Skocz do zawartości

Zdjęcie

Belarus 1025 napęd

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share SZWAGIER1999

SZWAGIER1999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 28 czerwiec 2014 - 15:40

Belarus 1025 napęd Wymieniłem pompę w skrzyni,filtry poczyszczone a napęd nie ciągnie co jeszcze mogę sprawdzić? Pomocy :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Belarus 1025 napęd Dzisiaj, 21:16
  •  

#22 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 28 czerwiec 2014 - 20:49

Belarus 1025 napęd Spróbuj się jeszcze wpiąć w to miejsceDSC_0343.jpg manometrem, tak jak ja na tym zdjęciu i zobaczysz dokładnie jakie masz ciśnienie na wyjściu. Niestety nie udało mi się dokładnie to sprawdzić, ponieważ skala na manometrze mi się skończyła na 10 bar :D

Przypomniałem sobie, że na Af ktoś miał taki problem iż wcale mu nie chciał chodzić przedni napęd. Co się okazało, winnym był ukręcony wałek którego udało się wyciągnąć z przodu ( tam gdzie wychodzi na cardana ), więc obeszło się bez rozpoławiania ciągnika ;)

#23 Share SZWAGIER1999

SZWAGIER1999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 10:56

Belarus 1025 napęd A no załóżmy że to wałek tak przykładowo I teraz jak podniosę ciągnik na turze to się koła kręcą czyli to nie powinna być winna wałka ? gdzieś indziej jest problem ,teraz chciałbym sprawdzić te ciśnienie ale muszę zakupić manometr i jeszcze jedno od jakiegoś czasu wspomaganie ciężej chodzi co to możne być?

#24 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 29 czerwiec 2014 - 12:14

Belarus 1025 napęd Jeszcze raz, podnosisz przodek ciągnika opierając się turem o ziemie i co wtedy ? Kręcisz jedno koło ,, rękami'' a drugie ktoś trzyma, żeby nie kręciło się w drugą stronę i jak wtedy zablokuje oba koła to znaczy że wałek cały. W tym momencie może być tak, że sprzęgło od załączania lekko trzyma a poślizg występuję przy większym obciążeniu i w konsekwencji napęd nie ciągnie. Najpierw to sprawdź to ciśnienie na tej rurce przy tym czujniku ( koreczek wykręca sie kluczykiem 12 ), a jak będziesz kupował ten manometr, to weźmiesz sobie taki do ok 20
bar.

Odnośnie wspomagania to tu jest podobny temat http://www.agrofoto....ezko-sie-kreci/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share SZWAGIER1999

SZWAGIER1999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 10:25

Belarus 1025 napęd Dobrze dopóki nie kupię manometru nic się nie dowiem ,a jeszcze dodam ze na liczniku(w kabinie) dalej mam słabe ciśnienie.Na bardzo dużych obrotach ciśnienie wzrasta i jakoś trochę napęd pracuje. :mellow:

Edytowany przez SZWAGIER1999, 30 czerwiec 2014 - 10:27.

#26 Share SZWAGIER1999

SZWAGIER1999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 17:05

Belarus 1025 napęd Pomiar wykazał 2 bary ,więc co to może być ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share SZWAGIER1999

SZWAGIER1999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 13:42

Belarus 1025 napęd Postanowiłem zadzwonić po serwis z PRONAR-U przyjechali i pierwszą rzecz jaką zrobili to wyciągnęli tuleje w której jest filtr (ten długi) bo mogły sie zapchać dziurki lecz to było dobre ,następnie wyjęli pompę koło pompy jak jest przykręcona to tej okrągłej metalowej pokrywy są wkręcone takie dwie rurki ,jedna z nich sie zapchała co było przyczyną ciśnienia (teraz jest ponad 10 bar) ,przedni napęd tak jak pisałem wcześniej bez obciążenia działał trochę lecz nie zawsze winna była wtyczka która znajduje sie przy elektromagnesie ,mam nadzieję że pomoże to dla innych :D

Dodaj odpowiedź