samex69

Dostęp do broni palnej .

Polecane posty

AlaCapone    5015

Państwo nie może pozbawiać Cię obrony lecz raczej zapewnić Ci możliwość posiadania "narzędzia" do obrony swojej rodziny.

Ten "zły" zdobędzie ją zawsze. Nam odebrano taką możliwość prawnie, choć moralnie nie.

 

Na ten temat jest napisane w Encyklice "Evangelium Vitae", przez papieża św. Jana Pawła II w 1995 roku.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No dobra . No ale jeśli ja uważam że do mojej obrony jest potrzebna co najmniej jakaś haubica , bądź czołg , to czy państwo powinno mi na to pozwolić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Nawet najlepsza broń nie gwarantuje skutecznej obrony, ale wyrywanie jej z naszych rąk jest niedopuszczalne.

Pozbawianie obywateli obrony może być skazaniem ich na śmierć lub kalectwo.

Zawsze liczy się inteligencja, potem dopiero broń.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROU47    0

Cześć! słyszałem ze ma się zmienić prawo odnośnie wejścia na posesje!?

chodzi o to ze złodziej w tej chwili wie ze jak wejdzie ci na podwórko to ty nie masz prawa zrobić mu żadnej krzywdy.

Czy ktoś coś wie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Napisz, czym do tej pory mogłeś się bronić?

Co wiesz o wyrokach wobec obywateli chcących wypędzić ze swojej posesji napastnika? Jak bronił się w Sądzie napastnik? Jak było to interpretowane przez Sąd? Dlaczego skazywano właściciela?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Skazywano właściciela (ofiarę) napaści za przekroczenie granic samoobrony koniecznej. Z ofiary robiono przestępce i odwrotnie. W tym wypadku masz rację, ale czy naprawdę broń jest konieczna? Czy napewno każdy powinien mieć do niej dostęp? Nie wiem czy to dobre rozwiązanie. Może więcej policji na ulicach i więcej respektu dla niej, wystarczy żeby żyło nam się bezpieczeniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Tu nie chodzi o to, że jest konieczna, ale zabranie prawa do obrony!

Nikt nie może narzucać Ci kupienia broni. Masz wybór. Możesz kupić, ale nie musisz - a to bagatelna różnica.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

a ile w waszej okolicy bylo ostatnio napadow z bronia w reku ???? ilu ludzi bylo okradzionych w czasie ich obecnosci w domu ???

statystyki policyjne sa bezlitosne-99 % procent przestepcow jest madrzejsza od wiekszosci z was i nie bawi sie w "mokra robote' po co im
niepotrzebne klopoty,
boicie sie czegos czego nie ma , dopiero powszechny dostep do broni stwarza niebezpieczenstwo. w trakcie kontroli policyjnej siegasz do
kieszeni po dokumenty-w usa masz ogromna szanse ze juz nie zyjesz a w polsce policjant czeka co wyciagniesz bo szansa ze masz tam spluwe
jest praktycznie zerowa.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Nie obchodzi mnie ile osób zostało okradzionych, ilu zabitych podczas napadu, ile córek zostało zgwałconych, czy synów zabitych.

Mnie obchodzi tylko jedno, że moje dzieci i żona żyją a napastnik już nie i następnym razem nie wejdzie.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

@al
Chodziło mi o zapis o obronie, nie o dostęp do broni palnej.
Więc co się zmieniło względem obowiązujących zapisów?
Czym mogłem się bronić? Czym chciałem. Jak chcesz broni, to zrób sobie pozwolenie i miej broń.
Wybacz, ale ja na co dzień pracuje z bronia i jestem zdecydowanie na nie, jeśli chodzi o dostęp do broni dla wszystkich.
Walther czy Glock kosztuje w granicach 2-3tys zł nowy. Stac na niego byłoby prawie każdego. O używanym już nie mówię. Jak przytaczane są przykłady USA, to może też by było trzeba wspomniec, że tam jednak broń to część ich kultury. U nas tak nie jest.
@jacus
Wiesz jakie jest prawo użycia broni? Broń boże zgubić i broń boże użyć.
Gdyby u nas policjant strzelił do kolesia sięgającego do kieszeni, a okazałoby się że ten jednak nie miał broni, to by go "powieźli". W takiej sytuacji to on byłby tym złym bo strzelił do kolesia. Tu można by pomyśleć nad przepisami.
Widzę, że ty al taki szeryf jesteś. Ciekawe czy szybciej byś robił krzywdę napastnikowi czy sobie i swoim bliskim. Ja poza pracą nie noszę broni i czuję się bezpiecznie na ulicy i w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A czy jadąc samochodem zostawiasz gaśnicę w garażu uspokojony faktem że masz tel przy sobie i zadzwonisz po straż pożarną ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

Nie obchodzi mnie ile osób zostało okradzionych, ilu zabitych podczas napadu, ile córek zostało zgwałconych, czy synów zabitych.

Mnie obchodzi tylko jedno, że moje dzieci i żona żyją a napastnik już nie i następnym razem nie wejdzie.

W przypadku posiadania broni w domu dochodzi Ci jeszcze jeden, dotąd niedostępny sposób popełnienia samobójstwa. A nie daj Boże przez kogoś z bliskich. Przejaskrawiłem ale życie pisze co dzień nowe scenariusze.

A z karą śmierci to jak u Ciebie. Przydała by się czy nie? Bo w momencie pociągnięcia za język spustowy już wykonujesz wydany wyrok.  

A gdzie nauczanie Kościoła Katolickiego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

Gaśnica w aucie jest wymagana przepisami prawa i twoje poczucie bezpieczeństwa nie ma tu nic do rzeczy, bo jesteś zobowiązany ją mieć.
A w razie pożaru i tak za wiele nią nie nawojujesz, chyba że coś delikatnego tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo69    43

Gaśnica w aucie jest wymagana przepisami prawa i twoje poczucie bezpieczeństwa nie ma tu nic do rzeczy, bo jesteś zobowiązany ją mieć.

A w razie pożaru i tak za wiele nią nie nawojujesz, chyba że coś delikatnego tylko.

 

Tutaj się zgadzamy.

Edytowano przez Arturo69

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

Ok, to jeszcze raz-czym to się różni od obowiązujących przepisów?
„odpierając zamach, polegający na wdarciu się do mieszkania, lokalu, domu albo przylegającego do nich ogrodzonego terenu lub odpierając zamach, poprzedzony wdarciem się do tych miejsc, chyba że przekroczenie granic obrony koniecznej było rażące”.

Ok, a tu obowiązujące.
Art. 25.
§ 1. Nie popełnia przestępstwa, kto w obronie koniecznej odpiera bezpośredni, bezprawny zamach na jakiekolwiek dobro chronione prawem.

§ 2. W razie przekroczenia granic obrony koniecznej, w szczególności gdy sprawca zastosował sposób obrony niewspółmierny do niebezpieczeństwa zamachu, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia.

§ 3. Nie podlega karze, kto przekracza granice obrony koniecznej pod wpływem strachu lub wzburzenia usprawiedliwionych okolicznościami zamachu.

§ 4. Osoba, która w obronie koniecznej odpiera zamach na jakiekolwiek cudze dobro chronione prawem, chroniąc bezpieczeństwo lub porządek publiczny, korzysta z ochrony prawnej przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych.

Poważnie wy tu widzicie jakaś zasadnicza zmianę?

Na bieżąco nie jestem, co do wyroków. Co mi się kołacze po głowie to sprawa chłopaka, który atakujących gonił i dźgał nożem i niby jakieś długi za narkotyki tam były wmieszane? Ale jak mowie, co przyznaje, nie jestem na bieżąco.

Co do "broni" to jak ktoś ci wpadał na mieszkanie z niebezpiecznym narzędziem, to nie mogłeś się posłużyć np nożem, żeby go odpędzić? Teraz nie zauwazylem, żeby w przytoczonym przepisie był zapis o jakimś całkowitym wyłączeniu winy. Na końcu masz słówko "rażące". Powiedz mi jak to będzie interpretowane? Jak koleś ci wpadnie z gołymi rękoma a ty go zastrzelisz, to sądzisz że to nie będzie zdaniem sądu rażące? Przecież broniłeś rodziny.

A tak już całkiem na marginesie-gdzie wy mieszkacie, że wdzierają się tam do was do domów i mordują i gwałca? Podrzucił by ktoś statystyki z takimi zdarzeniami?

Dobrze, że chociaż w kwestii gaśnic samochodowych może panować zgoda-budujace :)
@arturo
Czemu edytowales

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja kiedyś ugasiłem pożar instalacji pod maską właśnie małą samochodową gaśnicą, także pomogła mi. Straż przyjechała by za 5 min i co? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

No to brawo Ty. Refleks Cię uratował i przestrzeganie przepisów odnośnie wymaganego wyposażenia auta i co to wnosi do kwestii broni? Czy tylko taka luźna analogia o zażegnaniu niebezpieczeństwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderXY    42

Oczywiście warunki ograniczenia do ustalenia, czyli, niekaralność, odbyte szkolenia, pozytywna opinia, wiek, itd


Być Polakiem to powód do dumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

O tyle to będzie trudne, że wbrew obiegowej opinii to nie broń zabija, tylko jej użytkownicy-ludzie, Natomiast przy lawinowym wzroście chorób cywilizacyjnych, w tym szczególnie związanych z psychiką sito zawsze może okazać się za słabe. Już może idźmy faktycznie w stronę przeszkolenia typu WOT, niż optymistycznemu rozdawnictwu zezwoleń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

mi tez sie ciagnik palil pod garazem-wyciaglem gasnice z samochodu-ale jest obowiazek posiadania ale nie ma przegladu, ktory z was ma
wazny przeglad ??? na szczescie mialem jakies stare szmaty i zadusilem, teraz mam wszystkie z przegladem.....

wiec wam sie wydaje ze wyciagniecie bron i bedziecie strzelac do bandytow- bedziecie trenowac na strzelnicy ?? bedziecie robic przeglad
i konserwacje broni, wymieniac co kilka lat naboje ??
a treningi w zabijaniu ???? ile w zyciu zajebaliscie zywych stworzen-zabil ktos z was kure ?? krolika???? swinie??? krowe??? koze???
jak sie konie zabija to nie wiem bo nigdy ich nie zabijalem. a czlowieka to tak sobie zastrzelicie ???
co powiecie bandycie zeby stal spokojnie bo bedziecie strzelac ??? albo niech poczeka az sie dobrze obudzicie, wypijecie kawke na pobudzenie
a potem wyciagniecie pistolet z sejfu i go zastrzelicie.
wam nie potrzeba broni tylko mlotek zeby sie walnac w glowe-tylko lekko bo pewnie na widok krwi mdlejecie


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

No przecież każdy będzie nosił przy sobie. Miami vice nie oglądałeś, czy tam pitbulla. Nie wiesz jak to się robi? No chyba, że im się wydaje że jak na filmach usłyszą włam, wstaną, wyciągną broń, wyjdą, a potem z biodra strzela, albo jedną ręką na bok broń przechylona, a jakby uciekał ktoś to z 20paru m bez celowania załatwia chlopa. Samo trafienie będzie wyzwaniem nie lada(dlatego pisał o tym, komu pierwszemu zrobi się krzywdę, czy aby napewno napastnikowi) chyba że liczą na działanie prewencyjne, że ktoś zobaczy broń i od razu się podda, albo ucieknie i nie będą musieli używać. A już pomijając sama, powiedzmy, technikę, to druga sprawa, że chyba też się ludzie filmów naogladali i im się wydaje, że strzelenie do człowieka to jak muchę łapka zabić. Wiadomo stan zagrożenia najbliższych, człowiek pobudzony, wszystko zrobi żeby ich obronić, oczywistą sprawą. Tylko ile osób w takiej sytuacji będzie w stanie oddać celny strzał. A ilu poniesie fantazja?palec drgnie na spuście?
Z bronią trzeba się obyc, trenować, dużo, bardzo dużo.
A co będzie jak włamywacz będzie miał też broń, przecież dostęp do niej będzie łatwiejszy. Jak myślicie, jak ktoś.przyszedl tylko na włam, a wy wykmiecie broń, jak to się może skończyć? wracając jeszcze - gdzie wy mieszkacie? Tak na poważnie ile przypadków w waszej okolicy było, gdzie ktoś włamał się do domu i kogoś zabił/zgwałcił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

Nie obchodzi mnie ile osób zostało okradzionych, ilu zabitych podczas napadu, ile córek zostało zgwałconych, czy synów zabitych.

Mnie obchodzi tylko jedno, że moje dzieci i żona żyją a napastnik już nie i następnym razem nie wejdzie.

Wiesz problem polega na tym ze obecnie 90 procent ciężkich przestępstw popełnianych jest w rodziniei i wśród znajomych. I to zarówno gwałtów jak i morderstw. Więc powiedz mi czy takiej patologii pomoże dostęp do broni? Rozumiem że ojciec po zgwałceniu własnej córki będzie się czuł bezpieczniej , jak policja go będzie za to ścigać. Tylko czy policji będzie się chciało ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj