kaseton

Wyciąganie pompy hydraulicznej

Polecane posty

kaseton    10

Mam fergusona 168 zdemontowałem górny wałek i wałek wom.i nie wiem czy trzeba rozpoławiać ciągnik a może jest ten dolny wałek rozpoławiany?

 

 

5b49afa61b6b8806gen.jpg

czy ten wałek który zaznaczyłem strzałką co napędza pompę jest rozdzielany czy trzeba rozpołowić traktor żeby wyciągnąć pompe hydrauliczną.

 

jest 2 pompy u góry jest podnośnikowa a na dole jest tłoczkowa

c9ab5da58ae1506egen.jpg

Edytowano przez kaseton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancer527    11

górą nie wyjmiesz tej pompy, trzeba rozjechać ciągnik inaczej nic z tego Tobie nie wyda. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

pompa od podnośnika jest na dole Ta duża a od kipru i multi powera i womu to ta mała zębata. żeby od podnośnika wyjąć to trzeba rozpoławiać bo nie wyjmiesz a i uważaja na tą blachę co trzyma górną pompę bo w środku są tryby i w miejscu gdzie wałek wchodzi w ten co strzałką zaznaczyłeś masz łożysko igiełkowe i trzeba się pogimnastylkować żeby ją wyjąć a i jak byś rozjeżdzał to żeby ta przystawka odjechała ze skrzynią bo nie wyjmiesz jej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Musisz wyciągnąć wałek wom i 2 cm rozjechać skrzynią od mostu, ja lewarkiem opuszczałem i wkładałem śrubę 16 miedzy most a skrzynie, podnosiłem i samo się rozjeżdżało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

Właśnie pompa już jest wyciągnięta. ten wałek co jest zaznaczony strzałką to się wyciąga do przodu( pompę się cofa do tylu i drugi gostek musi wypychać ten wałek w stronę silnika)

Teraz pompę zawiozę do regeneracji i z powrotem będziemy składać tak jak się wyciągało i mam nadzieję, że nie trzeba będzie rozjeżdżać.

Jak pompa będzie po regeneracji to po złożeniu odpisze jak podnosi.

Dzięki za informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

a może akurat da rade bo tak samo jest w ursusach 3512 jeden trzeba rozpoławiać a w 2 wałki sie rozpinają i pompa do góry wychodzi pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

Dzisiaj zawiozłem pompe do regeneracji do mielca i okazało się, że na wałku od pompy te nacięcia to nawet pod lekkim obciążeniem to trybik się ślizgał po tym wałku i nie zazębiał i pompa ma być na jutro zrobiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

witam. Dzisiaj przywiozłem pompę z mielca ale jest taki problem, że jak wymontowałem pompe to wypadł mi taki bolczyk ze śrutem (ten co na zdjęciu 1) i nie wiem gdzie on ma iść. Może ktoś z was wie, to prosze o odpowiedź.

trochę podejrzewam, że może w tej rurce która jest zaznaczona (na 2 zdjęciu) tam w środku jest taki grzybek z nóżką do góry i w środku jest dziura jakby na ten bolczyk, ale nie jestem pewien.

 

 

aeaa697821f1e2cbgen.jpg

fc2bf8e3bbba5552gen.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Jeśli ten bolczyk ma średnicę 5,5 mm i wysokość 20mm to jest tam jego miejsce,


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

Pompa już zmontowana. Ładnie podnosi i podpięty sprzęt już nie opada wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Stasiu84
      Witam mam problem rok temu wymieniłem pompę pompa Nsz-10 do tej pory był spokój pompa cicho pracowała. W tym roku zaczęła gwizdać ,na dużych obrotach wręcz wyje  dodatkowo zaczyna pienić się olej w zbiorniku hydraulicznym, hydraulika nie ma żadnych wycieków olej wymieniany był niedawno wlany taki sam jak był superol cb40 jaka może być przyczyna tego ? wolę spytać zanim zacznę szukać przyczyny sam i rozbierać i sprawdzać  Pozdrawiam 
    • Przez Arasowsky
      Witam! Pomogliście mi już parę razy, więc i tym razem pewnie znajdziecie rozwiązanie mojego problemu. Mam w swoim T25 tura i z tą sekcją jest wszystko ok. Jak podniesie na maksimum to nawet wajha sama odbija do położenia neutralnego. Natomiast z podnośnikiem, czyli drugą sekcją jest taki problem, że od niedawna zauważyłem jak dojdzie podnośnik do samej góry to wyrzuca olej w okolicach pompy.  Ktoś przerabiał taki problem? Co może być tego powodem?
    • Przez lukasztusin123
      Witam.
      Valtra Valmet 8150, gdzie zamontowana jest pompa, która odpowiada za ciśnienie oleju w skrzyni biegów?  Czy ta sama pompa odpowiada za skrzynię biegów, oraz za całą resztę hydrauliki w traktorze? (wspomaganie, podnośnik itd.)
    • Przez arkadian12
      Witam
      Na OLX
      https://www.olx.pl/oferta/pompa-wtryskowa-international-ihc-case-steyr-mccromick-CID757-IDscaBz.html#e922f8c6a6;promoted
      znalazłem takie ogłoszenie. Potrzebuje do mojego case 956xl z91r pompę. Akurat mam nowszy model VE i do niej nie ma części zamiennych (głowicy) tylko na specjalne zamówienie w BOSCHu.  Ta z ogłoszenia jest do wcześniejszego numeru seryjnego typ VA. Widzę, że jest sporo osób oglądających czy ktoś już może kupił tą pompę, jak się sprawuje. Czy lepiej szukać używanej. Mojej nie da się zregenerować.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj