Skocz do zawartości

Zdjęcie

Niemieckie dmuchawy tłoczące do zboża .

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 396 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 27 lipiec 2010 - 19:14

Niemieckie dmuchawy tłoczące do zboża . To że ją szlag trafił to czysty przypadek, wiadomo sprzęt używany bardziej jest podatny na awarie dlatego jest tańszy...
Prócz dmuchaw neuro też jest Himela o podobnej mocy, myślę że z kwadratowym koszem będzie bardziej użyteczna :D

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Niemieckie dmuchawy tłoczące do zboża . Dzisiaj, 02:07
  •  

#22 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 396 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 20:38

Niemieckie dmuchawy tłoczące do zboża . Sprawa się zmieniła. Kompletnie nie widzi mi się z ojcem kupowanie zachodniej używanej, są w marnym stanie, rury zdekompletowane, pogięte, zaciski pourywane, stały niemalże cały rok pod gołym niebem. Chyba trzeba będzie pozostać przy polskiej bez silnika :D

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#23 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 21:32

Niemieckie dmuchawy tłoczące do zboża . Zależy gdzie kupujesz. Moja była kompletna, używałem dwa sezony i potem kupiłem żmijkę do załadunku zboża na samochód. Dmuchawa czeka, aż silos się pojawi, tzn. aż go kupię.

#24 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 07:57

Niemieckie dmuchawy tłoczące do zboża . Jak założysz silnik z bąka [on ma 1450 obr/min]to przełożenie musisz zrobić 2 do 1. Na wentylatorze musisz mieć 2800-3000 [albo więcej] obrotów na minutę, bo będzie bardzo powoli dmuchać. Przerabiałem to u siebie. Jak założyłem silnik 2850 obr/min to zaczęło jakoś dmuchać.

#25 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 396 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 09:14

Niemieckie dmuchawy tłoczące do zboża . Wyliczyliśmy że przełożenie jest bliskie 1 na 1,85 co w efekcie może dać około 2682 obrotów na min :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share pzremo1987

pzremo1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,rolnictwo ,motoryzacja:)

Napisany 13 marzec 2011 - 20:52

Niemieckie dmuchawy tłoczące do zboża . kolego jedz do wilkołaza ja kupiłem tam dmuchawe niemiecka i jestowiele wydajniejsza niz polska bo miałem przedtem binowską

#27 Share rad10

rad10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 12:13

Niemieckie dmuchawy tłoczące do zboża . witam

szukam informacji o opini na temat dmuchawy WESTFALIA 7,5kW jaka ona ma realna wydajnosc do silosow BIN 70t moze ktos ma taka dmuchawe i moze mi cos wiecej powiedziec na temat wydajnosci itp.
Z gory dziekuje

Edytowany przez rad10, 29 grudzień 2011 - 12:14.

#28 Share kowal1

kowal1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 17:44

Niemieckie dmuchawy tłoczące do zboża . Witam, kupię dmuchawę Neuro lub Himel za rozsądną cenę :) prosze o kontakt (małopolskie): kowal.15@wp.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share misiu21692

misiu21692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 12 lipiec 2015 - 18:15

Niemieckie dmuchawy tłoczące do zboża .

Czy ktoś z was posiada dmuchawę  tłoczącą kongskilde ? zastanawiam sie nad modelem trl 75 silnik 5.5 kw. warto kupować dmuchawę z podajnikiem ?  Jaką wydajność mogę nią osiągnąć dmuchając zboże na ~ 4.5 m ? 

Dodaj odpowiedź