Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dostęp do broni palnej .

494 odpowiedzi na ten temat

#261 Share akko

akko

zbanowany

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Lubię składać komputery

Napisany 03 luty 2016 - 14:04

Dostęp do broni palnej .

Hehe akko gdzie Ty z tego Uzi strzelałeś?? Bajkopisarzy... Bajki to Kobuszewski ....... :lol: :lol: :lol:

Mieszkałem 8 lat z racji pracy w Izraelu a tam każdy żołnierz który jedzie do domu na przepustkę zabiera ze sobą broń osobistą i pełny magazynek amunicji do obrony siebie i cywili .Nawet dziewczyny które służą w wojsku .Dodatkowo mam tam dwóch znajomych w stopniu kapitana (spadochroniarze ich armii) i nie raz miałem okazję strzelania z tej broni .Mam też szwagra w USA porucznika United States Marine Corps który ma w domu niezły skład od kusz i łuków począwszy bo się tym interesuje .Jak byś wystawił głowę poza swoje miasto powiatowe bo pewnie dalej nie byłeś i zobaczył trochę świata to nie byłbyś zdziwiony i nie wyszedł na cudaka jakim jesteś :D

Edytowany przez akko, 03 luty 2016 - 14:11.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dostęp do broni palnej . Dzisiaj, 05:21
  •  

#262 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 03 luty 2016 - 14:48

Dostęp do broni palnej .

Co wy się czepiacie tego Uzi ( pistolet maszynowy 9mm) kilka kilometrów ode mnie jest strzelnica, i między innymi mają też Uzi, każdy może postrzelać oczywiście za opłatą i pod okiem instruktora?

Ja w armii byłem w 85 roku, i uczyli nas strzelać do ludzi, logiczne jest, że armia szkolona jest do działań wojennych, a na wojnie strzela się do ludzi, nie do kaczek. Każdy musiał potrafić posługiwania się każdą bronią od krótkiej do ciężkich karabinów maszynowych oraz posługiwania się materiałami wybuchowymi. W tamtych czasach wiele tego nie było, ale każdy musiał wiedzieć, co jest co.

Słabi psychicznie strzelali do siebie, wieszali się, ale nikt nikogo nie zastrzelił.  

#263 Share domat1998

domat1998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03 luty 2016 - 15:47

Dostęp do broni palnej .

niebieski też byłem 85 w wojsku (wiosnna jw 3737) tak bardzo strzelania nie było ,choć to była liniówka.Moze że byłem na łącznosci.Wracając do tematu,bróń nie dla każdego muszą być badania albo testy żeby się trafił jakiś psychopata .Mogło by być na wzór naprzykład Szwajcari

#264 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 03 luty 2016 - 17:47

Dostęp do broni palnej .

„domat1998”

Też wiosna. Na początek Poznań, duży nacisk na szkolenie w terenie, poligony, lasy, budowa różnych broni i strzelania, rozkładanie i rozbrajanie min, posługiwanie się materiałami wybuchowymi, uzbrajanie i rzut granatem, zagrożenia chemiczne, co kilka dni na strzelnicy. Po pewnym czasie Wrocław, i wolniejsze tempo, jednostka miała inny profil, co jakiś czas strzelanie, kilka poligonów i zleciało.    

To, że nie każdy może mieć broń to oczywiste, ale w tej chwili nie może jej legalnie mieć normalny człowiek, taki co to nie należy do żadnego klubu lub nie jest kolekcjonerem, ktoś kto nie chce się afiszować, od czasu do czasu podjechać na strzelnicę, poćwiczyć, sprawdzić, w obsłudze strzelnic są kompetentne osoby, które pomogą i podpowiedzą, i robić to wtedy kiedy komu to pasuje, a nie czekać kiedy ktoś jakieś zawody zorganizuje i nawet jeśli termin nie odpowiada to trzeba w nich uczestniczyć bo pozwolenie zabiorą, to jest dyktatura. 

A to czy psychopata nie ma broni to nie byłbym taki pewny, kilka lat temu przyszło do mnie dwóch pijaczków i zaproponowali mi kupno piły spalinowej, tylko dobrze gdybym się z nią nie pokazywał tam i tam, jak powiedziałem im, że nie jestem zainteresowany, jeden wyciągnął pistolet i zaproponował że mi go sprzeda, pełny magazynek, bo tak ich smali że muszą coś sprzedać, bo pić im się chce, powiedziałem żeby poszukali kogoś innego bo nie jestem zainteresowany.

Dlatego wiem, że tylko praworządny obywatel w tym kraju ma problem z posiadaniem broni.

Edytowany przez niebieski, 03 luty 2016 - 17:48.

#265 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 03 luty 2016 - 22:56

Dostęp do broni palnej .

ja proponuje zeby kazdy mal bron, bez wyjatku a wyborcom pisu nalezy sie karabin maszynowy z odpowiednim zapasem amunicji, do tego legalizacja wszelkich narkotykow, drastyczna obnizka cen alkoholu i to rozwiaze wszystkie problemy polski a nawet polakow-tych co zostana przy zyciu oczywiscie........

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#266 Share Kas

Kas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 03 luty 2016 - 23:49

Dostęp do broni palnej . Przecież o to chodzi jacusiu placuszku. Totalna destrukcja . Przecież ty tak chcesz.

#267 Share akko

akko

zbanowany

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 04 luty 2016 - 01:09

Dostęp do broni palnej .

Gdyby można było legalnie sobie kupić to ja chętnie przygarnął bym na początek Beryla i pistolet VIS .Sejf do trzymania to nie problem .Ja w domu to mogę i przeznaczyć schowek 12 metrów kwadratowych na to .Łuki i kusze w Polsce  są zakazane i można tylko na strzelnicy używać  .Akurat o ile łuk mnie nie interesuje to kusza  przyjemna broń 

#268 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 04 luty 2016 - 09:33

Dostęp do broni palnej .

Wydaje mi sie że nie jesteśmy krajem tak niebezpiecznym że potrzebna jest nam broń w domu. Dla własnej obrony powinien wystarczyć gaz pieprzowy czy paralizator , monitoring czy dobry alarm.

Natomiast jeśli ktoś chce sobie postrzelać i lubi bawić sie w wojenki to powinny być bardziej rozbudowane strzelnice. Jeśli ktoś ma kasę to może sobie kupić i kałacha ale mógł by go przechowywać i używać tylko na strzelnicy. Lub właśnie powinna być obrona terytorialna która zrzeszała by "miłośników broni" gdzie można by sobie postrzelać w sposób zorganizowany i pod kontrola. A w razie konfliktu miał by kto kraju bronić.

Natomiast broń w cywilu raczej nie. Raczej jak już ktoś pisał powinno być zaostrzone i egzekwowane  prawo żeby ktoś kto dokona przestępstwa z użyciem broni miał świadomość że  może go to dużo kosztować.

#269 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 04 luty 2016 - 09:53

Dostęp do broni palnej .

Monitoring do obrony - Ty słyszysz co Ty piszesz , przywalisz bandycie kamerką albo udusisz kablem?  :) Tu nie chodzi o bezpieczeństwo obywateli a o bezpieczeństwo elit, co by było jak by strajkujący górnicy czy stoczniowcy mieli broń? W samoobronie wybili by zomo

#270 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 04 luty 2016 - 10:09

Dostęp do broni palnej .

A po co mi broń pod poduszką jeśli o napadzie dowiem się dopiero gdy to złodziej przystawi mi lufę do skroni gdy będę spał ?

Wole mieć monitoring z alarmem który odpowiednio wcześniej poinformuje mnie że mam nieproszonego gościa pod drzwiami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 04 luty 2016 - 10:10

Dostęp do broni palnej .

No tak ale żeby ktoś miał świadomość co go czeka  dobrze było by zamiast religii w szkołach dać lekcje związane z prawem lub etyką, może w następnych pokoleniach coś by to dało i bratanek z ZOMO nie strzelał by do stryja stoczniowca czy górnika 

#272 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2821 postów

Napisany 04 luty 2016 - 11:19

Dostęp do broni palnej .

Gdyby można było legalnie sobie kupić to ja chętnie przygarnął bym na początek Beryla i pistolet VIS .Sejf do trzymania to nie problem .Ja w domu to mogę i przeznaczyć schowek 12 metrów kwadratowych na to .Łuki i kusze w Polsce  są zakazane i można tylko na strzelnicy używać  .Akurat o ile łuk mnie nie interesuje to kusza  przyjemna broń 

Nie masz racji bo łuki wcale nie są w PL zakazane. Kusza tak łuki nie. Kuszę legalnie można kupić u pepików.

#273 Share akko

akko

zbanowany

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 05 luty 2016 - 10:27

Dostęp do broni palnej . Na łuk czy Kuszę w Polsce trzeba mieć pozwolenie tak samo jak na broń palną.Przy czym pozwolenie na broń palną łatwiej uzyskać niż na kuszę czy łuk .Tu masz całą ustawę o broni

Załączone pliki

#274 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2821 postów

Napisany 05 luty 2016 - 10:40

Dostęp do broni palnej .

Co ty bredzisz. Chcesz uchodzić za mędrca wszechświata który 100 lat temu podbił irak, anglię i przecierał ścieżki europejskim imigrantom do USA aby oni, teraz jako generałowie, w dowód wdzięczności zapraszali go na herbatki. A okazuje się że jesteś zwykłym ignorantem bez komplementarnej wiedzy na tematy które chcesz dyskutować.

Wskaż art. tej ustawy określający łuk jako broń.

Podpowiedź, w art. 4 są wymienione rodzaje broni do których cała ustawa się odnosi.

#275 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 05 luty 2016 - 11:03

Dostęp do broni palnej .

Łucznictwo uprawiam od 25 lat . W Polsce pozwolenie na łuk nie jest wymagane ! Na używanie kusz potrzebne jest pozwolenie a na broń czarno prochową i łuki ( każdego rodzaju i o dowolnej sile naciągu ) nie !

78d6369cb5d58de1f9342c13c56f4905.jpg

Prawo w tym przypadku jest nielogiczne i nie konsekwentne .

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

#276 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 05 luty 2016 - 15:50

Dostęp do broni palnej .

A tutaj zabaweczka dla pań.

wiedząc że coś takiego ma w domu, to bał byś się zapukać do drzwi, a co dopiero napadać na taką pannę.

#277 Share artur125

artur125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 10 luty 2016 - 23:35

Dostęp do broni palnej .

fajnie pupą kręci, ale przy niej bym tego nie powiedział :lol:

#278 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 11 luty 2016 - 22:52

Dostęp do broni palnej .

w polsce i bez broni palnej sa lepsze

http://wiadomosci.on...asiadowi/3glzg8

nie potrzeba zadnych emigrantow-polska mlodziez jest zdolna

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#279 Share artur125

artur125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 11 luty 2016 - 23:11

Dostęp do broni palnej .

rzeżbiła dziewczyna. Artyści do normalnych nie należą. Wracała z imprezy,pewnie pod wpływem czegoś.A jak by chłopina miał broń, to może by się obronił

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share Tomek42

Tomek42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 12 luty 2016 - 23:07

Dostęp do broni palnej .

W sumie można się starać o pozwolenie na broń , poza wyjątkami w sumie większość może takie uzyskać , ale raczej nie upraszczałbym procedur z tym związanych , wystarczy spojrzeć jak bez broni dają sobie radę w wykańczaniu się nawzajem , takie eldorado to jeszcze nie u nas ,:)