Pawel89pl

Kategoria B+E a traktor z 2 przyczepami

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pawel89pl    43

Witam mam kategorie prawa jazdy b i potrzebuje kategorii żebym legalnie mógł jeździć z dwoma przyczepami i tu pytanie Czy kategoria b+e daje mi taką możlwość czy musze robić kategorie t . W jednym ośrodku dowiedziałem się że moge w drugim że nie policjant też mi nie mógł dokładnie na to odpowiedzieć ,w internecie jest dużo sprzecznym informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid2377    0

Witam mam ten sam problem i z tego co ja się dowiadywałem to mając kat. B+E można jeździć z 2 przyczepami. W ustawie o ruchu drogowym jest mowa o ładowności przyczepy a nie o ich liczbie. Kat, E pozwala ciągać przyczepy powyżej 950kg a o tym ile takich przyczep może być nic nie ma. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz999    0

Przy kategorii B+E możesz ciągnąć 2 przyczepy a ogranicza cię tylko dowód rejestracyjny ciągnika gdzie napisana jest całkowita masa zespołu pojazdów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Burn001    16

ostatnimi czasy też ten temat przerabiałem i owszem można jeździć z dwoma przyczepami ale nieprzekraczającymi o ile dobrze pamiętam 7500 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    43

E to gitara mało który policjant jest na tyle upierdliwy żeby się aż tak czepiać jeżeli można to spoko szybciej idzie zrobić b+e i dodatkowo można lawetę pociągnąć co też może sie przydać ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Analizując przecinki i myślniki w Ustawie o Ruchu Drogowym można dojść do wniosku, że kat. B+E umożliwia jazdę ciągnikiem z przyczepą (przyczepami) bez ograniczeń wagowych (oczywiście max masa zestawu to bodaj 42 t).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

ustawa o kierujących pojazdami, art 6

http://isap.sejm.gov...10300151&type=3

 

 

punkt 12

ciągnik + przyczepa o ......

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

22 m zdaje sie jak nic się nie zmieniło. Tam widziałem pytanie w innym temacie... 18.75 to bedzie długość pojazdu silniowego z 1 przyczepą. Tu masz podane:

http://prawo.legeo.pl/prawo/rozporzadzenie-ministra-infrastruktury-z-dnia-31-grudnia-2002-r-w-sprawie-warunkow-technicznych-pojazdow-oraz-zakresu-ich-niezbednego-wyposazenia/dzial-ii_wymiary-masy-i-naciski-osi-pojazdu/

Jakieś oplaty zaczęły na tej stronie wyskakiwać, a jak z Google wcześniej wchodzilem to nic nie było... Poprostu znajdz Sobie to rozporządzenie i doczytasz

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Spokojnie możesz śmigać na B+E z 2 przyczepami, T już nie długo nie będzię, u mnie nie ma gdzie zrobic bo B+E wszystko poprzejmowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianmmmm    1

kategoria B+E, C+E lub D+E – pojazdem określonym odpowiednio w prawie jazdy kategorii B, C lub D, łącznie z przyczepą (przyczepami), przy czym w zakresie kategorii B+E dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przyczepy nie może przekraczać 3,5 t;

Przepis sprawdzony bo miałem kontorlę i musiałem na szybko robić kat T bo na zestaw Ciągnik+2x przyczepa 12T ta kategoria nie wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To cie oszukali a ty sie dałeś takie życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianmmmm    1

zapraszam do lektury Prawo o ruchu drogowym tam jest jasno i wyraźnie napisane i nie ma żadnego odstępstwa dla rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

C+E daje prawo do poruszania się ciągnikiem z przyczepami.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Posiadając kat B+E nie ma ograniczenia wagowego. Trafiłeś na debili nie policję. Nic nowego.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Pewnie ze racja. Jak może być do 3,5 tony jeśli daje ci prawo do kierowania zespołem pojazdów składających się max z 3. To co można  zapiąć taczki?

Jeśli jest ograniczenie  DMC to jest to w kodeksie napisane, jeśli nie ma na ten temat słowa to ograniczenia nie ma. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Możesz tłumaczyć, wklejać linki, cytować i cudować, a i tak znajdzie się "ekspert", który słyszał na wsi / pod sklepem / od znajomego znajomego którego zna sąsiad / ew. tak jak tu przeczytał do połowy i w dodatku nie to co miał i będzie wiedział lepiej i bedzie siał zamęt, a potem zakładanie coraz to nowszych tematów z jednym i tym samym pytaniem. A wystarczy czytać odpowiednie przepisy, tutaj nawet interpretować nie ma czego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

DZIAŁ IV. KIERUJĄCY 
Rozdział 1. Uprawnienia do kierowania 
Art. 88. 
3. Prawo jazdy: 4. kategorii B+E, C+E, C1+E, D+E lub D1+E - uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami). 

 

 

Kolego pleciesz bzdury. Miałem w Niemczech kilkukrotnie kontrole policyjne, gdy poruszałem się ciągnikiem rolniczym i nie było żadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JumperTomek    9

Rozmawiałem z Panem ze szkoły jazdy i mówił, że b+e nie upoważnia do ciągnięcia przyczep. Jest tak samo jak zwykłe B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

DZIAŁ IV. KIERUJĄCY 

Rozdział 1. Uprawnienia do kierowania 

Art. 88. 

3. Prawo jazdy: 4. kategorii B+E, C+E, C1+E, D+E lub D1+E - uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami). 

 

 

przy czym w zakresie kategorii B+E dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przyczepy nie może przekraczać 3,5 t;

 

O ile mnie pamięć nie myli. W innym przypadku wystarczyłoby zdać B+E i śmigać kirovcem z dwoma 3 osiowymi PTSami lub jakimś JD z dwoma przyczepami gdzie całość ważyłaby 40ton.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś wie czym różnią się te kategorie względem prowadzenia ciągnika? Czy kat B+E uprawnia do jazdy ciągnikiem i dwoma przyczepami o dowolnej ładowności, czy są jakieś ograniczenia. Z góry dziękuję za odpowiedz.
       
    • Przez PrzedstawicielGS
      Witam, Szukam części do traktora Deutz z 1940 roku f2m 315 lub podobne. Ewentualnie mogę kupić cały ciągnik. Jeśli ktoś coś wie lub ma, to polecam się pamięci. 
      tel. 507 79 79 04
      Marek
    • Przez Konrad156
      witam ja mam takie pyatnie czy jak dwa miesiące temu zrobiłem teorie na kat b i jakies dwa tygodnie temu odebrałem prawo jazdy to moge na podstawie tej teorii zdać kat t czy nie bo chciałbym sie zapisać ale nwm jak to dokładnie wygląda
      jaka cena prawa jazdy jest na kat t?
       
    • Przez przemo101112
      Witam.  Mam pytanie odnośnie handlu ciągnikami Z UK. Czy jest ktoś kto się tym zajmuje.?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj