Skocz do zawartości

Zdjęcie

Niemieckie dmuchawy tłoczące do zboża .

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 17:47

Niemieckie dmuchawy tłoczące do zboża . Jest może podobny temat, ale niema w nim wprost napisane jakie wydajności osiągają te dmuchawy.Dlatego chce się was zapytać czy to prawda. Byłem dziś u handlarza powiedział mi, że dmuchawa z silnikiem 2.2 kw ma wydajność 4t/h, a z silnikiem 5.5 kw 8t/h. Chce kupić taka dmuchawę dlatego pytam.
Za odp. z góry dzięki.
Pozdro JD1052

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Niemieckie dmuchawy tłoczące do zboża . Dzisiaj, 11:04
  •  

#2 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 19:15

Jest może podobny temat, ale niema w nim wprost napisane jakie wydajności osiągają te dmuchawy.Dlatego chce się was zapytać czy to prawda. Byłem dziś u handlarza powiedział mi, że dmuchawa z silnikiem 2.2 kw ma wydajność 4t/h, a z silinikiem 5.5 kw 8t/h. Chce kupic taka dmuchawe dlatego pytam.
Za odp. z góry dzięki.
Pozdro JD1052

Nie same kilowaty tłoczą, trzeba patrzeć na wydajność dmuchawy tzn. ile tłoczy powietrza, przekrój rur. Zajrzyj na stronę POM Augustów, tam są podane parametry dmuchaw. Osobiście nie wierzę w takie zapewnienia.

#3 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 19:19

Niemieckie dmuchawy tłoczące do zboża . kolega uwierzyl i kupil z silnikiem 2.2 idzie swietnie gdy puszcza do piwnicy bo do gory to kiepsko

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 styczeń 2008 - 19:37

kolega uwierzyl i kupil z silnikiem 2.2 idzie swietnie gdy puszcza do piwnicy bo do gory to kiepsko

Do góry tak kiepsko nie idzie, my mamy niemiecką już z cztery lata. Zboże dmucha do bina, więc jest sporo pod górę, taką 4.5t przyczepę w pół godziny i jest pusta.... ;)

#5 Share Suchy

Suchy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 21:32

Niemieckie dmuchawy tłoczące do zboża . Tak naprawdę opis parametrów dmuchawy nie jest łatwy ... oj nie jest. Powinno sie podawać moc dmuchawy a nie silnika, lub chociaż sprawność układu. Po drugie wydajność zależy odwrotnie proporcjonalnie do długości rury. Po trzecie ważne jest wykonanie, odchylenie łopatek wirnika o kilka stopni może podnieść jej sprawność o kilkanaście procent. Liczy się również chropowatość powierzchni czyli jakie opory generuje układ. To na tyle wymądrzania się .
Przy kupnie należy zwrócić uwagę na na wielkość wirnika i dyfuzora jak i na jakość wykonania( żadnych odstających blach ani zadziorów), no i liczyć na szczęście lub potwierdzoną jakość.

#6 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 21:36

kolega uwierzyl i kupil z silnikiem 2.2 idzie swietnie gdy puszcza do piwnicy bo do gory to kiepsko

ja mam coś podobnego jak na pole mam blisko około 200m to zdążę rozładować . mam taką małą dwukołówke wywrotke co się mieści jeden zbiornik tak na styk ale bizon nie musi czekać

#7 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 21 styczeń 2008 - 22:15

Niemieckie dmuchawy tłoczące do zboża . no przy wyborze trzeba pamiętać jeszcze na jaką wysokość chce sie transportować zboże

a tak na marginesie to o wydajności maszyny jakiejkolwiek decydują jej parametry a nie kraj pochodzenia ;)
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#8 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 08:08

Niemieckie dmuchawy tłoczące do zboża . Tylko ja chce narazie w tym roku coś taniego, a wydajnego i dlatego oglądam się za niemkami(oczywiście mowa o używanych) ;) Na przyszły rok jak bedzie więcej kasy kupie sobie ssąco tłoczącą z POM Augustów ;) Dzięki za rady!!!

#9 Share elwis2

elwis2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 11:43

Niemieckie dmuchawy tłoczące do zboża . My kupiliśmy niemiecką w zeszłym roku,i idzie jak burza,ojciec mówi żeby tylko zboże sypało to on sobie da radę, 2,2kw ona chyba jest i ma duży wentylator a wąski, sąsiad ma polską i to większą to mówił że nic szybciej nie idzie niż moją.

#10 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 20:40

Niemieckie dmuchawy tłoczące do zboża . Mam do was pytanie czy ta POLSKA dmuchawa jest dobra i jaką ma wydajność na danej wysokośći?- http://allegro.pl/it...5kw_polska.html . Czy była by dobra do wentylacji silosu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisany 21 lipiec 2009 - 08:49

Niemieckie dmuchawy tłoczące do zboża . Mam 2 Neurero 3 i 3,3kw, ta 3kw zrobi więcej niż ta polska 7,5kw.

#12 Share yorhrolnik

yorhrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 lipiec 2009 - 19:13

Jest może podobny temat, ale niema w nim wprost napisane jakie wydajności osiągają te dmuchawy.Dlatego chce się was zapytać czy to prawda. Byłem dziś u handlarza powiedział mi, że dmuchawa z silnikiem 2.2 kw ma wydajność 4t/h, a z silnikiem 5.5 kw 8t/h. Chce kupić taka dmuchawę dlatego pytam.
Za odp. z góry dzięki.
Pozdro JD1052

Bierz Niemiecką ja kupiłem miesiąc temu niemiecką neuero i daje 3t w 35min a tylko była otworzona na ćwierć tylko trochę po wdmuchnięciu jest ciepła

#13 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 21 lipiec 2009 - 21:32

Niemieckie dmuchawy tłoczące do zboża . Dzięki, a może ktoś jest z lubelskiego i ma do sprzedania dmuchawę WESTFALIA 7,5kW lub ma jakiś namiar. Był bym bardzo wdzięczny.

P.S czy taka 3,3kw da sobie rade z wentylacją bina 28t??? Ma ona służyć głownie do wentylacji ale jak by była taka jak wyżej to by było super bo wolał bym ja rozładowywać (podobno są bardzo wydajne nawet do 10t/h- prawie to samo co żmijką) zboże niż żmijką

#14 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisany 22 lipiec 2009 - 08:54

Niemieckie dmuchawy tłoczące do zboża . Moja też jest trochę ciepła, zobaczymy jak druga pójdzie(przywiozłem ją miesiąc temu), a wiatr z niej wieje czy ja wiem ze 100km/h, bo próbowaliśmy bez rur i trochę wali po nogach :rolleyes:

#15 Share lukash938

lukash938

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 11 sierpień 2009 - 14:23

Niemieckie dmuchawy tłoczące do zboża . Sąsiad posiada westfalie to przyczepę 4.5 t z zakładkami rozładowuje pół dnia, no to nie wiem czy aż są takie te niemki wydajne. Sam posiadam polską dmuchawę to 5 ton przez 50 minut rozładuje a silnik to 7.5 KW szybkoobrotowy.

#16 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 396 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 27 lipiec 2010 - 12:01

Niemieckie dmuchawy tłoczące do zboża . Mam dylemat. Do wydania na dmuchawę mam max 2 000zł. Ona ma mi służyć już w te(trwające dla niektórych) żniwa.
Mam do wyboru zagraniczną dmuchawę z silnikiem który jest dla mnie wystarczający http://allegro.pl/it...oza_neuero.html Zamierzam tłoczyć około 10 ton zboża w żniwa.

Druga opcja to nowa dmuchawa bez silnika http://moto.allegro....mijka_nowa.html lub http://allegro.pl/it..._promocja.html. Silnik nie byłby wielkim problemem ponieważ wziąłbym od tzw. Bąka który ma moc 7,5kw. Co byście mi doradzili w tej sytuacji? Pchać się w coś używanego a zachodniego czy nowego nie do końca wiadomej konstrukcji i jakości... :D

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#17 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 27 lipiec 2010 - 12:09

Niemieckie dmuchawy tłoczące do zboża . ja bym wzial te niemke, nie rozumiem po co polskich jest taki wielki silnik, ile to zezre pradu :D A ta niemiecka to 2.2 kw to wydajnosc ma taka sobie ja spokojnie zdazam 4.5t zrzucic, w niecała godzine :D
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#18 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 396 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 27 lipiec 2010 - 13:07

Niemieckie dmuchawy tłoczące do zboża . A może ktoś używa wyzej wymienione dmuchawy i może się podzielić wrażeniami z ich użytkowania??

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#19 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 27 lipiec 2010 - 17:42

Niemieckie dmuchawy tłoczące do zboża . Ja polecam tą dmuchawę, tą z pierwszego linku, znajomy ma prawię identyczną i pożyczam od niego. Nie ma z nią żadnych problemów, polską przyczepę 4 z niedużymi zakładkami dmucham w około godzinkę. Polecam ten sprzęt, sam na taką poluję jakby znalazła by się taka w okolicy na sprzedaż to bym ją zaraz zgarnął :D
Wieczny kawaler ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 18:22

Niemieckie dmuchawy tłoczące do zboża . Kiedys znajomy mial taka niemiecka 3kW i po 20 tonach owsa szlag go trafił i kupil polska 7.5kW. 6 ton dmuchała prawie 2 godziny przy czym polska sypie spokojnie 6t na godzine.

Dodaj odpowiedź