Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sfora psów

110 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6297 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 07 grudzień 2006 - 17:00

Sfora psów

to fakt takie psy sa niebezpieczne ale ja mam ogrodzone całe gospodarstwo i wiem nie nigdzie nie mam miesca zeby pies wyszedł sam i dlatego lata sobie luzem...ale w momecie gdy ktos wchodzi do gospodarstwa nie uprzedzajac wąłscieiclei pies mam prawo go ugrysc

dobrze gadasz - chlop na zagrodzie rowny wojewodzie ;)
jesli ma psa to moze sobie latac po jego wlosciach.
ja niestety nie mam calosci ogrodzonej i psiak siedzi w zagrodzie (20x30metrow) jak nikogo nie ma na podworku, ale jak ktos jest to psiak kręci się luzem. zreszta obiecalismy facetowi od ktorego mamy tego psiaka ze na lancuch nigdy nie pojdzie - zreszta to byl jego warunek.

a zapomnialbym - psiak to krzyzowka rotwailrea z wilczurem (wilczur rozwalil klatkę i dorwal sie do suki i caly miot spaskudzil).

-----------------------
szukając info o psiakach rasy siberian i alaskan trafilem na cos takiego. moze kogos zainteresuje:
http://www.pies.pl:8...ndex.php?id=102

pozwolę sobie fragment zacytowac:

Niezależnie, czy są to duże rasowe psy, czy tylko niewielkie mieszańce, mogą wyrządzić krzywdę lub swym zachowaniem przyczynić się do powstania szkody (np. wtargnąć na szosę i spowodować wypadek samochodowy). A zgodnie z art. 77 kodeksu wykroczeń: Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany. Natomiast w dużych aglomeracjach zakres obowiązków nałożonych na właścicieli psów dodatkowo regulują uchwały podejmowane przez rady miast. I tak np. uchwała nr XXXIII/756/2004 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z 8 lipca 2004 roku szczegółowo określa wymagania nałożone na właścicieli psów w stolicy.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sfora psów Dzisiaj, 19:00
  •  

#22 Share misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 02 styczeń 2007 - 22:49

Sfora psów Ja mam psa mieszanca. Jego matka to byla collie (wiecie Lassie) a ojciec takie cos dobemano-charto-wyzlo czarne cos. I piesek nie jest ekstremalnie grozny jak jest poza posesja. Jesli natomiast ktos wejdzie na podworko, to on wtedy dostaje kota (nie do jedzenia, tylko mu odbija) i szczeka jak szalony i wije sie na lancuchu jak dzik. Czasem chodze z nim na spacer po polach i wtedy puszczam go samopas, jak odejdziemy na jakies 300m od zabudowan i jak wracamy, to znowu go biore na zmycz. Za kazdym razem zdarzalo sie, ze biegnac samotnie droga nie byl zainteresowany obwachiwaniem, nie mowiac juz o gryzieniu kogos. Jednym slowem: na swoim gryzie, na wonosci jest jak baranek. Pies marzenie. I sanki ciaga z zaladowanym moim mlodszym bratem. Tylko ja musze biec przy psie, zeby chcial biec :unsure:

#23 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 11:49

Sfora psów Ja ma sobie kundelka który nikogo nie ugryzie ale jak zobaczy kota to juz kot ma małe szanase na przetrwanie

Moje Filmiki

Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 21:48

Sfora psów ja mam 3 psiaki,wszystkie nie większe od kota,2 są w dzień uwiązane,jeden lata sobie cały czas,nikt mi na podwórze nie wejdzie,zaczną szczekać,jak ktoś wchodzi mimo nich to gryzą,ale nie za bramą,a jak sie wyjdzie(wystarczy ustać w drzwiach od domu)krzynie czy gwizdnie i spokój, i to taki że mogą sie z tą osobą bawić.wszystko zależy od wychowania,jak się trochę czasu poświęci psu jak jest mały,i jak podrośnie się codziennie czy co jakiś czas z nim pobawi to się nie trzeba bać,nawet na drogę jak wyjdą to nic nikomu nie robią,tylko fakt faktem że kilka razy oberwały <_< ale tak że wiedziały za co, i wiecej problemu nie było. Ale podstawa to nie olewać psa jak podrośnie. Gdy się je olewa to nie będą się słuchać jak powinny.Brak na niego zwracać uwage jak widzimy że się przed nami popisuje,chociaż go pogłaskać

ps:z kotami to one razem z jednej miski jedząB)))

#25 Share MARTINUS

MARTINUS

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 22:14

Sfora psów Hej! U mnie też są psy, ale na podwórku i jak sie idzie drogami to też nie wybiegają i na szczęście się nie rzucają. Są takie wioski, że jak jedziesz przez nie motorem, a już najgorsze rowerem, to biegnie całe stado, z każdej bramy wyskakują i się rzucają, kiedyś jak jechaliśmy z kuzynem to jeden chwycił go za nogawkę, tam to trzeba gazować, bo inaczej dogonią. <_<
-URSUS- C-330 moje serce dopieści ;-)))

#26 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 21 styczeń 2007 - 10:26

Sfora psów one atakują nawet ciągniki,kiedyś jechałemz tatą do sąsiedniej wsi,wyleciały psy i jeden jak cielak wielki wbił się w koło,z tego co wiem teraz już nie wybiega,bo go trochę poturbowało itd. ale tak się wbił,że aż kapcia złapaliśmy

#27 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 13 luty 2007 - 17:29

Sfora psów no u mojego wuja jest 9 psow w tym dwa bardzo wielkie i do niedawna jeszcze laatły luzem ale tylko szczekały na ludzi i samochody i nikogo nie pogryzły i juz wszyscy sie przyzwyczaili do latajacych burkow.Ale bylo w tej psiej bandzie pare takich chojraków ze jak jechal samochód to one przy samym kole biegły rowno z autem i wujas postanowił zrobic ogorodzenie.Kiedys w taki sposob zginał u niego jeden pies.Ale wtedy nie było czasu robic zagrody.No ale juz jest i nikt nie boi sie ze jakis burek wpadnie pod koła czy kogos pogryzie. :huh:
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#28 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 13 luty 2007 - 18:07

Sfora psów Mój tata mi opowiadał ze jak był mały to mieli psa który biegł miedzy dwoma koniami. Tylko gdy tata kupił ciagnik to pies zgłupiał i go rozjechali :huh:

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#29 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 13 luty 2007 - 18:13

Sfora psów a na jaką chorobę może cierpieć mój pies jeśli nie da sie wogóle pogłaskać tylko jak go spuszczę z łańcucha albo jak sam się urwie to by mnie tylko ujadał... :huh: irytuje mnie to :(
albo jeszcze lepiej... merda ogonem jak wołam na niego "kretyn"
all rights reserved

#30 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 13 luty 2007 - 19:26

Sfora psów a ja mam problem ze sforą bezpańskich KOTÓW. może to się wyda śmieszne ale dla mnie to jest poważny problem. całe to stadko upodobało sobie moje bele sianokiszonki, skaczą po nich i sporo bel jest porozrywanych, a później wiadomo-pleśń i trzeba .sporo odrzucać. może są jakieś środki żeby je odstraszyć, takie jak np. zapach wilka do odstraszania dzików

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 13 luty 2007 - 19:30

Sfora psów Ja miałem ten sam problem tylko ze z lisami i nakryłem baloty starymi kocami i plandekami i po kłopocie :huh:

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#32 Share kuba99

kuba99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 13 luty 2007 - 20:04

Sfora psów przed chwilą na Onecie przeczytałem,jak dwa mieszańce które "do tej pory nikogo nie ugryzły" poszarpały ciężko 5-cio letnie dziecko na placu zabaw.

#33 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 13 luty 2007 - 21:22

Sfora psów słuchaj kazdy pies moze ugrysc nawet najmilszy,ale pies nie ugryzie ci bez powodu...no chyba ze wscieklizne lub inna chorobe ale jak jest zdrowy to moze ugryzc tylko przez rozdraznienie lub moze to byc jeszcze jego wrodzona wada,czyli od urodzenia jest agresywny co sie zdarza tylko w niektórych rasach.Jesli nie bijemy psa nie zastraszamy go to on odplaci sie przyjacielstwem i wiernoscia..wiem sam po sobie.
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#34 Share szczupak

szczupak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 14 luty 2007 - 08:00

Sfora psów mimo wszystko jak dobrze traktujesz psa to może mu coś odbić. To jest natura... mocno wkurzają mnie przypadki jak pies do pasa lata na po podwórku a właściciel "on nie ugryzie" - no może jego nie :angry:
,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

#35 Share kuba99

kuba99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 14 luty 2007 - 09:27

Sfora psów

słuchaj kazdy pies moze ugrysc nawet najmilszy,ale pies nie ugryzie ci bez powodu...no chyba ze wscieklizne lub inna chorobe ale jak jest zdrowy to moze ugryzc tylko przez rozdraznienie lub moze to byc jeszcze jego wrodzona wada,czyli od urodzenia jest agresywny co sie zdarza tylko w niektórych rasach.Jesli nie bijemy psa nie zastraszamy go to on odplaci sie przyjacielstwem i wiernoscia..wiem sam po sobie.

rozumiem,że to wykład o psiej naturze dla rodziców tego pogryzionego dziecka?

#36 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 14 luty 2007 - 14:22

Sfora psów nie to było do ciebie bo piszesz ze pies kogos zaatakował a nie znasz szczegołow zdarzenia..skad wiesz jaki był powod ataku psa??,nie był to wykład tylko powiedziałem jak jest,zwierze tez ma swoje prawa,dajac przykład ty bijesz psa i nic ci w tym nie przeszkodzi to i on moze sie bronic ,taka natura i nic nie poradzisz.Moze dziecko rozdraznilo w jakis sposob psa i ten zaatakowal.Najlepiej zwalic cala wine na psa,bo przeciez nie oskarza 5 latka o rozdraznienie psa :)

#37 Share kuba99

kuba99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 14 luty 2007 - 15:32

Sfora psów

nie to było do ciebie bo piszesz ze pies kogos zaatakował a nie znasz szczegołow zdarzenia..skad wiesz jaki był powod ataku psa??,nie był to wykład tylko powiedziałem jak jest,zwierze tez ma swoje prawa,dajac przykład ty bijesz psa i nic ci w tym nie przeszkodzi to i on moze sie bronic ,taka natura i nic nie poradzisz.

ja jednak uważam,że człowiek ma większe prawo do życia jak zwierzę.A co do pogryzionego dziecka,to bawiło się na PLACU ZABAW.Psy uciekły z zagrody niestety, rolnika.Oczywiście,były tłumaczenia,że pierwszy raz,że takie łagodne,itd.Ale,czy słyszałeś,żeby właściciel psa,który kogoś pogryzł,mówił inaczej.
Dzisiaj można było przeczytać,że w jakimś hrabstwie na płn. Angli zarządzono uśpienie wszystkich!psów ras uznanych za niebezpieczne i ich mieszańców.Powód-rozszarpanie na śmierć 5-cio letniego dziecka.Co Ty na to.
Na problem psów mam być może bardziej surowy pogląd niż większość z Was.Może dlatego,że mam małe dzieci,które też są narazone na spotkanie z pieskiem,"który nikogo jeszcze nie ugryzł".

#38 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6297 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 14 luty 2007 - 16:03

Sfora psów

mimo wszystko jak dobrze traktujesz psa to może mu coś odbić. To jest natura... mocno wkurzają mnie przypadki jak pies do pasa lata na po podwórku a właściciel "on nie ugryzie" - no może jego nie :angry:

Z kobietami jest podobnie ;>

nie to było do ciebie bo piszesz ze pies kogos zaatakował a nie znasz szczegołow zdarzenia..skad wiesz jaki był powod ataku psa??.........

Cóż. Jak ktos jest ze wsi to wie co to pies a miastowemu nie wytlumaczysz.
Media rozdmuchują takie sprawy a wynika to przeważnie z tego, że w zarządzie miasta siedzi parę "panienek" co się boją psów lub mają sąsiada z fajnym psiakiem ale się go boją (psa).
Ogólnie żadne zwierze nie zaatakuje jeśli czuje się bezpieczne - pogadajcie z kimś kto o tym ma pojęcie - np z myśliwym/łowczym.

@kuba99
Nie porównuj Anglii do nas - wyrwałeś zdanie z kontekstu i tyle. Po pierwsze jest to chory mentalnie kraj po drugie chciałbym aby każdy psiak w pl miał tak dobrze jak w Anglii. Byłeś tam??? Rozmawiałeś z ludzmi z wiosek?? Widziałeś jak podchodzą do psów?? Jeśli nie to nie gdybaj.

Co do dzieci - wiedziałeś w jakim świecie będą żyły gdy je płodziłeś - chcesz je chronić przed wszystkim???
Tylko nie zrób z nich maminsynków. Lepiej zacznij ich uczyć jak należy postępować w kontaktach ze zwierzętami.
Sorki ale gadanie ze spokojny pies pogryzł dzieciaka mnie nie dziwi jak pies wisi na łańcuchu a dzieciak stojąc poza zasięgiem łańcucha wtyka psu do nosa patyki - czemu o tym p********e media nie mowią?? Dzieje się to codziennie. No i jak się pies zerwie lub dzieciak wlezie w zasięg łańcucha to nie dziwię się że pies atakuje dzieciaka. Pomyśl, że ty wisisz na łańcuchu a ktoś wtyka Ci patyki do nosa....

A i żeby było jasne jeśli idzie o moje zdanie - zwierzęciu daję równe prawo do życia co człowiekowi - one były przed nami (no chyba, że jesteś fanem giertychowej teorii ewolucji). Tak, to my nad nimi panujemy ale nie znaczy że nie jesteśmy im czegoś winni.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#39 Share kuba99

kuba99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 14 luty 2007 - 16:30

Sfora psów A i żeby było jasne jeśli idzie o moje zdanie - zwierzęciu daję równe prawo do życia co człowiekowi - one były przed nami (no chyba, że jesteś fanem giertychowej teorii ewolucji). Tak, to my nad nimi panujemy ale nie znaczy że nie jesteśmy im czegoś winni.
[/quote]
gadasz jak nawiedzony ekolog.Jeśli twierdzisz,że zwierzęta mają takie same prawa jak ludzie.Już teraz jako moderator zamknij wszystkie tematy o tuczu drobiu i trzody chlewnej.Przecież te zwierzątka skończą na naszym stole!fe,jak tak można!Możesz też oblewać farbą paniusie z miasta,co noszą naturalne futra.Kto to widział,aby obdzierać ze skóry naszych "braci mniejszych"
A co powiesz o krowach? Podobno niektórzy twierdzą,że samo dojenie krowy to już wyzysk.
Na koniec powiedz,czy Ty już zacząłeś płodzić dzieci?A może czekasz lepszych czasów?A jeśli one nie nadejdZnasz takie powiedzenie,że ktoś zachowuje się jak małpa z brzytwą?to chyba podsumowuje inteligencję najbardziej podobnego do czlowieka zwierzęcia.Inne są jeszcze niżej od ludzi,i nawet nie wiedzą,że istnieja jakieś prawa.
pozdrawiam.tatuś dwojga dzieci,zdrowych i całych.Czego i Tobie życzę.
Kuba

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share oki39

oki39

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 14 luty 2007 - 16:55

Sfora psów Jezeli juz zeszliscie do tego tematu to dam wam pewien link do filmiku o zwierzetach. Moze niektorych do myslenie pociagnie i zmienia zdanie ze zwierzeta sa tylko do "jedzenia" co prawda to prawda lubie jesc mieso ale nie wiedzialem ze w taki sposob ono jest robione. Przemyslcie czy chcecie ogladnac ten film. Dla niektorych moze byc drastyczny http://www.smog.pl/w...wanie_zwierzat/
http://www.smog.pl/w...na_to_pozwolil/
Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.