Zaloguj się, aby obserwować  
2jacks

Dziaalnośćrolnicza nie będąc rolnikiem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
2jacks    0

Witam. Jak to jestjeśli prowadzi sie działalność rolniczą jednak nie jest sie rolnikiem(a może sie jest?)...Chodzi konkretnie o hodowlę ślimaków. Jest to działalność rolnicza i nie płaci sie od tego podatków...jednak jednocześnie nie trzeba być rolnikiem i nie wiem za bardzo jak to interpretować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ONA77    13

a nie jest to przypadkiem dział specjalny produkcji rolnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2jacks    0

no właśnie nie jest...hodowla jeży, slimaków, węży i tekich dziwactw nie jest nawet działem specjalnym...Chodzi o to że wszyscy mają szanse na pomoc. Rolnik ma prow, inni mają dotacje z PUP, z innych funduszy...Jednak taka os. jak ja nie ma żadnych. Niby mam ponad Ha, ale nie biorę dotacji, nic nie uprawiam....Jednocześnie taka produkcja nie jest podatkowana i nie jest to prod. gospodarcza...i sam nie wiem jak to wszystko ogarnać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frooger    1

no to jak jestes rolnikiem (masz ponad 1 ha przeliczeniowy) to możesz płody rolne (w tym przypadku ślimaki) sprzedawać bez problemu i działalności. To czyli jesteś rolnikiem na to wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Grandzik
      Witam, mam takie pytanie czy nie będac rolnikiem mogę kupic ziemię? Mam wykrztałcenie rolnicze lecz nie mieszkam w gminie gdzie mam ziemię znaczy nie mam ziemi na sobie. Słyszałem ze mozna uzyskując pozwolenie od ANR. Czy ktoś wie jak to dokładnie wyglada?
    • Przez mtz55
      WITAM ostatnio  słyszałem o sytuacji że rolnik bedacy na rencie na jeden dzień stał sie rolnikiem A nastepnie kupil pole. Po czym w ten sam dzień zostal rencista, akcja mial miejsce w 2015 albo 2016 .Czy to wszystko jest możliwe w tym kraju? 
      Dodam że o płatności sklada inna osoba niezwiązana z nim.. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj