chwile podkreciłem zanim zapalił i w koncu zapalił pieknie chodzi teraz i odrazu próba w kosiarce rotacyjnej teraz czuć ze jest moc i lepiej nawet chodzi pozdrawiam

#9 Share masato

masato

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 23:41

C-330 Wtryskiwacze No widziałeś i tak ma być:D

#10 Share Obszarnik

Obszarnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 08 październik 2012 - 20:57

C-330 Wtryskiwacze Wymieniałem uszczelke pod pokrywą zaworów, po wszystkim umyłem silnik. Ciagnik pracował jakies 20 minut przy przestawianiu narzędzi w garażu (więc bez obciążenia) i pojawiło się takie coś pod wtryskami:
Dodany obrazek
Oczywiście musiało być to już wcześniej ale ponieważ silnik był brudny to tego nie było widać.
Ponieważ nigdy nie miałem z tym doczynienia zacząlem szukać w katalogu i w necie zakladając że są tam pewnie jakieś uszczelki i szybko da się to zrobić. Trafiłem na ten temat http://www.agrofoto....-wtrysku-c-360/ dotyczy co prawda C360 ale i o 330 jest tam parę zdań. Potem przewertowałem Elektrodę i Retrotraktor i trochę sprzeczne są te wszytkie posty. Próbowałem to dokręcic ale nie bardzo idzie, a od nowości nic przy tym traktorze nie było ruszane.
Poradzicie mi co trzeba zrobic i czy dam sobie radę sam? Nie jestem mechanikiem ale też nie mam "lewych rąk" do pracy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 08 październik 2012 - 21:31

C-330 Wtryskiwacze Skoro nie idzie dokręcić, a i tak by zapewne to efektu nie dało skoro od nowości nie ruszane to pozostaje odkręcenie wtryskiwaczy i wymiana podkładek miedzianych. Dodatkowo możesz sprawdzić wtryski bo po takim czasie to nie zaszkodzi, a pomóc może i to dużo:)

#12 Share Obszarnik

Obszarnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 08 październik 2012 - 21:34

C-330 Wtryskiwacze Sory za glupie pytanie ale co znaczy sprawdzić wtryski? Mozna je jakoś w warunkach domowych zdiagnozowac czy prosić kolege mechanika o pomoc? Ciagnik ma ledwo 1400mth...

#13 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 08 październik 2012 - 21:37

C-330 Wtryskiwacze Wtryski od razu wymień, na pewno swoje wysłużyły i leją i niespalone paliwo wydostaje się co widać na zdj, sprawdzić trzeba ciśnienie wtrysku na przyrządzie, jak twój kolega ma go to ci sprawdzi.
Jak to zrobisz i dalej tak będzie to się będzie myśleć potem.

Edytowany przez Junkers, 08 październik 2012 - 21:38.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#14 Share kolos87

kolos87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:Dużo tego;)

Napisany 08 październik 2012 - 21:52

C-330 Wtryskiwacze Koledzy @Junkers i @Roki212 dobrze radzą z tym sprawdzeniem ciśnienia poszczególnych wtrysków. A od siebie dodam, że mechanikiem nie jestem, ale ja tam w żadne podkładki miedziane nie wierzę i zawsze owijam wtryski sznurkiem azbestowym, a potem dokręcam z czuciem i zarówno w c-330 jak i c-360 nie mam żadnych tego typu problemów.

Pozdrawiam!
Zetor Team

#15 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 08 październik 2012 - 21:53

C-330 Wtryskiwacze Prawdopodobnie pękły kołpaki wtrysków.
Wykręcić wtryski, naprawić, sprawdzić ciśnienie, wymienić podkładki i składać.

#16 Share dominik55 dominik55

dominik55
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 październik 2012 - 07:06

C-330 Wtryskiwacze Samemu? ja bym się bał a jak przestawi coś na wtryskach?

#17 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 październik 2012 - 12:27

C-330 Wtryskiwacze A kto mów,i że wszystko ma zrobić sam.
Ale wykręcić wtrysk i zamontować to chyba nie filozofia.
Wtryski oddać do zakładu który je sprawdzi, ustawi, itp.

#18 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 10 październik 2012 - 14:27

C-330 Wtryskiwacze Obszarnik a skąd Ty dokładnie jesteś? bo i ja z Małopolski , więc jak co to Ci moge powiedzieć kto w twoim regionie naprawia wtryski.
Wymień na poczatek podkładki mosiężne 14" grubość 2mm, dokręc dobrze wtryski i bedzie ok.

#19 Share Obszarnik

Obszarnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 10 październik 2012 - 15:02

C-330 Wtryskiwacze Widzę że jesteś KOL, to w sumie niedaleko bo ja KMI :)
Na razie do weekendu nic nie będę robił bo codziennie pracuję "na etacie" a po poludniu to trzeba się dziećmi zająć itp sprawy. Odkładam więc rozbieranie tego na sobotę jak będę miał dzień wolny. Czas mnie nie goni bo z prac polowych tylko orki zimowe mi zostały.
Dam znać po niedzieli jak sytuacja.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 11 październik 2012 - 17:39

C-330 Wtryskiwacze kup 2 podkładki tak jak Ci pisałem w Miechowie w Agromie --tylko 14 i te grube na 2 mm grubości , załóż i po problemie.