Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar 1025asprzeglo

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mati5048

mati5048

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 10:45

Pronar 1025asprzeglo Witam

Mam problem z pronarem. Zaczelo mi sie slizgac sprzeglo , dlamnie to bylo dziwne bo robione rok temu kompletne razem z dosciskiem wszystko nowe. Zobaczylem wczoraj ze z rozdzielacza wali mi olej (przetarty przewod) i wydaje mi sie ze olej poprostu leci jakos na tarcze i sie slizga. Czy to jest przyczyna bo to sie stalo zbyt raptownie i niewydaje mi sie to na wine konczacej sie tarczy. Podpowiedzcie mi, dzieki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar 1025asprzeglo Dzisiaj, 04:24
  •  

#2 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 16 marzec 2014 - 11:29

Pronar 1025asprzeglo Jeżeli wcześniej nie było czuć zapachu palonego sprzęgła a to co dzieje się teraz stało się tak jak piszesz raptownie to jak najbardziej przyczyną może być olej dostający się na tarczę. Jak najszybciej wymień przewód i umyj tarczę oraz inne elementy sprzęgła np. benzyną ekstrakcyjną

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#3 Share mati5048

mati5048

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 12:37

Pronar 1025asprzeglo A powiedz mi jak sie ten olej mogl przedostac na tarcze. Umyc tarcze odkrecajac dekielek tak??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 12:42

Pronar 1025asprzeglo Jeśli wlewa się od góry przez łączenie obudowy sprzęgła a silnika to mógł zaoleić tarcze. Jeśli nie ma takiej możliwości to przyczyna będzie inna.
Odkręć pokrywkę i sprawdź jak ono wygląda. Jeśli sprzęgło było robione to zobacz czy jest luz pomiędzy dźwigienkami a łożyskiem. Możliwe że nie ma i nie pozwala zasprzęglić całkowicie.
Przepłukać się da. Wciśnij sprzęgło by tarcze się rozeszły i przedmuchaj pistoletem z benzyną ekstrakcyjna lub innym suchym wynalazkiem.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share andrzej-or

andrzej-or

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 21:12

Pronar 1025asprzeglo

mam pytanie jak idą tarcze sprzegłowe w Pronar 1025a w którą stronę długim końcem 1 od silnika i 2 od skrzyni

są też 3 rodzaje  tulejek te na szpilki bo mają różne długości i jak idą tulejki w jakiej kolejności i docisk w którą stronę tymi blaszkami najlepiej jak ktoś poda w kolejność składania od koła zamachowego  wszystko poukładałem po kolei ale mi żonka przeniosła w inne miejsce i pomieszała i teraz nie wiem jak co szło i w jaki sposób  już 2 razy rozpoławiam i nie ma sprzegła  regulowałem  już łapki  i cięgno od pedału  i nic nie daje jak by nie ustawił to ciągnik jedzie na wciśniętym sprzegle nie wiem co żle składam   proszę o pilną pomoc z góry dziękuję

Dodaj odpowiedź