Skocz do zawartości

Zdjęcie

Polskie rozsiewacze vs importowane marki

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share anusiak89

anusiak89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 18 marzec 2014 - 21:38

Polskie rozsiewacze vs importowane marki Ja mam inne zdanie na temat zachwalania rozsiewaczy czy to polski czy zachodni , otóż od 1995 roku do 2012 sialem polskim rozsiewaczem z brzegu 1.5t z wygarniaczem slimakowym model byl to chyba N 041/2 , sialem nim 150-200 ton nawozu rocznie, ztyrany byl totalnie malowalem go z 10 razy a wymienione byly w nim przez ten okres raz slimaki wygarniajace bo sie wytarly i dwa razy talerze na nowe z kwasowki no i wiadomo lopatki czesciej.Co najważniejsze sial równo i zawsze tak samo.tzn jak ustawilem 200kg/ha to jak sialem ten sam nawoz na 100ha to siał po te 200kg/ha + - 5-10 kilo.
Teraz jestem posiadaczem siewnika amazone 2500l z komputerem amados który kosztowal mnie 45tys zl brutto. Wyglada pieknie wspaniale, ale to koniec jego zalet...Inny jest system dozowania nawozu poprzez zasuwe nie jak w brzegowskim slimakiem. kalibruje siewnik robie próbe wychodzi 200kg/ha ,jade siać sieje pierwszy siewnik wychodzi 215kg ,mysle sobie ok moze być nie zmieniam ustawien ,sieje drugi siewnik te same ustawienia wychodzi 260kg/ha , trzeci siewnik 230kg/ha , czwarty 270kg/ha. Nie wiem czy inni maja w tych siewnikach taki problem ale ja za glowe sie łapie nie wiem co jest nie tak. Byli u mnie serwisanci no to tlumaczą, że nawoz jest rożnej wilgotnosci i dlatego, ok rozumiem moze troche sie roznic ale skąd takie odchyły.Nawoz co prawda lezy miesiac dwa na pryzmie ale wizualnie wyglada ok nie jest mokry czy cos. Ciagnikiem jeżdze z predkoscia 12-16km/h siewnik ma komputer który poprzez elektromotory zmienia dozowanie wedle predkości, kotroluje to na skali z tyłu na siewniku,niby jest ok ale siewnik sieje jak chce.... Zastanawiam sie czy nie sprzedac amazonki i kupic nowy z brzegu za 20 tys.

Edytowany przez anusiak89, 18 marzec 2014 - 21:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Polskie rozsiewacze vs importowane marki Dzisiaj, 11:41
  •  

#22 Share PiotrFarmer85

PiotrFarmer85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 07:36

Polskie rozsiewacze vs importowane marki A co myslicie o wyrobach z augustowa

#23 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 17:31

Polskie rozsiewacze vs importowane marki Motyl Compact, Fruit i Apollo są to włoskie rozsiewacze produkowane przez O.M.B. BOVES, POM tylko naklejki swoje nakleja. Charakteryzują się stalą nierdzewną, która rdzewieje :P
http://www.eurospand...iprod.asp?ID=40
Motylem N 031M fajnie się sieje trawę :)

Edytowany przez adikpl1, 24 marzec 2014 - 17:33.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share PiotrFarmer85

PiotrFarmer85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 18:41

Polskie rozsiewacze vs importowane marki Handlowiec z Rol sadu karniewo zaprzeczał temu twierdzeniu :D że sami robią je.

A nie kopiuja

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 20:45

Polskie rozsiewacze vs importowane marki a może pom robi dla nich :D

#26 Share PiotrFarmer85

PiotrFarmer85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 16:06

Polskie rozsiewacze vs importowane marki Hehe kto wie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 17:23

Polskie rozsiewacze vs importowane marki Na stronie 4 instrukcji obsługi jest wszystko wyjaśnione: ftp://83.0.166.42/instrukcje/pl/rozsiewacz_compact.pdf

Dodaj odpowiedź