Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dostęp do broni palnej .

494 odpowiedzi na ten temat

#321 Share Artek84

Artek84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 29 kwiecień 2016 - 14:49

Dostęp do broni palnej .

Znaczy ONR , dresiarze itp.??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dostęp do broni palnej . Dzisiaj, 19:19
  •  

#322 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 29 kwiecień 2016 - 14:50

Dostęp do broni palnej .

A to Wy się zdecydujcie wreszcie czy chcecie obezwładnić tego który wlazł Wam do chałupy, czy tylko ostrzeliwać go z okna gdy łazi po podwórku.

#323 Share Artek84

Artek84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 29 kwiecień 2016 - 14:54

Dostęp do broni palnej .

Wy to znaczy ???

#324 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 29 kwiecień 2016 - 14:56

Dostęp do broni palnej .

Wy= ddddddddd oraz Artek84

#325 Share Artek84

Artek84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 29 kwiecień 2016 - 15:05

Dostęp do broni palnej .

A czy ja napisałem ze ja chce broń ??? bo z tego co wiem to nie , a to ze chce żeby ludzie mieli do niej dostęp jak będą chcieli to nie znaczy ze ja chce mieć broń.Więc proszę czytać ze zrozumieniem bo to podstawa konwersacji żeby  nie było niedomówień .

#326 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 29 kwiecień 2016 - 21:10

Dostęp do broni palnej .

Temat troche rozgrzany ,więc napisze tak ,nieważne kto broń posiada to juz nie nam oceniac i jak ja wykorzysta ,moze mieć każdy ,a uzywac jej z głowa ,wszystko zalezy od osoby ,czy chcesz przestraszyć oprawce tylko ja pokazując czy uzyc niekiedy bezsęsownie dla szpanu  ,także rozsądek to podstawa a jak chcesz komuś krzywde zrobić to nawet kamień wystarczy 

#327 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 kwiecień 2016 - 06:06

Dostęp do broni palnej .

Dzisiaj dla osób które lubią broń i strzelanie nie ma problemu by zezwolenie i broń posiadać. Co innego ci od szpanu i ci, którzy pozwolenia by nie dostali z względu na powiedzmy ogólnie stan zdrowia umysłowego. U nas sporo osób nie powinno dostać prawa jazdy a co dopiero, żeby kupowali broń bez pozwolenia.

Z drugiej strony zakładając, że każdy Polak miał by nie ograniczony dostęp do broni. To złodziej nie szedł by do nas z siekierą tylko też ze spluwą. Z tym, że miał by lepszą i był by bardziej pozbawiony skrupułów, żeby tej broni użyć. Zanim zwykły zjadacz chleba zastanowił by się czy ma strzelić do człowieka. bandyta wpakował by mu kulkę między oczy. Znaczne uzbrojenie obywateli spowodowało by znaczną radykalizację i uzbrojenie przestępców.

Jeśli jednak bandyta w czasach, gdy wszyscy mają broń szedł by do was z siekiera lub kijem. A wy byście go zastrzelili to paka murowana. Narzędzie obrony nie współmierne do zagrożenia.

No i na koniec uważam, że ten temat nic nie daje a dyskusja jest bez sensu. Zniesienie zezwoleń na broń jest w Polsce nie realne. Nawet PiS tego nie chce. A osobyc chcące i lubiące strzelać i nadające się do tego. Mogą miec pozwolenie i broń bez problemu.

#328 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 30 kwiecień 2016 - 07:10

Dostęp do broni palnej .

A co ma do tego PIS, za kilka lat nie będzie miało nic do powiedzenia, a prawo jest prawem. I nie ważne czy ktoś lubi postrzelać czy nie, ważne żeby mógł posiadać w domu coś czym może się bronić nawet w sytuacji gdy napastnik ma broń palną.

A teraz fakty:

Obrona konieczna nie jest “rycerskim pojedynkiem”. Odpierającemu zamach wolno użyć wszelkich dostępnych środków, które są potrzebne do jego odparcia.

Art. 25. § 1. Nie popełnia przestępstwa, kto w obronie koniecznej odpiera bezpośredni, bezprawny zamach na jakiekolwiek dobro chronione prawem.

Wyroki sądów:

(...) działanie obronne sprawcy działającego w obronie koniecznej przekraczać musi swą intensywnością intensywność zamachu, by było ono skuteczne".

(…),,Nie można nikomu odmówić prawa do tego, by trzymał napastnika na odległość za pomocą takiego przedmiotu, jaki się nadarzy, choćby napastnik atakował gołymi rękami. Napadnięty bowiem nie ma obowiązku wdawać się w bijatykę z napastnikiem i narażać się na ciosy po to, by podjętej przez siebie obronie przed bezpośrednim bezprawnym zamachem nadać formę wyrównanego pojedynku"

(…)działanie obronne sprawcy działającego w obronie koniecznej przekraczać musi swą intensywnością intensywność zamachu, by było ono skuteczne".

(…) instytucja obrony koniecznej pozwala na użycie każdego niezbędnego środka obrony w celu odparcia bezpośredniego i bezprawnego zamachu na życie lub zdrowie, zaś rodzaj użytego narzędzia nie może przesądzać o przekroczeniu tej obrony, jeżeli odpierający zamach nie rozporządzał innym, mniej niebezpiecznym narzędziem"

§ 2. W razie przekroczenia granic obrony koniecznej, w szczególności gdy sprawca zastosował sposób obrony niewspółmierny do niebezpieczeństwa zamachu, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia.

§ 3. Nie podlega karze, kto przekracza granice obrony koniecznej pod wpływem strachu lub wzburzenia usprawiedliwionych okolicznościami zamachu.

§ 4. Osoba, która w obronie koniecznej odpiera zamach na jakiekolwiek cudze dobro chronione prawem, chroniąc bezpieczeństwo lub porządek publiczny, korzysta z ochrony prawnej przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych.

§ 5. Przepisu § 4 nie stosuje się, jeżeli czyn sprawcy zamachu skierowany przeciwko osobie odpierającej zamach godzi wyłącznie w cześć lub godność tej osoby.

Art. 423 Kto działa w obronie koniecznej, odpierając bezpośredni i bezprawny zamach na jakiekolwiek dobro własne lub innej osoby, ten nie jest odpowiedzialny za szkodę wyrządzoną napastnikowi.

#329 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 30 kwiecień 2016 - 08:17

Dostęp do broni palnej .

@niebieski przeczytaj to tym którzy w te literki uwierzyli i uszkodzili w ten czy inny sposób bandziora nierzadko uzbrojonego po zęby, a ciąganych przez policje, prokuraturę, sądy. Pierwszy lepszy przykład właściciel stawów pod Gorzowem odstrzelił uzbrojonego gnoja podczas złodziejstwa, przez 6 lat traktowany jak bandzior.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#330 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 30 kwiecień 2016 - 09:00

Dostęp do broni palnej .

Przestępca z definicji nie przestrzega prawa - więc broń zdobędzie nielegalnie . A uczciwy przestrzegający prawa i chcący bronić własny dom człowiek musi pozwolenie na broń uzyskać . Widzę dużą różnicę w tym czy mam prawo do posiadania broni  , a tym gdy mi pozwalają  ową broń posiadać .

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 kwiecień 2016 - 09:47

Dostęp do broni palnej .

PiS ma tutaj to do rzeczy, że oni jako partia prawicowa powinni być bardziej za powszechnym dostępem do broni itd. Jednak nie są. Więc jak przestaną rządzić za kilka lat. A pewnie przestaną bo każda partia się zużywa rządzeniem. To chyba nie sądzicie, że Nowoczesna czy PO zniesie konieczność ubiegania się o pozwolenie na broń. Nic tutaj się nie zmieni. Tym bardziej, że dzisiaj każdy może mieć w domu te broń. Trzeba tylko dostać pozwolenie. Ale ludzie chcący je dostają. Nie wymaga to jakiegoś zachodu.

#332 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 30 kwiecień 2016 - 10:53

Dostęp do broni palnej .

Hehehe  PIS to partia prawicowa? To mnie rozbawiłeś z rana Niby co PIS ma wspólnego z prawicą?

#333 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 30 kwiecień 2016 - 10:53

Dostęp do broni palnej .

Jak Ci pozwolą to możesz taką broń posiadać. To cały sens. Dopóki rynek będzie wąski, łatwiej będzie monitorować podaż broni na rynku nielegalnym. Ludzie prowadzący legalną  sprzedaż broni to przede wszystkim byli mundurowi. Im łatwiej zapobiegać podchodom choćby terrorystów bo zapala się światełko ostrzegawcze.

#334 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 30 kwiecień 2016 - 10:54

Dostęp do broni palnej .

No nie zniesie bo przestępcy stanowią prawo dla siebie a nie dla obywateli B) :P  :P 

#335 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisany 30 kwiecień 2016 - 11:00

Dostęp do broni palnej .

@hubertuss Zezwolenie dostaniesz tylko na broń myśliwską jeżeli należysz do koła, ale na krótką już nie. Nie pisz głupot że każdy kto chce mieć broń w domu dostanie pozwolenie, możesz spełniać wszystkie warunki a i tak otrzymasz decyzję odmowną

Edytowany przez mikad, 30 kwiecień 2016 - 11:02.

#336 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 30 kwiecień 2016 - 11:04

Dostęp do broni palnej .

Dostanie bez problemu. Dużo gorzej jest z pozwoleniem na noszenie broni przy sobie. A jak ktoś należy do jakiejś formacji obrony cywilnej do bez problemu można uzyskać pozwolenie na broń automatyczną, a nawet na CKM. Oczywiście z takim pozwoleniem nie można z kałachem po ulicy chodzić.

#337 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 kwiecień 2016 - 13:07

Dostęp do broni palnej .

Znajomy, który bawi się w strzelanie mówił mi, że dość łatwo dostać zezwolenie należąc do bractwa korkowego lub innych zajmujących się strzelectwem sportowym. Broń możesz przechowywać w domu i przenosić na zawody. Można tez dostać pozwolenie na noszenie przy sobie. Ale przynajmniej widać o co chodzi niektórym. Nie o strzelanie czy obronę ale paradowanie z gnatem za paskiem. Skoro chcecie bronić domu to po co nosić to na ulicy? Z za rogu będą do was strzelać, zamach na życie szykować? U mnie w pracy ostatnio zrobiła się moda na strzelectwo. Musiał bym popytać jak oni pozwolenia dostali. Bo kiedyś znajomy mi tłumaczył ale za dużo nie pamiętam bo nigdy mnie to nie interesowało. Wiem, że właśnie należąc do jakiegoś koła to jest łatwe. O ile oczywiście jest się zdrowym na ciele i umyśle. Co jak sądzę dla wielu było by poważnym problemem. PS jak ktoś lubi strzelać a nie tylko mieć aby mieć i chodzić po ulicy. To trzeba wybrać się na strzelnicę. Dadzą wam postrzelać ze wszystkiego. Nawet z kałasznikwa i czego tam jeszcze chcecie, taniej wyjdzie niż zakup tej broni samodzielnie.

#338 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 30 kwiecień 2016 - 14:20

Dostęp do broni palnej .

To czy ktoś ma broń legalnie czy nie nie znaczy że zgodnie z prawem jej używa   http://www.radiopik....bojstwo-lesnika

:ph34r:

#339 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 30 kwiecień 2016 - 14:48

Dostęp do broni palnej .

I ciekawe co by jeden z drugim zrobił, jakby mu na ulicy ktoś tą broń zabrał.  W tym kraju za utratę broni grozi 10 lat więzienia. A wyjąć komuś broń z kabury nie jest trudno.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 kwiecień 2016 - 15:35

Dostęp do broni palnej .

Kto się tym przejmuje. Większość tych co tak chcą wolnego dostępu do broni chce tylko mieć i nosić po ulicy bez krempacji. Rzadko którego interesuje samo strzelanie, doskonalenie tej umiejętności. Liczy się tylko mieć gnata. ja bym to wiązał raczej z kompleksami i próbami dowartościowania się. MI osobiści broń nie potrzebna. A gdybym chciał i lubił strzelać to zawsze mogę pójść na strzelnicę i postrzelać z kałacha czy broni krótkiej. Nie czuje się też zagrożony, nie odwiedzają mnie bandyci z siekierami, nie muszę z domu ostrzeliwać prześladowców. Nie dziwię się, że wielu dostaje decyzje odmowną, gdy ubiega się o pozwolenie. Bo gdy taki delikwent powie na policji, że chce mieć pozwolenie by z bronią po ulicach chodzić. Lub, że go siekierami będą atakować. To sam na miejscu policjanta bym nie dał zgody.