Zaloguj się, aby obserwować  
Łukash

Muller Uni Control i Hardi TZY2400

Polecane posty

Łukash    5

Witam. Jestem od niedawna właścicielem takiego zestawu i mam problem z komputerem. Ten dolny komputer od sterowania sekcjami itd działa z tym ,że nie wyświetla się ciśnienie, cały czas jest 0. Z kolei na tym górnym komputerze gdzie wprowadza się dawkę, ustawienia, liczbę impulsów itd nie mogę zacząć nic bo wyświetla się błąd: "input missing" jeśli ustawię angielski a po niemiecku "Eingabe fehlt". Być może przyczyną obydwu problemów jest wina czujnika ciśnienia? Da się go jakoś sprawdzić?

Komputer wygląda tak jak ten: http://www.traktorpool.pl/media/1306/1951306/4692455/Pflanzenschutzspritzen-Jacoby-4692455.jpg?height=800&width=600&quality=80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paragon    0

Nigdy nie miałem do czynienia z tym konkretnym zestawem, ale wiem na przykładzie innych, że częściej od czujnika stosuje się przepływomierz, A komputer podaje ciśnienie robocze OBLICZONE na podstawie impulsów przepływomierza i wprowadzonych informacji o belce roboczej (szerokość, ilość sekcji, ilość dysz w sekcji i najważniejsze rozmiaru dyszy) – takie rozwiązanie przy prawidłowej pracy przepływomierza i czujnika prędkości gwarantuje utrzymanie dawki nawet przy zużytych dyszach. A jeśli do ustalenia dawki komputer używa informacji z czujnika ciśnienia, rozmiaru dysz i prędkości to w przypadku błędnego podania rozmiaru dyszy lub jej rozkalibrowania dawka ulega zmianie. Nie spotkałem się aby jednocześnie były używane te dwa systemy. Więc upewnij się który jest u ciebie i czy pozostałe parametry są zdefiniowane prawidłowo.

 

Co do "input missing" czyli utrata sygnału wejściowego świadczyć by mogło o konieczności sprawdzenia całego okablowania zwłaszcza wszystkich złączek i wsuwek, do tego na maszynie też musi być jakaś płyta główna a na niej jakieś bezpieczniki.

 

Te porady nie dotyczą niestety tego konkretnego modelu ale mam nadzieję że trochę Ci pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukash    5

Dzięki za odpowiedź :) Też tak podejrzewałem ,że nawet bez czujnika ciśnienia powinno to być obliczane. Ta cała instalacja w tym opryskiwaczu jest jakaś "kombinowana". Czujnik przepływu jest, pytanie czy działa. Czujnik ciśnienia jest chyba jakiś nieoryginalny, wkręcony przez kilka złączek i do tego zwinięty kabel chyba ma z 10m. Spróbuję rozkręcić obudowę gdzie wchodzą kable od czujników do opryskiwacza. Co ciekawe przewód od opryskiwacza chyba powinien być wtykany w komputer a tutaj jest odwrotnie czyli mam długi kabel i wtyczkę w opryskiwaczu, kiedy ją odczepię to w kabinie mam 5m przewodu. Nie ma innego wyjścia jak sprawdzić to okablowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukash    5

Okazało się ,że padł przepływomierz. Wiecie może czy będzie pasował taki od Hardiego czy trzeba koniecznie montować przepływomierz od Mullera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paragon    0

Przepływomierze jakie znam mają turbinkę, i z jej skrzydełek "sczytują" impulsy. Jeśli tak jest to wystarczy wiedzieć czy sygnał podje na masie czy na plusie No i koniecznie należy go skalibrować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pawelp90
      Witam wszystkich!
       
      Jestem obecnie jeszcze studentem i dopiero zaznajamiam się z zagadnieniami rolnictwa precyzyjnego. Na początek chciałbym dowiedzieć się jakie urządzenia dla rolnictwa precyzyjnego (prowadzenie równoległe i jazda automatyczna) są najczęściej używane w polskich gospodarstwach. Po dotychczasowym przeglądaniu forum zauważyłem, że dużą popularnością cieszy się CenterLine 220, Farmnavigator G6 czy też Trimble EZ-Guide 250. Korzysta ktoś może z takich marek jak Topcon czy Leica? Widzę, że posiadają całkiem ciekawe urządzenia w swojej ofercie i cenowo też nie wygląda to tak strasznie jak w przypadku JD. Bardzo mało wątków poświęconych jest natomiast urządzeniom marki CLAAS, a też mają ich kilka jak chociażby najprostszy GPS COPILOT.
       
      Na razie jestem jeszcze dość zielony w tych tematach ale sukcesywnie pracuję żeby tak nie było Prosiłbym też wszystkich którzy posiadają urządzenia do jazdy równoległej i automatycznej, aby pochwalili się tym co zakupili i podzielili się doświadczeniami związanymi użytkowaniem tych sprzętów (co w nich się podoba a co nie, czego brakuje, co najbardziej denerwuje itp.).
       
      Pozdrawiam!
    • Przez Student91
      Witam. Jestem nowym użytkownikiem forum, zgłaszam się o pomoc w wyborze opryskiwacza na areał około 90 ha. Dodam, że najodleglejsze pola mam 4 km od domu. Myślałem nad opryskiwaczem około 2500 litrów przy belce 21m. Mój wybór oscylował pomiędzy Amazone UG 2200, a Lemkenem Primusem 25. Co sądzicie o tych opryskiwaczach? Może ktoś posiada wiedzę i orientację nt tych opryskiwaczy albo może doradzicie jakieś innego producenta? Hardi? Na opryskiwacz chcę przeznaczyć około 120 tys zł. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam
    • Przez AgroSikora
      Jak w temacie:)
       
      Tylu jest tu znawców tematu co lepsze a co najlepsze:  
       
      TO MOŻE KTOŚ WYTŁUMACZY NA FORUM NA JAKIEJ ZASADZIE DZIAŁA SYSTEM TEE JET AIR JET.
       
      JAKIE SĄ ZASADY STOSOWANIA?
      JAKIE CIŚNIENIA?
      JAKIE DYSZE STOSOWAĆ itd....
       
    • Przez rolnik_profil
      Witam. Nie znalazłem tematu na forum z tym zagadnieniem. Poszukuje ciągnika w okolicach 100 koni mechanicznych. Brat był oglądać kilka i poprzesyłał mi zdjęcia - ale do rzeczy. 
      Jeden z tych ciągników , oznaczenie 110.54 mwm ma na błotniku napis "tracto- control co to jest ? Czy to nie jest elektroniczne sterowanie podnośnika ? Sęk w tym, że ze zdjeć w środku nie wynika aby była elektronika- pokrętła itp.
       
      sam sprzedawca twierdzi, że ciągnik jest 100% mechaniczny, tu na forum znalazłem informacje, że tylko przedni napęd jest uruchamiany guzikiem ? Zawsze w modelu 54? Czy mechaniczne też miały ? 
      Nie chce sie wkopać i szukam jak najwiecej informacji. 
    • Przez karol210589
      witam. Szukam najlepiej użytkownika opryskiwacza Hardi Master Twin Stream belka 15 m i zbiornik 850 l. Sterownik HM 1500
      opryskiwacz do podłączenia ma 4 weze hydrauliczne. Jeden jest do podnoszenia i opuszczania całej belki wiec go pomińmy
      pozostałe 3 ida do takie dużej kostki/rozdzielacza z tylu opryskiwacza kolo wentylatora. Oznaczone sa przy niej literami P, T i D
      P to jest zasilanie czyli wentylator. T jako powrót oleju do zbiornika
      na wezu D rozkłada sie belke ale i tez pochyla co zmienia sie przełącznikiem przy sterowniku. Opryskiwacz dzis fajnie rozłożyłem i również przechyliłem. Niestety nie moge go złożyć i przechylić w druga stronę
      dodam ze przy komputerze jest również sterowanie wentylatorem.bodajze zmniejszanie i zwiększanie predkosci wentylatora bo taki jest piktogram oraz korekcja belki z rekawem- czyli wieje do w kierunku ciagnika lub do tylu
       
      moge sie mylic w tym co pisze...jesli tak prosze mnie poprawić. Jednak nic innego zrobic nie mozna. Dodam ze wentylatora jeszcze nie podłączałem jednak twierdze ze nie jest on potrzebny do składania belki. Jutro postaram sie dodać zdj
      kupiłem okazyjnie ten opryskiwacz dlatego taki wybór. Rocznik 2000, sprowadzony przeze mnie z Francji
      Z góry dziękuję za pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj