JD1052

Niemieckie dmuchawy tłoczące do zboża .

Polecane posty

JD1052    204

Jest może podobny temat, ale niema w nim wprost napisane jakie wydajności osiągają te dmuchawy.Dlatego chce się was zapytać czy to prawda. Byłem dziś u handlarza powiedział mi, że dmuchawa z silnikiem 2.2 kw ma wydajność 4t/h, a z silnikiem 5.5 kw 8t/h. Chce kupić taka dmuchawę dlatego pytam.

Za odp. z góry dzięki.

Pozdro JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Jest może podobny temat, ale niema w nim wprost napisane jakie wydajności osiągają te dmuchawy.Dlatego chce się was zapytać czy to prawda. Byłem dziś u handlarza powiedział mi, że dmuchawa z silnikiem 2.2 kw ma wydajność 4t/h, a z silinikiem 5.5 kw 8t/h. Chce kupic taka dmuchawe dlatego pytam.

Za odp. z góry dzięki.

Pozdro JD1052

Nie same kilowaty tłoczą, trzeba patrzeć na wydajność dmuchawy tzn. ile tłoczy powietrza, przekrój rur. Zajrzyj na stronę POM Augustów, tam są podane parametry dmuchaw. Osobiście nie wierzę w takie zapewnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

kolega uwierzyl i kupil z silnikiem 2.2 idzie swietnie gdy puszcza do piwnicy bo do gory to kiepsko


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
kolega uwierzyl i kupil z silnikiem 2.2 idzie swietnie gdy puszcza do piwnicy bo do gory to kiepsko

Do góry tak kiepsko nie idzie, my mamy niemiecką już z cztery lata. Zboże dmucha do bina, więc jest sporo pod górę, taką 4.5t przyczepę w pół godziny i jest pusta.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suchy    1

Tak naprawdę opis parametrów dmuchawy nie jest łatwy ... oj nie jest. Powinno sie podawać moc dmuchawy a nie silnika, lub chociaż sprawność układu. Po drugie wydajność zależy odwrotnie proporcjonalnie do długości rury. Po trzecie ważne jest wykonanie, odchylenie łopatek wirnika o kilka stopni może podnieść jej sprawność o kilkanaście procent. Liczy się również chropowatość powierzchni czyli jakie opory generuje układ. To na tyle wymądrzania się .

Przy kupnie należy zwrócić uwagę na na wielkość wirnika i dyfuzora jak i na jakość wykonania( żadnych odstających blach ani zadziorów), no i liczyć na szczęście lub potwierdzoną jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0
kolega uwierzyl i kupil z silnikiem 2.2 idzie swietnie gdy puszcza do piwnicy bo do gory to kiepsko

ja mam coś podobnego jak na pole mam blisko około 200m to zdążę rozładować . mam taką małą dwukołówke wywrotke co się mieści jeden zbiornik tak na styk ale bizon nie musi czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no przy wyborze trzeba pamiętać jeszcze na jaką wysokość chce sie transportować zboże

 

a tak na marginesie to o wydajności maszyny jakiejkolwiek decydują jej parametry a nie kraj pochodzenia ;)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    204

Tylko ja chce narazie w tym roku coś taniego, a wydajnego i dlatego oglądam się za niemkami(oczywiście mowa o używanych) ;) Na przyszły rok jak bedzie więcej kasy kupie sobie ssąco tłoczącą z POM Augustów ;) Dzięki za rady!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

My kupiliśmy niemiecką w zeszłym roku,i idzie jak burza,ojciec mówi żeby tylko zboże sypało to on sobie da radę, 2,2kw ona chyba jest i ma duży wentylator a wąski, sąsiad ma polską i to większą to mówił że nic szybciej nie idzie niż moją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    204

Mam 2 Neurero 3 i 3,3kw, ta 3kw zrobi więcej niż ta polska 7,5kw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yorhrolnik    0
Jest może podobny temat, ale niema w nim wprost napisane jakie wydajności osiągają te dmuchawy.Dlatego chce się was zapytać czy to prawda. Byłem dziś u handlarza powiedział mi, że dmuchawa z silnikiem 2.2 kw ma wydajność 4t/h, a z silnikiem 5.5 kw 8t/h. Chce kupić taka dmuchawę dlatego pytam.

Za odp. z góry dzięki.

Pozdro JD1052

 

Bierz Niemiecką ja kupiłem miesiąc temu niemiecką neuero i daje 3t w 35min a tylko była otworzona na ćwierć tylko trochę po wdmuchnięciu jest ciepła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Dzięki, a może ktoś jest z lubelskiego i ma do sprzedania dmuchawę WESTFALIA 7,5kW lub ma jakiś namiar. Był bym bardzo wdzięczny.

 

P.S czy taka 3,3kw da sobie rade z wentylacją bina 28t??? Ma ona służyć głownie do wentylacji ale jak by była taka jak wyżej to by było super bo wolał bym ja rozładowywać (podobno są bardzo wydajne nawet do 10t/h- prawie to samo co żmijką) zboże niż żmijką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    204

Moja też jest trochę ciepła, zobaczymy jak druga pójdzie(przywiozłem ją miesiąc temu), a wiatr z niej wieje czy ja wiem ze 100km/h, bo próbowaliśmy bez rur i trochę wali po nogach :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukash938    4

Sąsiad posiada westfalie to przyczepę 4.5 t z zakładkami rozładowuje pół dnia, no to nie wiem czy aż są takie te niemki wydajne. Sam posiadam polską dmuchawę to 5 ton przez 50 minut rozładuje a silnik to 7.5 KW szybkoobrotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Mam dylemat. Do wydania na dmuchawę mam max 2 000zł. Ona ma mi służyć już w te(trwające dla niektórych) żniwa.

Mam do wyboru zagraniczną dmuchawę z silnikiem który jest dla mnie wystarczający http://allegro.pl/item1151317691_dmuchawa_do_zboza_neuero.html Zamierzam tłoczyć około 10 ton zboża w żniwa.

 

Druga opcja to nowa dmuchawa bez silnika http://moto.allegro.pl/item1155831694_dmuchawa_do_zboza_przenosnik_zmijka_nowa.html lub http://allegro.pl/item1163497452_dmuchawa_do_ziarna_przenosnik_zmijki_promocja.html. Silnik nie byłby wielkim problemem ponieważ wziąłbym od tzw. Bąka który ma moc 7,5kw. Co byście mi doradzili w tej sytuacji? Pchać się w coś używanego a zachodniego czy nowego nie do końca wiadomej konstrukcji i jakości... :D


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

ja bym wzial te niemke, nie rozumiem po co polskich jest taki wielki silnik, ile to zezre pradu :D A ta niemiecka to 2.2 kw to wydajnosc ma taka sobie ja spokojnie zdazam 4.5t zrzucic, w niecała godzine :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

A może ktoś używa wyzej wymienione dmuchawy i może się podzielić wrażeniami z ich użytkowania??


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Ja polecam tą dmuchawę, tą z pierwszego linku, znajomy ma prawię identyczną i pożyczam od niego. Nie ma z nią żadnych problemów, polską przyczepę 4 z niedużymi zakładkami dmucham w około godzinkę. Polecam ten sprzęt, sam na taką poluję jakby znalazła by się taka w okolicy na sprzedaż to bym ją zaraz zgarnął :D


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Kiedys znajomy mial taka niemiecka 3kW i po 20 tonach owsa szlag go trafił i kupil polska 7.5kW. 6 ton dmuchała prawie 2 godziny przy czym polska sypie spokojnie 6t na godzine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

To że ją szlag trafił to czysty przypadek, wiadomo sprzęt używany bardziej jest podatny na awarie dlatego jest tańszy...

Prócz dmuchaw neuro też jest Himela o podobnej mocy, myślę że z kwadratowym koszem będzie bardziej użyteczna :D


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Sprawa się zmieniła. Kompletnie nie widzi mi się z ojcem kupowanie zachodniej używanej, są w marnym stanie, rury zdekompletowane, pogięte, zaciski pourywane, stały niemalże cały rok pod gołym niebem. Chyba trzeba będzie pozostać przy polskiej bez silnika :D


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Zależy gdzie kupujesz. Moja była kompletna, używałem dwa sezony i potem kupiłem żmijkę do załadunku zboża na samochód. Dmuchawa czeka, aż silos się pojawi, tzn. aż go kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Jak założysz silnik z bąka [on ma 1450 obr/min]to przełożenie musisz zrobić 2 do 1. Na wentylatorze musisz mieć 2800-3000 [albo więcej] obrotów na minutę, bo będzie bardzo powoli dmuchać. Przerabiałem to u siebie. Jak założyłem silnik 2850 obr/min to zaczęło jakoś dmuchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Wyliczyliśmy że przełożenie jest bliskie 1 na 1,85 co w efekcie może dać około 2682 obrotów na min :D


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
    • Przez agro973
      Witam. Zastanawiam się jaki silos zbożowy jest najlepszy mam do wyboru 3 typy nie chodzi mi tutaj o firmę:
      1. Silos zbożowy płaskodenny http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-1.html
      2. Silos zbożowy z lejem wewnętrznym http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-2.html
      3.Silos zbożowy z lejem zewnętrznym http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-3.html
      Wiem że w 2 i 3 silosie zboże opróżni się samo ale w 1 trza do niego pewnie wejść i wygarnąć to zboże bo jak inaczej wybrać jak jest już na spodzie? Jak wygląda z takich silosów załadunek na przyczepę? czy do silosu 2 i 3 można podłączyć żmijkę do napełnienia przyczepy? Wiem też że w silosach płaskodennych nie można dużej ilości wziąć z jednej strony ponieważ się odkształci? Czytałem gdzieś że można w silosie zamontować takie coś jak "mieszadło" nie wiem jak to się fachowo nazywa i w tedy można cały czas podbierać zboże z jednej strony i nic się nie stanie.
      Ja na razie nie mam w planach kupowanie silosu, ale może w przyszłości i dlatego pytam się was który jest najlepszy. Nie wiem ile silosy kosztują ale jakby ktoś wiedział to proszę o napisanie jego ceny grubym drukiem :huh:
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj