Zaloguj się, aby obserwować  
AsToNeK_LwG

Czy jest sens się rozwijać?

Polecane posty

AsToNeK_LwG    2

Witam,

Od jakiegoś czasu każdy mówi że jak już zniosą kwoty mleczne to takie gospodarstwa jak moich rodziców a w przyszłości moje czyli ok 20 ha własnego pola plus do tego stare budynki (jeszcze niemiec budował) nie mają żadnych szans aby utrzymać się na rynku mleczarskim ;(

Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

W większości mleczarni moc przerobowa jest większa niż skup, także dopóki towar nie będzie mocno zalegał na magazynach to nie powinieneś z powodu zniesienia kwot upaść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AsToNeK_LwG    2

Z zadłużeniem u nas jest ok zostało może 10 tyś. do oddania tylko najgorsze są te budynki nie wiadomo jak co robić. Las mamy swój więc można było by zmienić dach na starym chlewie wywalić ścianę i przerobić na ok 20szt. myślę że to powinno starczyć na razie ale za to jest problem jak zrobić wyciągi do obornika:(. Dostawiać nowe pomieszczenie też niezbyt dobry pomysł gdyż zbyt duże koszty a i znowu ten sam problem z usuwaniem obornika ;( no i tak źle i tak nie dobrze

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AsToNeK_LwG    2

NO wiesz nie wiem czy to dobre rozwiązanie dla mnie np. na pewno nie bo doklada to kolejnych prac, zużytego czasu no i oczywiście sił, których i tak trzeba już dużo ale niewykluczone że bedzie trzeba tak zrobić. Myślałem też o podjęciu dzierżawy od kogoś min. 10 ha i wtedy jakiś PROW czy coś w tym stylu moze dało by sie załapać? Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

A co byś z tego PROWU robił? Napisz:

-jakie masz sprzęty,

-ile masz bydła,

-jakie są możliwości wydzierżawienia ziemi w Twojej okolicy,

-jaka ta ziemia jest (klasa, ukształtowanie terenu),

-jakie masz możliwości rozbudowy ( wielkość posesji, stan budynków, co trzeba zrobić "na wczoraj" w tych budynkach)

-jakie masz plany na przyszłość

Nie jestem jakimś ekspertem, ale sądzę, że to chyba najważniejsze czynniki decydujące, czy iść na przód, czy dać sobie spokój z gospodarstwem. Jak to napiszesz to pewnie znajdzie się choć kilka osób, które poradzą Ci czy jest sens się rozwijać i co po kolei robić, żeby np. nie wpaść w jakieś kolosalne zadłużenie. ;)


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

chyba nie będzie tak źle z tym mlekiem po zniesieniu kwot... co do PROW... trzeba mieć swoją kasę bo jak zamierzasz brać kredyt i łączyć z prow to raczej wielkiej korzyści z tego miał nie będziesz a tylko nerwów można się zadobyć i zlicytować swoje gospodarstwo na własne życzenie, przede wszystkim rozsądek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez annabiedronka
      Witam wszystkich , ostatnimi czasy ceny "rusłanów" poszły dość mocno w górę i zastanawiam się czy nie taniej będzie złożyć mtz-a z gotowych podzespołów ; silnik ok 12000 zł-16000 zł (turbo) kompletny, skrzynia 6000-8000 kompletna,przedni most 9000 zł bez felg kabina polska 4500 zł hydraulika 3000 zł + jakiś złomek na papier ,opony 4000 zł i inne pierdoły 10000 zł wychodzi tak 55000 zl góra 60000 zł czy warto się w to bawić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj