Zaloguj się, aby obserwować  
Kamil8111

Co wybrać Forterra czy proxima

Polecane posty

Kamil8111    0

Witam Proszę o wasze opinie na temat tych dwóch modeli zetora forterra 95 i proxima power 100. Chodzi mi tu głownie o awaryjność i spalanie i oczywiście uciąg. Mam dylemat bo nie wiem który z nich wybrać. Pracę jakie miałby wykonywać ciągnik to głownie orka agregat ścierniskowy agregat uprawowo i jak to w gospodarstwie trochę transport. Z góry bardzo dziękuję. :)

Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny dylemat między proximą power a forterrą hsx ale raczej skłaniam się ku forterze. Mam dużo małych ciągników i potrzebuję woła roboczego więc gabaryty, udźwig i masa mówią same za siebie:) Zwykła forterra ma suche sprzęgło i brak rewersu:/ Zależy jeszcze ile masz ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

jeśli ciągnik ma być wołem roboczym to zdecydowanie forterra (ewentualnie hsx) hsx jest troszeczkę większy, co istotne na przykład przy ciężkich agregatach, jest po prostu dłuższy, z kolei sama forterra jest dłuższa i chyba szersza od proximy. forterry mają też jednak potężny udźwig na tuz (7000). także jak dla mnie zdecydowanie by był forterra hsx (ze względu na rewers)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwykła forterra ma suche sprzęgło i brak rewersu

 

Od kiedy? :o Zwykła Forterra ma od zawsze rewers mechaniczny i skrzynię 28/18, zaś Proxima Power 24/24 z rewersją EH.

 

Ogólnie porównując Forterrę a Proximę Power, Forterra to cięższy byk do cięższej roboty, bo silnik czy kabina to w gruncie rzeczy to samo, o ile oba modele jeszcze nie mają DPF wprowadzone. No i jeszcze różnice na TUZ- Forterra- 5850 kg, Proxima Power coś ok 4200 kg. Tak więc jeśli cięższa robota to raczej Forterra która stoi przede wszystkim na szerszych kapciach co ma wpływ na uciąg (większa powierzchnia przylegania do podłoża= większy ciąg), tylko weź z opcji amortyzacje kabiny (jest taka możliwość, ok 4000 zł ale dużo lepsza wygoda wobec braku amortyzacji osi), a jeśli nie, to myślę że Powerkę warto brać- aktualny model to taka trochę mniejsza Forterra HSX- wprowadzili TUZ sterowany EHR, w kabinie poprawili dach że teraz jest lepsza widoczność.


Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Proxima to 7211 albo c360 z wielkim silnikiem i na pewno nie nadaje się do ciężkiej pracy z agregatem czy ciężkim pługiem. Prasa, opryskiwacz, tur - jak ktoś lubi traktorem ładować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem ma rewers ale mechaniczny, tak czy inaczej sprzęgło jest suche (przynajmniej tak twierdzi producent w swoim prospekcie). Mj ojciec też porównuje proximę do 7211, ale to nie znaczy że nie można nim w polu robić, my obrabiamy 33ha 7211 i jeszcze mógłby dużo więcej.

Edytowano przez snickers_2005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

obrabiać to można nim i 100 ha tylko kwestia jakim sprzętem a w polu to można robić i koniem ale musi być porządny ogier a nie kucyk ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

ja mam proxime 90 i case jx60 i do tego zetora 6245 i obrabia nimi tylko 8 ha bo tyle mam.

To ładne masz zaplecze jak na taki areał:) niektórzy wieksze areały obrabiaja mniejszymi ciągnikami:)

 

A co do tematu to jak ma to byc główny ciągnik do cięższych zadań to zdecydowanie forterra .... nieda sie ukryc ze jest cięższa i ma duzo wiekszy uciąg niż proxima ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Daro81
      dużo osób mówi że zetory dużo palą... mi nie chodzi o to ile pali w orce, ale czy ktoś wie jak jest ze spalaniem w lekkich pracach, proszę o odp osoby które są posiadaczami zetorów forterra niekoniecznie musi być ten model, również posiadacze proksima plus też mogą się wypowiedzieć bo jest dużo wypowiedzi ile komu pali w ciężkich pracach a niegdzie nie moge znaleźć jak jest ze spalaniem w lekkich pracach ?
    • Przez adamek1942
      Witam, jak tam wasze końcówki womu przy zetorach hym ??? dokładniej chodzi o łożyska  spotkałem kilka ze sporym luzem, wiecie jak sie do tego zabrać na przyszłość ??
    • Przez TheGonzuu2001
      Witam mam problem z zetorkiem od około roku w zimowe pory bardzo ciężko jest go odpalić ( przy bardzo niskich temp tylko plak do filtra) . Przy rozruchu bardzo mocno dymi na biało potem na czarno . Po rozgrzaniu wszystko wraca do normy. Miał ktoś podobny problem ? Pozdrawiam 
    • Przez aprochota
      Witam ma takie pytanko do was planuje założyć tura metal technik i chciałbym jeszcze założyć tuza do forterry czy to można założyć bo gdzieś słyszałem że nie zawsze to pasuje tuz przeszkadza w Zamontowaniu tura. Tuz znalazłem na olx poniżej link https://www.olx.pl/oferta/przedni-tuz-forterra-mocny-3t-c-brutto-f-vat-CID757-IDmm0si.html
    • Przez seat1Leon
      Witam ,mam pytanie jaka jest zasada działania hamowania przedniej osi w zetorze Proxima przy skrzyni 40
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj