Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dostęp do broni palnej .

494 odpowiedzi na ten temat

#221 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 14:04

Dostęp do broni palnej .

Do obrony osobistej  i walki  w pomieszczeniach tylko karabinki krótkie, najlepiej z solidnym magazynkiem i kolbą . Zawsze można tym trzasnąć przeciwnika. Nigdy poważna optyka. Albo gładkolufowa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dostęp do broni palnej . Dzisiaj, 06:00
  •  

#222 Share akko

akko

zbanowany

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Lubię składać komputery

Napisany 11 styczeń 2016 - 14:23

Dostęp do broni palnej . Obrzyn jest dobry ale góra do 50 metrów to działa .W wojsku miałem dobre oko bo na strzelaniu nr 1 na 100 metrów zawsze miałem 48-49 punktów na 50 możliwych .Najgorzej jak pamiętam to 46 .Strzelanie nr 2 gdzie strzela się seriami do 3 tarcz stojących na czas to na moje oko wystarczało mi z pół magazynka by je odstrzelić .Potem zawsze kumplowi zestrzeliwałem jeszcze 2 kolejne czyli 2 i 3 bo miał kiepskie oko i nie chciałem by za karę był poniewierany .Zresztą w kompani była nas trójka tylko tak dobrze strzelających i z tego powodu raz w miesiącu braliśmy razem z dowódcą i szefem kompani wszystkie kałachy na przestrzeliwanie by ustawić muszki .Lubiłem to bo brało się skrzynkę amunicji i strzelało ile się chciało :D Najgorsze potem było to zbieranie pustych łusek z powrotem do rozliczenia .Ten filmik jest fajny i pokazuje co amerykanie myślą o polskiej broni Ten też bym chętnie przygarnął

#223 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 17:27

Dostęp do broni palnej .

To była najgorsza rzecz dla AK kaliber 5,56, nawet małe gałązki potrafiły przeszkadzać, pocisk potrafił koziołkować. Wolę nie pamiętać że trzeba było się z tym męczyć.

#224 Share akko

akko

zbanowany

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 18:58

Dostęp do broni palnej . Może w pierwszych Tantalach tak było .Byś może miały za małą prędkość początkową pocisku (nie chce mi się szukać ) .Przykładowo stary kałach AKMS 7,62 mm miał prędkość pocisku 715 m/s a ten ostatni Beryl ma 920 m/s .Bronie te służą do walki na dystansie do 350 metrów bo tak wyszło po przeanalizowaniu wszystkich wojen że żołnierze walczą na przeciw siebie na taki dystans

Edytowany przez akko, 11 styczeń 2016 - 18:59.

#225 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 23:09

Dostęp do broni palnej .

http://monitorpolski...432027&nr_str=1

#226 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 31 styczeń 2016 - 16:42

Dostęp do broni palnej .

http://mapa.odbudujmyak.pl/    AK.jpg

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

#227 Share artur125

artur125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 01 luty 2016 - 22:45

Dostęp do broni palnej .

To była najgorsza rzecz dla AK kaliber 5,56, nawet małe gałązki potrafiły przeszkadzać, pocisk potrafił koziołkować. Wolę nie pamiętać że trzeba było się z tym męczyć.

może i najgorsza

ale w dzisiejszych czasach nawet broń musi być humanitarna :lol: , a kaliber 7.62 nie spełnia tych wymogów. 

#228 Share akko

akko

zbanowany

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 02 luty 2016 - 04:33

Dostęp do broni palnej .

Nabój kalibru 5,56 na dystansie do 300 metrów robi taką samą robotę jak 7,62 .Dzieje się tak dlatego że 5,56 ma prędkość początkową w polskiej wersji AK  920 m/s a wersja 7,62 miała 715 m/s .Tu nie chodzi o to że mniejszy kaliber jest humanitarny  tylko o to że żołnierze mogą zabrać więcej naboi 5,56  przy tej samej wadze i mniejszej ilości naboi jaką oferowała wersja 7,62 .Więcej naboi oznacza więcej trupów lub rannych .Kaliber nie ma nic wspólnego z humanitarną stroną tego posunięcia :D Z humanitaryzmem to związany jest zakaz używania przez wojsko tej amunicji np https://pl.wikipedia...municja_Dum-dum

#229 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 02 luty 2016 - 07:05

Dostęp do broni palnej .

bzdura w narodzie w którym co roku łapie się ponad 100 tys pijanych kierowców - to po prostu nie ma sensu - jak wiadomo łapią co 10 czyli przeciętnie 10 procentom obywateli zdarza się jeździć po pijaku ,chcecie dać broń to tylko 10 procent będzie zagrożeniem - fajnie - a już tym naszym brewikom ,co chcą reaktywacji armii krajowej w czasie pokoju należy się oddział psychiatryczny, a nie pozwolenie na broń...... obrona terytorialna to bzdura -w Szwajcarii to działa inaczej wszyscy są żołnierzami - dosłownie po przejściu szkolenia są w ciągłym alercie i w ciągu 3 dni szwajcarzy powołują ich do wojska dla skrócenia czasu mają się zgłosić z bronią i wyposażeniem (bez amunicji) - - mają jedną z najlepiej wyposażonych armii, mają więcej nowoczesnych czołgów od polski  ,tyle że kraj malutki i muszą mieć dyslokowane, zapasy ale mimo to tylko żołnierze odziałów specjalnych mają amunicję w domu reszta nie ma  - zresztą myśliwce i czołgi też mają pochowane w górach.  

Ale wracając do polski - mimo ograniczonego dostępu do broni ,policjantowi zdarza się zastrzelić żonę - i nie mówcie że jak by ona miała broń to by się obroniła - bo to idiotyzm. Wole aby odstraszanie polegało na zakupie kilku łodzi podwodnych z rakietami średniego zasięgu - a nie uzbrajaniem fanatyków. Sorki ale mentalnością to Polacy są koło plemion afrykańskich - gdzie powszechny dostęp do ak47 powoduje ciągłe rewolucje i ludobójstwa niż Szwajcarii gdzie nikt nawet nie łamie ograniczeń prędkości samochodem. 

#230 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:modernizacje

Napisany 02 luty 2016 - 08:46

Dostęp do broni palnej . Ja tam nie wiem,ale z moich obserwacji wynika że przynajmniej co setny samochód jedzie pod jakimś wpływem,a z ciągnikami to chyba wiecie,i tych wypadków nie jest tak wiele,pomimo że technicznie to lipa,czyżby ,,trening czyni mistrzem'',osobiście wolę pracować z kimś co non stop jest pod wpływem i on w tej swojej niedoli jest przyzwyczajony i błędow nie popełnia. A daj prawie abstynentowi 2 browary i każ wozić bele,przecież po trzeżwemu jest perfecto,co wtedy się wyrabia.Tu nie chodzi o broń tylko myślący łeb,tym samym nożem ......

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 02 luty 2016 - 08:53

Dostęp do broni palnej .

A nie zauważyłeś ostatnimi czasy przypadkiem rażącego zniewieścienia u mężczyzn, aż strach :ph34r: .......właśnie z takim być, jak dla mnie.

Cyt. powyższy: "Ale wracając do polski - mimo ograniczonego dostępu do broni ,policjantowi zdarza się zastrzelić żonę - i nie mówcie że jak by ona miała broń to by się obroniła - bo to idiotyzm."

Jak mąż czy żona będą chcieli się pozabijać wystarczy im przecież nóż kuchenny itp :huh:

Niestety wszelakiego rodzaju wypadki chodzą po ludziach.

Co do dostępu do broni  potrzeba testów, szkoleń, psychologii......

Przypadkiem usłyszałam w radio, że wczoraj niby ruszył pobór do wojska :)

U mnie rejonie od kilku lat spotykam młodzież idącą ze szkoły, na dworcach...w mundurach....przykuwają uwagę (dużo dziewcząt).

http://www.zspreda.p...=382&Itemid=113

Kiedyś kończywszy liceum sama zastanawiałam się i miałam w opcji pójście do wyższej szkoły wojskowej... ^^

Ziemia człowieka wyda i ziemia człowieka zje.

#232 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 02 luty 2016 - 11:09

Dostęp do broni palnej .

„szarywilk”,

Powiem Ci tyle, że takimi stwierdzeniami jak

„mentalnością to Polacy są koło plemion afrykańskich”

to obrażasz wielu Polaków, biorąc pod uwagę, że 90 procent rolników ma widły, z tego według ciebie „10 procent będzie zagrożeniem - fajnie - a już tym naszym brewikom”

to zastanawia mnie jak to robisz, że jeszcze żyjesz, do tego, kiedy jakiś –nie koniecznie emigrant-, po prostu zwyrodnialec będzie gwałcił twoją córką i poderżnie gardło twojej matce to ty wystraszysz go łodzią podwodną.

( „Wole aby odstraszanie polegało na zakupie kilku łodzi podwodnych z rakietami średniego zasięgu”)

Broń ma służyć do obrony Ciebie i twojej rodziny, chyba, że jesteś wstanie obronić swoją rodzinę bez broni, możesz napastnikowi udzielić na przykład nagany wzrokowej. Nikt Cie nie zmuszał buś ją kupował.

A to, że ludność obyta z broniom może przydać się w czasie obrony kraju to już inna sprawa. 

#233 Share artur125

artur125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 02 luty 2016 - 11:58

Dostęp do broni palnej .

Nabój kalibru 5,56 na dystansie do 300 metrów robi taką samą robotę jak 7,62 .Dzieje się tak dlatego że 5,56 ma prędkość początkową w polskiej wersji AK  920 m/s a wersja 7,62 miała 715 m/s .Tu nie chodzi o to że mniejszy kaliber jest humanitarny  tylko o to że żołnierze mogą zabrać więcej naboi 5,56  przy tej samej wadze i mniejszej ilości naboi jaką oferowała wersja 7,62 .Więcej naboi oznacza więcej trupów lub rannych .Kaliber nie ma nic wspólnego z humanitarną stroną tego posunięcia :D Z humanitaryzmem to związany jest zakaz używania przez wojsko tej amunicji np https://pl.wikipedia...municja_Dum-dum

kolego nie masz racji.Pocisk 5,56 nie zrobi takiej  roboty jak 7.62.A 7.62 został wycofany ze względu na wyrządzanie zbyt dużych uszkodzeń w ciele przeciwnika.

#234 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 02 luty 2016 - 12:13

Dostęp do broni palnej .

Doszli do wniosku że lepiej jest zranić przeciwnika niż zabić ponieważ zraniony angażuje jednego czy dwóch kolegów którzy zamiast walczyć pomagają rannemu a dodatkowo musi byc zorganizowane całe zaplecze  medyczne, natomiast zabity to jeden mniej którym nikt się nie przejmuje a reszta walczy dalej. 

#235 Share akko

akko

zbanowany

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 02 luty 2016 - 15:44

Dostęp do broni palnej .

kolego nie masz racji.Pocisk 5,56 nie zrobi takiej  roboty jak 7.62.A 7.62 został wycofany ze względu na wyrządzanie zbyt dużych uszkodzeń w ciele przeciwnika.

Dalej uważam że nie masz racji jeśli idzie o dystans do 300 metrów .Na dłuższych dystansach 7,62 i owszem ma większą energię bo jest cięższy .Badania statystyczne jakie zostały przeprowadzone przez wojskowych obejmujące czasy od I wojny do Wietnamu i wykazały że średni dystans strzelania w tych konfliktach to było 200 do 300 metrów .Dodatkowo 5,56 na tym dystansie zadaje większe obrażenia po trafieniu w miękki cel bo szybciej wytraca swoją energię w celu a nie przeszywa do na wylot .Powoduje to groźniejsze obrażenia i więcej rannych .Ranni wymagają zaś większych nakładów typu opieka itp .W warunkach wojny oznacza to większe wydatki finansowe jak i oddelegowanie do opieki większej liczby ludzi co ma niebagatelne znaczenie .Poczytaj sobie na ten temat .Zresztą tu masz wytłumaczone to bardzo przystępnie 

Edytowany przez akko, 02 luty 2016 - 15:45.

#236 Share artur125

artur125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 02 luty 2016 - 17:18

Dostęp do broni palnej .

ale gdzie nie mam racji?

a idąc jutro na wojne wolałbyś kałacha czy beryla?

#237 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 02 luty 2016 - 17:55

Dostęp do broni palnej .

„szarywilk”,

Powiem Ci tyle, że takimi stwierdzeniami jak

„mentalnością to Polacy są koło plemion afrykańskich”

to obrażasz wielu Polaków, biorąc pod uwagę, że 90 procent rolników ma widły, z tego według ciebie „10 procent będzie zagrożeniem - fajnie - a już tym naszym brewikom”

to zastanawia mnie jak to robisz, że jeszcze żyjesz, do tego, kiedy jakiś –nie koniecznie emigrant-, po prostu zwyrodnialec będzie gwałcił twoją córką i poderżnie gardło twojej matce to ty wystraszysz go łodzią podwodną.

( „Wole aby odstraszanie polegało na zakupie kilku łodzi podwodnych z rakietami średniego zasięgu”)

Broń ma służyć do obrony Ciebie i twojej rodziny, chyba, że jesteś wstanie obronić swoją rodzinę bez broni, możesz napastnikowi udzielić na przykład nagany wzrokowej. Nikt Cie nie zmuszał buś ją kupował.

A to, że ludność obyta z broniom może przydać się w czasie obrony kraju to już inna sprawa. 

Heh no to udowodniłeś że mam rację i nie wszyscy powinni mieć broń bo by mnie zabili, bo im się poglądy nie podobają - a co do tych 10 % rolników - tak po pijaku są zagrożeniem - na całe szczęście przed widłami idzie się obronić więc, rzadko ich używają ,podobnie ma się sytuacja z nożem - trzeba być odważnym żeby na kogoś wyskoczyć z nożem - bo oprócz narzędzi trzeba mieć siłę i technikę -  ale primo  z bronią ostrą wychodzi zupełnie inaczej - każdy głupi kogucik będzie czuł się panem bo ma broń -  - a że tylko debil albo pijany pociąga łatwo za spust - to po prostu sąsiad zastrzeli cię z ukrycia bo po wódce przypominało mu się że cie nie lubi bo twoja żona kiedyś mu się podobała ..... jak by przyszedł z widłami to dałbyś mu po mordzie albo wezwał policję i zamkną drzwi.. secundo posiadanie broni a użycie broni to dwie kpl różne sprawy. Pogadaj sobie z jakimś żołnierzem po misji albo policjantem jak to jest kogoś zabić...... a  tak jak jest w stanach jak przychodzi włamywacz i nie wyciągniesz broni to weźmie co chce okradnie cie przeżyjesz  - jak wyciągniesz to musisz !!!! jej użyć bo masz pewność ,że on też ją ma i cie po prostu zabije bo nie ma wyjścia.....  skutek - albo nie żyjesz psychicznie - okazało się że to sąsiad robił kawał , nie żyjesz faktycznie sąsiad nie jednak nie żartował. 

Jeszcze raz powtórze chcesz się bronić przed 3 gwałtami zbiorowymi w ciągu roku w skali kraju - i dać ludziom broń gdzie co roku łapie się 100 tys. pijanych za kółkiem którzy mordują na drogach tysiące ludzi..... to naprawdę nie jest kraj ludzi rozsądnych szanujących prawo jak w Szwajcarii - a i tam mają broń ,ale nie mają naboji - powszechny dostęp masz w afryce i ludzi którzy równie łatwo dają się podpuszczać.   

#238 Share akko

akko

zbanowany

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 02 luty 2016 - 18:07

Dostęp do broni palnej .

ale gdzie nie mam racji?
a idąc jutro na wojne wolałbyś kałacha czy beryla?

Wybrał bym Beryla bo mogę zabrać więcej amunicji do niego .Miałem AK 47 7,62 w wojsku i żeby zaliczać łatwo 10 na tarczy przy strzelaniu na 100 metrów pojedynczym ogniem to trzeba było mu nastawić na szczerbince nastawę 3 czyli 300 metrów (jest wyskalowana do 1000 metrów).Wtedy mierzy się w środek popiersia dołu tarczy a kule siadają na nosie sylwetki tam gdzie jest 10 .Racji nie miałeś pisząc że 7,62 zadaje większe obrażenia na dystansie do 300 metrów od 5,65 .

#239 Share Kas

Kas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 02 luty 2016 - 18:40

Dostęp do broni palnej .

akko trzeba zacząć od tego że dużo tych dzieci nawet nie wie jak pachnie proch. A pachnie  jak dla mnie wspaniale, zwłaszcza po strzelaniu nr 2. Jesień 91 wiosna 93.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 02 luty 2016 - 20:58

Dostęp do broni palnej .

Nasz armia w tej chwili ma około 80 tyś beryli i coś około 200 tyś AK w różnych wersjach i stanie w zasadzie Bóg wie jakim.
 A tak w ogóle to nie ma to jak "zapach świeżego napalmu rankiem".