Marciano

Złote łany

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Żyto Danowskie
nhcr    5

Jesteś kimś z rodziny bohaterów czy mieszkasz blisko? Co u nich teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peter1376    0

Witam wszystkich.Zatkało mnie widząc tak duże zainteresowanie serialem oraz jego bohaterami :-) żałuje że nie wszedłem tu wcześniej

 

Serial był bardzo lubiany przez widzów , nic w tym dziwnego że jest tak miło wspominany do dzisiaj .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincc360    70

Dziś w wieczornym wydaniu Faktów Wrocławskich był pan Mieczysław kowal, ten pan co podkuwał konie na ślub córki pani Steni z miejscowości Dąbrowy Oleśnickiej.

Pan Mieczysław skończył 90 lat i ma się dobrze dalej taki wesoły jak w złotych łanach i widać ma jeszcze dużo w sobie energii :)

Dalej wykuwa różne przedmioty :)

Edytowano przez Marcincc360

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scyzor    23

witam forumowiczów i życzę z okazji świąt wszystkiego najlepszego oraz szczęsliwego nowego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

Witam, przepiękny wieczór, czas spędzony w gronie rodziny i najbliższych osób, oglądam sobie i przypominam odcinki Złotych Łanów i pod filmem pana Scyzora jeden z użytkowników proponuje, żeby zrobić składkę na pomnik dla Św. P. pana Franciszka. Myśle, że inicjatywa warta uwagi, cel szczytny, nie jedno słowo tego pana zostało w sercach ludzi oglądających ten dokument. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scyzor    23

Scyzor Pomysł fajny tylko łatwy łup dla złodzieji :mellow:

masz rracje bardziej myslałem opiaskowcu żeżbionymi snopami i możnapomalowac w rozmowie z panią Franciszką dowiedziałem się że pan Franciszek chciał być pochowany w ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bazalt    0

No zdziwiło mnie troche zainteresowanie dotyczące bohaterów z moich stron ;P Z gospodarstwem Państwa Szorców mam troche doczynienia. Także na kilka prostych pytań moge odpowiedzieć, i jakieś zdjęcia bym na dysku znalazł. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wstaw tutaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazda_k    0

witam wszystkich. super zdjęcia BAZALT,jak byś mógł to zrób jeszcze jakieś. albo jakiś wywiad z rolnikami.świetny pomysł z tym pomnikiem dla pana FRANCISZKA,popieram pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peter1376    0

Super fotki BAZALT , popieram pomysł pomnika dla pana Franciszka dajcie tylko jakiś numer konta to zrobimy zbiórkę .

Wiosną może by zoorganizować zlot fanów Złotych Łanów z wycieczką i odwiedzinami u bochaterów serialu .

Co wy na to ? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazda_k    0

znakomity pomysł Peter ,fajnie by było pogadać z tymi gospodarzami a zwłaszcza z panią FRANCISZKĄ. Peter podaj jakiś termin zlotu... myślę że na następne święto WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH PAN FRANCISZEK powinien mieć pomnik,mamy dokładnie 10 miesięcy,a więc do dzieła koledzy.Bazalt jesteś z tamtych okolic spróbujesz coś zorganizować......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszmtz    70

jakie welpa mial ciagniki , bo ja widzialem 360, mtz , zetora 7245 , a 4? , bo mowil ze ma 4 ciagniki


zima trwa juz za dlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peter1376    0

Witam jutro wraz z kolegą podamy termin i plan Zlotu, będzie to pobierzny plan z możliwymi zmianami będzie trwał 3 dni w Weekend ale to już jutro . Będzie też potrzebna pomoc kilku z was w organizacji zlotu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

kirowca miał jeszcze. Było to w odcinku jak spawli i chodzili w okularach. Wełpa wtedy mówił kto z synów jakim ciągnikiem pojedzie a on pojedzie tym dużym i był tak przelotem pokazany kirowiec.

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek12341    0

 

Witam Bazalt czy mógł byś coś więcej powiedzieć w temacie gospodarstwa pańswa Szorców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bazalt    0

Mógłbym, tylko dawajcie konkretne pytania bo tak to nie wiem co mówić ;P

Odpowiedzi możecie spodziewać sie w piątek/sobote bo jutro rano do szkoły jade i będe odcięty od internetu.

Także pytajcie ! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek12341    0

No tak ogólnie jaki profil gospodarstwa, jaki opszar,maszyny co się dzieje ciekawego?Może coś o innych bohaterach coś wiesz? pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peter1376    0

Witam , przepraszam że tak późno

A więc do rzeczy : Data 6,7,8 Czerwiec ( do ustalenia bo nie wszystkim może pasować )

Miejsce zlotu : Myślę że punktem zjazdu może być Rynek w Lubomierzu , nie daleko od Zamku Legend Śląskich i Pławnej gdzie mieszka większość z Bohaterów . Jeśli macie inne propozycje podawać .

Plan Zlotu

Piątek 6 Czerwca godzina ok 14-30, 15-00 , ( do ustalenia ) Rynek w Lubomierzu :Spotkanie uczestników zlotu

15-30 Muzeum Kargula i Pawlaka Lubomierz , ok 16 przejazd do Pławnej - Zamek Legend Śląskich , potem przejazd i odwiedziny u Bohaterów , Państwa Szorców , Konopków , Kauczorów Wełpów i Grali . Pewnie nie damy radę odwiedzić wszystkich więc pozostałą część bohaterów odwiedzimy w Sobotę .

Nocleg: pole namiotowe lub , gospodarstwo agroturystyczne Pławna lub okolice ( do ustalenia )

Sobota 7 Czerwca godzina 7 ,7-30 Śniadanie we własnym zakresie lub w gospodarstwie , pakowanie i godz.9 -00 wyjazd i odwiedziny u pozostałych Bohaterów Pławna -- po zakończeniu odwiedzin przejazd do miejscowości Ligota ok 164 km, i odwiedziny u Irka , potem pojedziemy na grób pana Franciszka do Twardogóry ok 26 km, tam zapalimy znicze . Z cmentarza wyjazd do miejscowości Dąbrowa do baru Pani Steni na obiad. Po obiedzie wyjazd do Pani Franciszki potem pole namiotowe , lub gospodarstwo agroturystyczne (sami zdecydujcie) wieczorem gril ognisko .

NIEDZIELA : 8 Czerwca Śniadanie , przejazd do kościoła lub czas wolny , obiad i pożegnanie uczestników zlotu .....

 

 

To jest tylko pobieżny plan każdy z tych punktów można zmienić , podajcie wasze pomysły co byście zmienili , co dodali , co wyrzucili ..........

Mam też prośbę do osób które mieszkają w okolicy , lub mają jakiś kontakt do tych bohaterów serialu o podanie jakiś namiarów do nich . Trzeba by ich powiadomić , uprzedzić ich i zapytać czy by chcieli się

spotkać ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bazalt    0

Produkcja roślinna i zwierzęca.

Roślinna:

Oleiste- rzepak

Zboża- Jęczmień ozimy, pszenica ozima, owies ozimy oraz jary

Trawy, łąki- na siano

Zwierzęca:

Konie rasy śląskiej ilości sztuk nie potrafie określić

Byki i krowy, ilości też nie jestem w stanie podać.

Obszar? ponad 400ha

Maszyny:

Ciagniki to przede wszystkim Case 3x MX 170 i 3x Magnum 7240(o ile dobrze pamiętam), 3x MF 255( koszenie trawy, przewracanie itd)

Pozostał jeden Ursus 1224.

Ładowarki teleskopowe:

Class Ranger?( taka stara)

JCB, nówka sztuka.

Kombajny- 2x MDW 527STS, hedery po 6m

Opryskiwacze:

Lemken i Rau, szerokość robocza chyba 24m

Prasa Rolująca Krone Vario Pack

Agregat upraw-siew Horsh 6m

Przyczepy to przede wszystkim HL i Autosan D83

Rozrzutniki obornika Fortschritt

kosiarka krone( ta co na zdjęciu) i 2 polskie

Pługi to 2x PHX6 i 1x PHX5 i nowy Gregoire Besson 6 obrotowy

2 talerzówki chyba po 6m ale producentów nie moge sobie przypomnieć

3 landary na baloty

pewnie o czymś zapomniałem no ale.. :P

Co sie dzieje ciekawego? No jak na gospodarstwie, to bydło gdzieś przerwie ogrodzenie i trzeba łapać, na szczęscie obywa sie bez wypadków.

O innych bohaterach to wiem że Konopka mocno powiększa swoje gospodarstwo, teraz ma chyba ponad 3tys ha.

Wełpa nie żyje, gospodarstwo pod*padło, grale sie rozwijaja powoli, henk(holender) rok czy dwa lata temu słyszałem że jest poważnie chory ale o smierci też nie słyszałem więc nie potrafie sie okreslić.

Co do tego zlotu, jak będe w pławnej to zapytam sie czy była by taka możliwość żeby odwiedzić, porozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Belarusik
      Witam Uzgodniliśmy z kolegą @Mechanizatorem aby założyć tematy jakiego kawałka obcenie słychacie każdy rodzaj od Discopolo po muzykę klasyczną nie tak jak w temacie @Mechanizatora tylko wybrany rodzaj muzy.Oczywiście podajemy:
      -tytuł
      -wykonawce
      -link do utworu
      O tak :
      -Replay
      -Izay
      -http://www.youtube.com/watch?v=cu1QrBiXfoM
       
       
       
      a w razie by ktoś słuchał cięższych rockowych dzwięków to zapraszam tutaj
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/24210-jakiego-utworu-obecnie-sluchacie
    • Gość
      Przez Gość
      Wszyscy wiemy o co chodzi. Rozmowy na temat programów rozrywkowych o rolnikach i nie tylko 🥳
    • Przez davidek_20
      https://wfw.com.pl/ksiazki/18-20-sonda/

      Warto kupić tą książkę puki jest jeszcze dostepna
    • Przez davidek_20
      Przynajmniej - Samiec Alfa
      PRZYNAJMNIEJ RECORDS
      https://www.youtube.com/watch?v=1C5sjsYk0DM
    • Gość
      Przez Gość
      This talent is among the many melee-focused talents gamers can acquire in RuneScape three, aleven although OSRS gold requires an enormous amount of effort for it to be achieved. Because of its outstanding activation and capabilities that it's not a good fit for novice gamers and is higher in those who are experienced using the Revolution fight machine.
      Blood Tendrils is the excellent melee fighting capability that is to be found in RuneScape 3. It's not unlockable until an player is into the middle of the sport. The capacity calls for seventy five Attack to be used, and is among the five bleed abilities that can be used to fight. It leads to the most thrilling sword fights to be had during the sport.
      A target of this size will sustain anything from 36% to 180?ility damages and in further bleeding impact. However, the caster might be prone to bleed damage. This is why it's important for gamers to not use this device when their HP is simply too small, as it can kill them.
      Runelite HD is a mod (made by means of one character that is 117) that takes Old School RuneScape and offers it an HD overhaul. It was a long time than in the year of 2018, Jagex was sending threat of imprisonment to mods like this, claiming they had been copyright infringement. The threats, however, appeared to have been blown away since Jagex offered their support to the exclusive Runelite.
      But in advance this week, simply hours earlier than the new Runelite HD turned into due to launch professionally, 117 was contacted using Jagex and demanded that the artwork delay and the release be cancelled. This time, however it's no longer complete to buy OSRS GP copyright claims. This is due to the fact Jagex states that they're developing their own HD improve.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj