Skocz do zawartości

Zdjęcie

Muller Uni Control i Hardi TZY2400

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Łukash

Łukash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 17:24

Muller Uni Control i Hardi TZY2400 Witam. Jestem od niedawna właścicielem takiego zestawu i mam problem z komputerem. Ten dolny komputer od sterowania sekcjami itd działa z tym ,że nie wyświetla się ciśnienie, cały czas jest 0. Z kolei na tym górnym komputerze gdzie wprowadza się dawkę, ustawienia, liczbę impulsów itd nie mogę zacząć nic bo wyświetla się błąd: "input missing" jeśli ustawię angielski a po niemiecku "Eingabe fehlt". Być może przyczyną obydwu problemów jest wina czujnika ciśnienia? Da się go jakoś sprawdzić?
Komputer wygląda tak jak ten: http://www.traktorpo...=600&quality=80

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Muller Uni Control i Hardi TZY2400 Dzisiaj, 18:27
  •  

#2 Share paragon

paragon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 09:02

Muller Uni Control i Hardi TZY2400 Nigdy nie miałem do czynienia z tym konkretnym zestawem, ale wiem na przykładzie innych, że częściej od czujnika stosuje się przepływomierz, A komputer podaje ciśnienie robocze OBLICZONE na podstawie impulsów przepływomierza i wprowadzonych informacji o belce roboczej (szerokość, ilość sekcji, ilość dysz w sekcji i najważniejsze rozmiaru dyszy) – takie rozwiązanie przy prawidłowej pracy przepływomierza i czujnika prędkości gwarantuje utrzymanie dawki nawet przy zużytych dyszach. A jeśli do ustalenia dawki komputer używa informacji z czujnika ciśnienia, rozmiaru dysz i prędkości to w przypadku błędnego podania rozmiaru dyszy lub jej rozkalibrowania dawka ulega zmianie. Nie spotkałem się aby jednocześnie były używane te dwa systemy. Więc upewnij się który jest u ciebie i czy pozostałe parametry są zdefiniowane prawidłowo.

Co do "input missing" czyli utrata sygnału wejściowego świadczyć by mogło o konieczności sprawdzenia całego okablowania zwłaszcza wszystkich złączek i wsuwek, do tego na maszynie też musi być jakaś płyta główna a na niej jakieś bezpieczniki.

Te porady nie dotyczą niestety tego konkretnego modelu ale mam nadzieję że trochę Ci pomogą.

#3 Share Łukash

Łukash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 10:54

Muller Uni Control i Hardi TZY2400 Dzięki za odpowiedź :) Też tak podejrzewałem ,że nawet bez czujnika ciśnienia powinno to być obliczane. Ta cała instalacja w tym opryskiwaczu jest jakaś "kombinowana". Czujnik przepływu jest, pytanie czy działa. Czujnik ciśnienia jest chyba jakiś nieoryginalny, wkręcony przez kilka złączek i do tego zwinięty kabel chyba ma z 10m. Spróbuję rozkręcić obudowę gdzie wchodzą kable od czujników do opryskiwacza. Co ciekawe przewód od opryskiwacza chyba powinien być wtykany w komputer a tutaj jest odwrotnie czyli mam długi kabel i wtyczkę w opryskiwaczu, kiedy ją odczepię to w kabinie mam 5m przewodu. Nie ma innego wyjścia jak sprawdzić to okablowanie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kolejne eliminacje za nami zobacz »

•  

#4 Share Piotrek1985

Piotrek1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 12:05

Muller Uni Control i Hardi TZY2400 moze cos z tego wyczytasz:

http://www.mueller-e...01-02-P-001.pdf

http://www.mueller-e...31-02-E-001.pdf

jest wiecej na stronie producenta

#5 Share Łukash

Łukash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 22:42

Muller Uni Control i Hardi TZY2400 Okazało się ,że padł przepływomierz. Wiecie może czy będzie pasował taki od Hardiego czy trzeba koniecznie montować przepływomierz od Mullera?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share paragon

paragon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 13:36

Muller Uni Control i Hardi TZY2400 Przepływomierze jakie znam mają turbinkę, i z jej skrzydełek "sczytują" impulsy. Jeśli tak jest to wystarczy wiedzieć czy sygnał podje na masie czy na plusie No i koniecznie należy go skalibrować

Dodaj odpowiedź