Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sfora psów

110 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 14 luty 2007 - 18:26

Sfora psów kuba daj sobie spokoj,krowa od tego jest zeby ja doic i pozyskiwac mleko,do tego zostala stworzona to jest naturalne,tak samo swinie czy byki ida na mieso by czlowiek mogl jesc.ty zmieniasz temat z psow na zwierzeta hodowlane.wlasnie zwierzeta hodowlane..jak sama nazwa wskazuje "hodowlane" czyli do czegos przeznaczone,potrzebne.pies jako zwierze domowe nie jest nikomu potrzebny bo nie zabijesz go jak swini i nie zjesz (no chyba zes jest psychopata :) )
dlatego nie porownuj swin i krow do psow bo to calkiem inna sprawa ,ja mowilem o zwyczajnym,bezmyslnym biciu psa,co jest przeciwienstwem do wykorzystywania zwierzat hodowlanych przez czlowieka.
Gdyby nie te swinki i inne zwierzaki ludnosc na swiecie by szybko zmalala,bo nie kazdy uwiebia zielenine. :)
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sfora psów Dzisiaj, 19:18
  •  

#42 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 14 luty 2007 - 18:45

Sfora psów [quote name='kuba99' post='20408' date='Feb 14 2007, 16:30 ']gadasz jak nawiedzony ekolog.Jeśli twierdzisz,że zwierzęta mają takie same prawa jak ludzie.Już teraz jako moderator zamknij wszystkie tematy o tuczu drobiu i trzody chlewnej.Przecież te zwierzątka skończą na naszym stole!fe,jak tak można!Możesz też oblewać farbą paniusie z miasta,co noszą naturalne futra.Kto to widział,aby obdzierać ze skóry naszych "braci mniejszych"
A co powiesz o krowach? Podobno niektórzy twierdzą,że samo dojenie krowy to już wyzysk.
Na koniec powiedz,czy Ty już zacząłeś płodzić dzieci?A może czekasz lepszych czasów?A jeśli one nie nadejdZnasz takie powiedzenie,że ktoś zachowuje się jak małpa z brzytwą?to chyba podsumowuje inteligencję najbardziej podobnego do czlowieka zwierzęcia.Inne są jeszcze niżej od ludzi,i nawet nie wiedzą,że istnieja jakieś prawa.
pozdrawiam.tatuś dwojga dzieci,zdrowych i całych.Czego i Tobie życzę.
Kuba[/quote]

Moje prywatne zdanie to jedno, funkcja to inna sprawa.
Wypowiedziałem się jako ja -> Nikita_Bennet :).
A teraz wypowiem się jako MOD - uzyj poprawnie tagów [quote] zebyś to co napisał miało przysłowiowe ręce i nogi i proszę popraw literówki bo ciężko się to czyta.
Co do dzieci - moje 26 latek to trochę mało - do tego trzeba dorosnąć i być swiadomym macierzyństwa - nie lubię jak dzieci wychowują dzieci. Tak chce mieć dzieci jeśli w następnym pytaniu chcesz o to zapytać ale chcę "mieć z kim i gdzie" a nie z byle kim i byle gdzie i niech panstwo (czyt podatnik) martwi się o ich wychowanie/edukacje.

EKOLOGIEM nie jestem - choć i w moim wykształceniu się ten przedmiot przewijal niejednokrotnie to dalej będę twierdził ze mamy jeden świat i należy o niego dbać, także o zwierzęta.
Tak świnka zasługuje na godne zwierzęcia tratkowanie
Tak pies także zasługuje na godne tego stworzenia traktowanie.

W obu przypadkach każde ze zwierząt jest utrzymywane przez człowieka w pewnym celu. Nie powinno też przez tego człowieka cierpieć.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#43 Share kuba99

kuba99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 14 luty 2007 - 19:26

Sfora psów masz rację,Nikita.Powinno być "nadejdą" i jeszcze wykrzyknik.Sorry
mam do Ciebie pytanie.Obejrzałem Twój profil.Piszesz tam "nothern Poland".Może powinno być "northern"?.No wiesz,rzadko bywam na angielskiej wsi,to się pytam.
Zaszło też pewne nieporozumienie.To,że uważam zwierzęta,za niżej od ludzi stojące stworzenia boże,nie znaczy że nimi pogardzam,ani też nie wzywam do pastwienia się nad nimi.
A co do teorii ewolucji Giertycha,to nie słyszałem.Pewnie ją przerabiałeś na swoich zajęciach z ekologii.
no,ale jak mówią Rosjanie: keep smiling.
Kurde,znowu coś pokręciłem.Powinno być"nie pierieżywaj"

kuba daj sobie spokoj,krowa od tego jest zeby ja doic i pozyskiwac mleko,do tego zostala stworzona to jest naturalne,tak samo swinie czy byki ida na mieso by czlowiek mogl jesc.ty zmieniasz temat z psow na zwierzeta hodowlane.wlasnie zwierzeta hodowlane..jak sama nazwa wskazuje "hodowlane" czyli do czegos przeznaczone,potrzebne.pies jako zwierze domowe nie jest nikomu potrzebny bo nie zabijesz go jak swini i nie zjesz (no chyba zes jest psychopata :) )
dlatego nie porownuj swin i krow do psow bo to calkiem inna sprawa ,ja mowilem o zwyczajnym,bezmyslnym biciu psa,co jest przeciwienstwem do wykorzystywania zwierzat hodowlanych przez czlowieka.
Gdyby nie te swinki i inne zwierzaki ludnosc na swiecie by szybko zmalala,bo nie kazdy uwiebia zielenine. :)

Zetor,brachu.OK.Ja to wszystko rozumiem.Tylko Ty też spójrz od czego to się zaczęło.Kasztanka napisała,że atakują ją na publicznej drodze wałęsające sie psy.Bądż konsekwentny-sam mOwisz o psach do-mo-wych.DOMOWYCH.
A problem jest z wa-łę=sa=ją=cy=mi się.I z ich beztroskimi właścicielami.Tak ,bo te psy mają,bądż miały właściciela,który za nie odpowiada.
Często się zdaża,że wypuszcza się psa na noc-niech se pobiega.Nie zawsze wychodzi to na zdrowie,nawet tym psom.
Często strzelają do nich myśliwi.Nieraz wk.....ni sąsiedzi nakarmią faszerowaną kiełbaską.Czasami wpadną pod samochód.
Nie wspominając o chorobach i pasożytach ,których mogą się nabawić od dzikich zwierząt.Ich ofiarą padają też dzikie zwierzęta i ptaki.A przecież one też mają prawo do godnego życia.
przechodzę na odbiór

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share oki39

oki39

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 14 luty 2007 - 20:17

Sfora psów Ja mysle ze jetsemy rolnikami (przynajmniej wiekszosc) ale wszyscy lubimy rolnictwo to mysle ze powinnismy zwierzeta bez wzgledu czy to swinia czy pies traktowac dobrze i jak mamy ze 100 swin to kazda traktowac z osobna i jak najlepiej. :) moze troche to glupie ale ja bym tak kazda traktowal bo koffam zwierzeta. Trudno sa zabijane na mieso no ale jak mowi moj ojciec i poprzednicy poto sa, szkoda tylko tylko ze musza byc transportowane w taki sposob i tak drastycznie zabjane.
Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

#45 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 14 luty 2007 - 20:40

Sfora psów kuba kolego..
mowie nie o psach domowych tylko ogolnie o zwierzetach domowych,zwerzeta domowe jakbys niewiedzial hoduje sie nie na zadne mieso nie na mleko nie na hamburgery nie do pluga...zwierze domowe trzyma sie w domu lub na podworku w budzie jak kto woli np w przypadku psa..zwierze domowe trzymamy dla jaj zeby bylo i takich zwierzat nie zabija sie na mieso,najwyzej wiekszy psiak moze ciagnac kulig z dziecmi hehe :) i tyle jego pracy...
A jesli bys nie wiedzial to nie dzieli sie zwierzat na walesajace sie... :)
tylko na hodowlane,domowe itd..bydlo,konie,trzoda to jest hodowlane,hodujesz je dla jakiegos celu,zwierze pomaga w pracy itd..domowe,np pies,kot,swinka morska,chomik itd...trzyma sie je dla wlasnej satysfakcji,czasem hobby itd..
Psy na wsiach glownie trzyma sie by pilnowaly posesji,czesto ludzie podrzucaja psy na wies bo wiedza ze pies pozostawiony w miescie ma male szanse na przezycie,bedzie szukal jedzenia po smietnikach,a na wsi zawsze ktos go przygarnie bo tam nie robi nikomu roznicy jeden pies wiecej,a w miescie owszem.I nie zawsze jesli powiem "zwierze domowe" chodzi o np psa trzymajacego w domu,zwierze domowe trzyma sie np w przypadku psa jak napisalem wczesniej w budach,koty walesaja sie po dachach itd..
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#46 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 14 luty 2007 - 20:54

Sfora psów

masz rację,Nikita.Powinno być "nadejdą" i jeszcze wykrzyknik.Sorry
mam do Ciebie pytanie.Obejrzałem Twój profil.Piszesz tam "nothern Poland".Może powinno być "northern"?.No wiesz,rzadko bywam na angielskiej wsi,to się pytam.
Zaszło też pewne nieporozumienie.To,że uważam zwierzęta,za niżej od ludzi stojące stworzenia boże,nie znaczy że nimi pogardzam,ani też nie wzywam do pastwienia się nad nimi.
A co do teorii ewolucji Giertycha,to nie słyszałem.Pewnie ją przerabiałeś na swoich zajęciach z ekologii.
no,ale jak mówią Rosjanie: keep smiling.
Kurde,znowu coś pokręciłem.Powinno być"nie pierieżywaj"

Wiesz. Powinno być ale nie jest. Dalej nie wyedytowałeś swego poprzedniego posta a nie jest to trudne.
Co do mego profilu i nie tylko mego konta - powstalo zanim zostałem moderatorem i dzieki za zwrócenie uwagi, ja już poprawiłem byczka w którym zjadłem jedną literkę.
Co do anglii - ty zacząłeś ten wątek o usypianiu psiaków ras niebezpiecznych ;>
Ja Ci mówię jak tam jest naprawdę.
Co do "teorii giertycha" - było o nich głośno w mediach - no cóż ja słucham co mają inni do powiedzenia - szczególnie sprawujący władzę. Nieważne kim są i co mówią.
No i na koniec - cieszę się ze mimo tego, że zjadłem literkę w słowie z mego profilu to i tak wiesz skąd piszę ;> Mi dalej ciężko się czyta Twoje cytowanie bo zlewa się z Twoją wypowiedzią.

@oki39
Masz rację ale tutaj idzie o zrobienie nagonki na zwierzęta i ich właścicieli. Rozumiem - psiak zachowuje się niebezpiecznie, właściciel jest podejrzanym typkiem. Zresztą sam podałem linka do jakiś uregulowań prawnych kilka postów wcześniej. Tylko nie rozumiem tego gdy ktoś sadzi mi się na podwórko z bachorami bez zadzwonienia dzwonkiem i dziwi się że pies biegnie do niego i dzieci są w niebezpieczeństwie a poźniej media rozklepują to jako temat zastępczy dla sytuacji w polityce.

Co do zwierząt - oglądałeś może dziś w polsacie o rolniku co ma 18 "ogonów" i zwierzaki głodują???
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#47 Share kuba99

kuba99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 14 luty 2007 - 21:10

Sfora psów Nikita, z tą >teorią Giertycha< to tylko tak się trochę nabijałem.Jest to tylko fakt medialny.Jeśli jest inaczej to zacytuj i podaj żródła.
ps.Wiesz co to jest "pranie mózgu"

#48 Share oki39

oki39

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 14 luty 2007 - 21:11

Sfora psów Musze sie przyznac ze nie czytalem calego tematu ale macie racje u mnie tez bylo pare sytacji jest tabliczka sasiedzi wiedza ze mam malego groznego kundla ale i tak sie pchaja jeden wujech to az przesadza.

Ps o co chodzi z ta nagonka bo nie rozumie? I nie ogladalem na polsacie dzisiaj.
Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

#49 Share misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 14 luty 2007 - 22:06

Sfora psów czy wydaje sie wam zgodne z sumieniem, ze ktos zabija szwedajace sie po polach psy? w sposob mniej lub bardziej cywylizowany. faktem jest, ze sa grozne, szczegolnie jak poruszja sie zoorganizowana grupa ("przestepcza") i kazdy sie ich boi. czy wy akceptujecie (zaakceptowalibyscie) cos takiego?

#50 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 14 luty 2007 - 22:32

Sfora psów @oki39 - nie ma żadnej nagonki - ktoś odgrzebał temat i rozpoczęła się jakaś rozmowa.
@kubus99 - przecież z giertychem to ironia od samego początku a pisać jego nazwiska nie będę za to jaką krzywdę wyrządził maturzystom

czy wydaje sie wam zgodne z sumieniem, ze ktos zabija szwedajace sie po polach psy? w sposob mniej lub bardziej cywylizowany. faktem jest, ze sa grozne, szczegolnie jak poruszja sie zoorganizowana grupa ("przestepcza") i kazdy sie ich boi. czy wy akceptujecie (zaakceptowalibyscie) cos takiego?

Mam taką watahę u siebie. Codziennie rano przełażą koło mojej posesji i pałętają się po polach mimo, że mają właściciela. Moje psiaki szczekają na tamte i zarazem mnie budzą co ranek.

Nie mam nic przeciwko humanitarnemu pozbywaniu się psiaków które nie mają właściciela lub nie daje się go ustalić.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 14 luty 2007 - 22:39

Sfora psów w tym sek, ze ta ekterminacja byla powodowana z zemsty. te psy zazarly chichua-chua`le (czy jak to sie pisze) sasiada mieszkajacego kilka domow ode mnie. i on potem z widlami biegal po polach i je zdejmowal. to moze nie zbyt humanitarne, ale jestem (bylem) w stanie to zaakceptowac, bo wiem, ze te pieski nie byly grzeczne. co innego jakby to byly jakies tam niewinne "barananki", wtedy to bym sie burzyl, ale w tym przypadku nie.

#52 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 14 luty 2007 - 23:02

Sfora psów a niby czemu wystrzelac? jak jest grozny a ma wlasciciela,to powiedziec wlascicielowi jak to nie pomoze to na paly i ktos sie nim zajmie takim osobnikiem wezma go do schorniska i finito.a jak nie ma wlasciciela to to samo..tyle ze nie po paly a po jakis hycli czy cos..

#53 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 14 luty 2007 - 23:32

Sfora psów

a niby czemu wystrzelac? jak jest grozny a ma wlasciciela,to powiedziec wlascicielowi jak to nie pomoze to na paly i ktos sie nim zajmie takim osobnikiem wezma go do schorniska i finito.a jak nie ma wlasciciela to to samo..tyle ze nie po paly a po jakis hycli czy cos..

Schroniska pękają w szwach i to jest problem.
Ganianie z widłami raczej do humanitarnych nie należy ale zastrzelenie wg mnie tak, bo zwierze nie cierpi. Strzał w głowę i zero bólu (oczywiście w przypadku gdy nie ma właściciela lub zwierzę zostało mu prawnie odebrane).
Zresztą ostatnio mamy problem z tamami na rzece (bobry). Zgłosiliśmy to w starostwie i gość powiedział nam tak. Oficjalnie to jak zacznę to ze 2 miechy zejdzie i sprawa nie ruszy z miejsca, wstańcie rano ........ . Na razie sobie darowaliśmy z bobrami
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#54 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 15 luty 2007 - 00:35

Sfora psów znaczy ze co zalewa wam pola?

#55 Share Radar

Radar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 09 czerwiec 2007 - 21:40

Sfora psów

Witam! Pewnie problem wyda Wam się błahy. Ale dla mnie jest to trudna sytuacja. Otóż- jak to jest z tymi psami gospodarskimi? Czy mogą być spuszczone luzem po wiejskiej drodze? Dzisiaj przechadzając się drogą pomiędzy polami zaatakowała mnie sfora psów. Nadmienię, że droga nie jest prywatna, jest szerokaśna-coś w stylu "ścieżki zdrowia" (tylko że dużej). Nie pierwszy raz mi się taka sytuacja zdarzyła. Bywa, że psy tylko poszczekają, ale bywa też tak, że uczepią się nogawki spodni. Nie ma mowy o tym, żeby powiadomić gospodarza, aby przywołał psy (za daleko; a i psy nie pozwoliłyby się zbliżyć do zagrody-nawet bym nie śmiała tak czynić). Gospodarze nie maja pojęcia o takiej sytuacji. Z trzema małymi szczekusiami jakoś sobie radzę (nie krzywdzę ich!). Ale jak psów jest siedem, w tym trzy duże? Jak sobie radzić w takiej sytuacji? Mnie się wydaje, że psy powinny być zamknięte w zagrodzie. Bardzo proszę o Wasze opinie, komentarze, rady, własne doświadczenia (o ile są). Z góry dziekuję!

psy powinny siedziec w zagrodzie. tak zeby nie atakowaly ludzi. mi sie wydaje ze jak jakis pies wchodzi na twoj terem to mozesz go nawet zastrzelic

#56 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 10 czerwiec 2007 - 10:00

Sfora psów Kasztanka, zadzwoń na policje, że psy sąsiada zaatakowały Ciebie na zwykłej, wiejskiej drodze. Wtedy miałby nauczke i by je trzymał na łańcuchu, a jak nie to nie wiem kup sobie kija bejsbolowego i działaj hehe :D (żart oczywiście). Idź do kolesia poskarż mu się, a jak nie to działaj punkt1. Chociaż sam nie wiem czy w obronie własnej nie możesz ich zastrzelić :D

KS Falubaz

#57 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 17 listopad 2007 - 20:06

Sfora psów moze to bedzie brutlne ale o ile wiem, mozna zabic kazde zwierzę bedace zagrozeniem dla dzikich zwierzat w promieniu wiekszym niz 13m od siedziby czlowieka-gospodarstwa ja bym sie nie zawahal taka watacha moze sie bawic w polownie :lol: zgroza
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#58 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 17 listopad 2007 - 20:09

Sfora psów Ja kupiłem straszaka na psy jak jadę motorem czy samochodem i strzele to już żaden pies nie wyjdzie na drogę

Edytowany przez andrzej2110, 17 listopad 2007 - 21:14.
literówki

«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#59 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 17 listopad 2007 - 20:36

Sfora psów wiem coś na ten temat też mam straszaka i jak jadę to strzelam u nas był taki duży problem bo chodziła dzika pies po polu u były baloty na polu i sie oszczeniła tam i wychował 4 szczeniaki były takie duże ze jak chodziłem po polu to one na mnie warczały wiec poszedłem do znajomego myśliwego i pokazałem mu jej i zabił wszystkie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Kasztanka

Kasztanka

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 237 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 17 listopad 2007 - 23:30

Sfora psów (O! Temat odżył.)

Wiecie- też już radzę sobie z agresywnymi psami- mam takie urządzenie, które emituje dźwięk bardzo dokuczliwy dla psów (jednak nie są to jeszcze infradźwięki). I najważniejsze, że ten sposób odstraszania psów działa! :lol: